Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżki dla budżetówki. Rząd dzieli Polaków

Podwyżki dla budżetówki. Rząd dzieli Polaków

Wyświetlaj:
liczby ujemne / 95.49.218.* / 2012-04-04 20:56
Palowanie drogo kosztuje panstwo.
nike323 / 95.49.125.* / 2012-04-04 18:54
Jakoś nie widzę w tej "mundurowce" Służby Celnej. To już najgorsi z najgorszych. Są takie grupy w SC które od kilku lat nie dostały nawet rewaloryzacji. Co na to zadowolony z siebie Tusk? Sobie zamroź pensję.
Nauczycielka29 / 89.22.209.* / 2012-04-04 18:50
Witam.
Jestem nauczycielem kontraktowym z czteroletnim stażem. Rzeczywiście, na moją płacę nie mogę narzekać. Ale nie wiem skąd się biorą takie brednie o wysokości naszych zarobków!?!?!? Pracuję na wsi w przedszkolu i moja pensja z nadgodzinami ma jeszcze kawał do 3000!!!! A co dopiero pensja nauczycieli, którzy pracują w mieście i mają "gołe" etaty! To jest sztuczne nakręcanie społeczeństwa przeciw nauczycielom! Jak po takich artykułach ludzie mają mieć szacunek do, jak nas nazwaliście, BELFRÓW????
Tadeusz. / 83.26.26.* / 2012-04-04 18:24
A jest zatrudnionych w 40 % osób w sektorze państwowym, nieprodukcyjnym. Ile osób pracuje w przemyśle ? jak długo to wytrzymamy ? straszne !. Ile kosztują przywileje, wcześniejsze emerytury, kto zna odpowiedź. Przejadamy nasz kraj, co na to nasze dzieci i wnuki.
kubab75 / 81.210.63.* / 2012-04-12 17:37
Prowadze mała działalność juz od 10 lat, na brak pracy nie narzekam,robie co się da zeby obroty byly jak najwieksze, pracuje po 12 godzina na dobe, rodziny nie widuje wcale.DLa porównania:
rok 2008 380 tys obrotu, zysk 8 tys miesiecznie netto
rok 2009 384 tys obrotu zysk 7,8 netto
rok 2010 370 tys obrotu zysk 6,8 tys zł netto miesiecznie
rok 2011 345 tys obrotu, zysk 4,2 netto miesiecznie, jest coraz gorzej. Pracowac wiecej sie nie da, obciążenia , ukryte podatki w kazdej formie są coraz wieksze.Cen juz nie moge podniesc bo ludzie nie maja z czego zapłacic.Wahania walut to czynnik inflacjotworczy bo tylko rosnie kurs ceny rosna ale gdy kurs spada nie spadaja no i w ten sposob mam serwowane podwyzki towaru.Dorabiaja sie duze firmy...na razie i do czasu..dopuki te małe nie padną.
Podałem sumy , ktore mniej wiecej pokazuja jak zmienia sie gwałtownie dochód w stosunku do kosztów.
Niby mam intratny zawód jak niektorzy twierdza.Czuje , ze nie pozostanie mi nic innego jak wyjechac za granice, tam bede opodatkowany na 10% i zarobie w swoim zawodzie ok 20 tys zł miesiecznie. Trzyma mnie tylko ten glupi patriotyzm, ale rodzina jest chyba wazniejsza.
Obciazenia w prowadzeniu działalnosci dla małych firm na tym etapie są juz zabójcze. To tykająca bomba. Sam widze w koło siebie jak wiele lokali stoi pustych i jest ich coraz wiecej i wiecej. Panie Tusk, stałem za Tobą murem, teraz mi wstyd. Jak na razie stabilność zapewniało mi tylko SLD. I chyba bede zmuszony zmienic poglądy.
Stosunek urzędników do ludzi zatrudnionych w stanach zjednoczonych to 1 urzednik na 5 mieszkanców, GB 1 urzednik na 4 , w pl 1/3 lub cos koło tego. Do tego emeryci do utrzymania, prezesi firm panstwowych, i wiele by tu wyliczac, zamiast siegac do naszych kieszeni, bo one są puste,ograniczcie ludzie tą biurokracje.NIe wiem kim trzeba byc zeby tego nie zauwazac. Jestem doswiadczonym lekarzem, wyksztalconym przez państwo, prowadzącym swoje gabinety, rozwojowym, ale to nic nie daje....nie moge odłożyc 10 tys rocznie na konto....pracując tyle..Panie Tusk obudz się Pan, a jesli się wypaliłeś i nie masz pomysłów wejdz popros moze SLD albo daj sobie spokój.
Usa-man / 178.23.105.* / 2012-04-04 17:34
PO musi dać podwyżki swoim wyborcom, czyli trepom, psom i małomiasteczkowym nauczycielom i administracji.
Bo nikt poza nimi na nich nie głosuje.
O przepraszam, zapomniałem, że więźniowie w 98% głosowali na PO.
Piotr Duży / 79.191.20.* / 2012-04-04 15:48
Pensja nauczyciela powinna zależeć od efektów jego pracy, np. od ilości uczniów którzy dostali się na studia, ilości olimpijczyków, laureatów róznych konkursów czy nagród, uczniów którzy zrobili coś dobrego dla innych,.... Nauczyciel bez osiągnięć wychowawczych, taki który nie potrafi nawiązać kontaktu z uczniami i niczego nauczyć, powinien zarabiać na poziomie minimum socjalnego (zwolnienie z pracy nie zawsze jest możliwe).
matematyk / 83.27.185.* / 2012-04-05 08:57
Bardzo słuszna uwaga :) a efekty zależą od materiału, na którym się pracuje. Jak przygotujesz bolid formuły 1 z części małego fiata to powinieneś dostawać premię a jak tylko pojedzie to minimum socjalne.
To jak Panie Piotrze? Bo z wypowiedzi wnioskuję, że Twoje pretensje do belfrów, którzy Cię kształcili i jakoś nie bardzo wpoili logikę rozumowania są uzasadnione.
lemoon / 213.238.93.* / 2012-04-05 00:38
Współczuje dzieciom przy takim systemie motywacji nauczycieli :))
nauczyciel gim. / 93.105.97.* / 2012-04-04 18:01
tak, a tych co się nie uczą, to pewnie byś do gazu najlepiej odesłał. jak ktoś nie ma olimpijczyków to już się nie nadaje?? pewnie sam nie masz żadnych sukcesów szkolnych, ale jak widać jakiś nauczyciel, nie nadający się według Ciebie do pracy i otrzymywania wynagrodzenia na tyle Cię wykształcił, że jesteś w stanie pyszczyć w necie ;/
faber / 91.226.117.* / 2012-04-04 16:46
przede wszystkim powinna zależeć od godzin przepracowanych w szkole. 20godzin tygodniowo + ewentualne 5 na inne sprawy związane z przygotowaniem lekcji daje przy nauczycielu dyplomowanym daje zarobki wysokości 50zł na godzinę - TO NIE SĄ MAŁE ZAROBKI
nauczyciel gim. / 93.105.97.* / 2012-04-04 17:55
a może zaraz 150??
jestem dyplomowany i z tego co kojarze to jest to chyba 27-28 zł.
i takie ludzie mają pojęcie jak i Ty ;/ ale kłapać paszczą to każdy potrafi
nienauczyciel / 46.238.234.* / 2012-04-05 09:15
A ja zarabiam 16 zł na godz i też mam studia podyplomowe , chyba jednak zrobię jakiś kurs pedagogiczny i zacznę uczyć.
lemoon / 213.238.93.* / 2012-04-05 01:04
Co jest grane, pracuję w szkole już trochę lat i z nadgodzinami, z motywacyjnym i innymi dodatkami zarabiam ponad 1000 zł mniej niż podają w artykule, czyżby mnie ktoś kroił...?
chciałbym być wolnym człowiekiem / 212.160.172.* / 2012-04-04 15:46
Wszystkim się należy, a rzeczywistość jest taka:

Rozkręcamy w małym biznesie prywatną rodzinną firmę już trzeci rok. W lutym 2012 udziałowcy otrzymali po 600 zł pensji na rękę. To całkiem niezły wynik, bo nie trzeba było dopłacać do interesu.
Ponoszone miesiecznie koszty to ponad 4000 zł... czy jesteśmy frajerami?

Urzędnik z naszego punktu widzenia to pasożyt i ciemiężca, którego opłaca się przez ukradzionych nam w podatkach pieniędzy.

Polecam filmy produkcji KruLPik, które w wyśmienity sposób pokazują jak w naszym Państwie traktuje się swoich Obywateli.

http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYPiIw&feature=related
chudy i zły kot / 83.2.112.* / 2012-04-04 15:32
A o "tłustych kotach" zapomnieliście?
Taki "kot" za podniesienie ręki w Sejmie: majątek >5mln zł, inny kot, aż wstyd napisać, bo ręce, ze złości, drgawek dostają!!!!
http://www.tvn24.pl/2514093,28378,0,1,1,tluste-koty,wideo.html
Albo, wiadomość z netu: majątek 44mld zł, przypuszczalnie lub na 100% zrobiony na paserstwie/cwaniactwie ale z pracy RR.
Albo prezes, notabene, państwowej firmy: uposażenie 1mln zł!!!!!!
Albo , za oddanie z opóźnieniem i do poprawek stadionu: premia 600tys zł!!!!!!
Albo, "Euro 2012" , koszt na statystycznego Polaka >12tys zł!!!!!! Krew może zalać, i niedziwota, że jest jak jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
nauczyciel2 / 83.2.112.* / 2012-04-04 15:04
Kto nie akceptuje tego/słusznej podwyżki, to po prostu, za przeproszeniem, ignorant & debil.
Jakoś nikt do tej pory nie mógł pojąć, że im lepiej wychowa społeczeństwo nauczyciel, tym mniej roboty będzie miał lekarz, a jeszcze mniej lub wcale policjant.Owa głupota wlecze się już od stuleci!!!!!
Do głupowato zazdrosnych: niedawne 1-sze m. w świecie pod wzgl. śmiertelności mężczyzn w wieku produkcyjnym nic Wam nie mówi?!!!!!!!!!!!!!
Żeby ograniczyć ilość niepotrzebnych zgonów z powodu nagminnego,złego trybu życia, polecam www.vademecum.zdrowia.prv.pl zwłacza "Medycynę przyszłości" co jest w menu strony;
adres mailowy na www.
faber / 91.226.117.* / 2012-04-04 16:42
nikt inny tylko nauczyciel obraża innych przytoczonymi epitetami. Jaki poziom kultury taki poziom edukacji.
nauczyciel gim. / 93.105.97.* / 2012-04-04 14:50
może niech autor tego "artykułu" napisze o podwyżkach i premiach dla rządu, posłów i innych cwaniaczków. podajesz gościu wielkie liczby, a w kieszeni jakoś tego nie widać. ciekawe ile wziąłeś za napisanie tego gniota?? 6 podwyżka dla nauczycieli, aż o 3,8 %. a jaką mamy inflację?? która to już podwyżka paliw zafundowana przez rząd i niczym nie wymuszona?? jak bym nie zajmował się innymi rzeczami to z pensji nauczycielskiej była by bieda. ale ja nie narzekam, tylko komentuje to, jak to wiele nauczyciele zarabiają.
pretensje, że wielu się nie angażuje, bo jak skoro pracują gdzie indziej, bo jakoś żyć trzeba.
chcecie mieć dzieci matołków, to wyrzygujcie więcej, że nauczyciel dużo zarabia i nie szanujcie tego zawodu. dzieci na pewno ten temat podchwycą. po co się uczyć i szanować nauczyciela, skoro mamusia mówi, że są be i jeszcze tylko ciągle narzekają. ja nie narzekam i nikomu do gara nie zaglądam, ale zapraszam tych wszystkich mądrali co to twierdzą, jak mamy dobrze i ile wolnego na tydzień do szkoły.
ps: własnie zbliżają się Święta a ja już jutro mam wolne, aż do wtorku ;P
to tak na poprawę humoru ;)
zfziwiona 3 / 83.2.112.* / 2012-04-04 15:41
cyt.:
może niech autor tego "artykułu" napisze o podwyżkach i premiach dla rządu, posłów i innych cwaniaczków. podajesz gościu wielkie liczby, a w kieszeni jakoś tego nie widać. ciekawe ile wziąłeś za napisanie tego gniota?? 6 podwyżka dla nauczycieli, aż o 3,8 %. a jaką mamy inflację?? która to już podwyżka paliw zafundowana przez rząd i niczym nie wymuszona?? jak bym nie zajmował się innymi rzeczami to z pensji nauczycielskiej była by bieda. ale ja nie narzekam, tylko komentuje to, jak to wiele nauczyciele zarabiają.
===========================================
Człowieku, do kogo pijesz, do autora tematu "Podwyżki dla budżetówki..." czy autora posta, który broni nauczycieli?
jogibubu / 37.31.85.* / 2012-04-04 14:49
male firmy juz ledwie utrzymuja sie na powierzchni ciekawe kto bedzie placil na tych darmozjadow moze wkoncu i im braknie na te zarobki i szybkie emerytury a wtedy pinokio ze swoja swita nie zdazy uciec z kraju
acomitam / 195.191.163.* / 2012-04-04 14:34
Tusk, Sikorski, Kopacz, Rostowski i kompania muszą szczególnie dopieszczać resorty siłowe. Bo ktoś musi odeskortować ich do granicy, gdy będą musieli salwować się ucieczką. A to że w końcu taka chwila nastąpi jest pewne jak w banku. Tym razem na grubą kreskę nie mają co liczyć.
Ula4444 / 83.24.123.* / 2012-04-10 13:22
Ty martw sie o siebie a nie o innych.......
zgredo / 94.75.74.* / 2012-04-04 15:02
A co myślisz, że to kurdupel ich pogoni ?? Moim zdaniem ma zbyt krótkie nóżki i nie lubi puszczać się maminej sukienki.
polak1 / 80.241.130.* / 2012-04-04 14:12
Jak zwykle mają nas za przyglupów i kretynów oraz murzynów... podwyżki kosztem innych ale przede wszystkim zwykłego polaka oraz małych firm... My musimy zaciskać pasa a biurokracji daje się podwyżki, policjanci pójdą na emeryturę po 15 latach i się śmieją, trepy tak samo a my będziemy zapieprzać do 67 roku na ich podwyżki i emerytury. Gaśnie blask PO więc trzeba nowych wyborców ... ale to żenada... A prezydent mówił że koniec z dobrobytem... a tu okazuje się że dobrobyt jest nadal hehehehe Żenada...
Janisław / 2012-04-04 14:42
Ktoś fajnie napisał na forum , że nie tkną emrytur mundurowych bo rząd chce ich mieć po swojej stronie w razie czego, teraz widać jak słuszne były to słowa...
bibliotekarz 999 / 193.111.144.* / 2012-04-04 13:47
Przyznam się, że rozumiem, że nauczyciele otrzymują podwyżki, ale tez inne grupy, które pracują tez jakieś powinny mieć. Nie wspomnę, że na oświatę były pieniądze, ale w Radomiu co słyszałam pieniędzy bibliotekarze nie otrzymali, bo nagle gotówka zniknęła. Za te pieniądze, które nagle się niby oszczędziło politycy przyznali sobie dodatki. Ponadto jak było wspominane jest niby kryzys, więc to bez sensu, że niektórzy dostają podwyżki tak naprawdę kosztem innych. A jak inni chcą mieć to kosztem etatów. Coś tu się chyba nie zgadza. Nie dość, że podnosi się wiek emerytalny poprzez co młodzi ludzie nie mają pracy i najczęstsza przyczyną z którą się spotykam jest brak miejsc oraz brak doświadczenia. Powinno się to skończyć, bo dążymy dzięki takim rządzącym do samozagłady. Rozumiem, że reformy się wprowadza, ale trzeba to robić z głową. NP: jak kiedyś. Jak była ustawa to raz na kilka lub nawet kilkanaście lat,a teraz c chwila się zmienia bo coś źle wyszło. A kto na tym traci. My, zwykli ludzie, a korytka w rządzie są coraz pełniejsze. :)
tadeusz.W. / 77.45.44.* / 2012-04-04 13:43
Tak jest podnieście im wszystkim - a nam jeleniom przynoszącym w zębach podatki do budżetu państwa podniesiecie podatki wprost plus całą masę gówniatych dodatkowych opłat co nas zabije. Panie Tusk - prędzej rękę sobie utnę niż na pana zagłosuję. Mam nadzieję, że tak zrobi cały mały i średni biznes w Polsce i wylądujecie poza Sejmem.
Nawet jak wróci Kaczyński ( a wraca w złych snach ) to nam się chyba nie pogorszy !!!
mnxyz / 83.9.236.* / 2012-04-05 09:12
No tak bo przecież budżetówka podatków nie płaci - w dodatku ma własną księgowość o może sobie ukrywać przychody i oszukiwać. Myślałby kto, że taki uczciwy naród a nie ma kto długu publicznego spłacić :) zapieprzałem u prywaciarza i nic nie stoi na przeszkodzie zrobić kurs pedagogiczny i znaleźć pracę jako nauczyciel :) każdy się zna na czymś co ktoś chce wiedzieć - więc zapraszam. To nie jest bardzo licencjonowany zawód :)
darekmruk10 / 91.227.2.* / 2012-04-04 13:56
A ja pracuję od wielu lat w małej prywatnej firmie jakich wiele w Polsce.Przez ten czas dostałem może z 5% podwyżki. dlatego nauczycieli i innych budżetowców niecierpię.
??? / 89.72.88.* / 2012-04-04 14:08
Niecierpisz "budżetowców", bo wyzyskuje Cię prywaciaż ?
kondor / 83.15.233.* / 2012-04-04 14:55
Ale masz przymulony łeb ... Ten prywaciarz wlaśnie dla tych grup odprowadza podatek , żeby Tusk mógł lekką reką go rozdawać. To jest bardzo prosta arytmetyka wyborcza trepie.

Najnowsze wpisy