Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżki ZUS-u dla przedsiębiorców - odsłona druga

Podwyżki ZUS-u dla przedsiębiorców - odsłona druga

Wyświetlaj:
wseh1322 / .* / 2004-12-02 07:28
Witam wszystkich.Poświęć jedną minutkę na przeczytanie.Po pierwsze też jestem przedsiębiorcom i nie godzę się z polityką naszego Rządu.Ala jak do tej pory na wszystkich rodzajach forum dotyczących NAS zostawiamy tylko puste komentarze, które są czytane przaz takich ja my.ZRÓBMY COŚ ! - i nie myśl: "fajnie tylko co?"Propozycja:1. Musimy mieć możliwość szerszego kontaktu!Zróbny stronkę internetową dla NAS - przedsiębiorców i popierających nas.2. Znana jest lista posłów, którzy głosowali za i przeciw odrzuceniu poprzedniego projektu.Może niektórzy z nich nie mają pojęcia o co tam chodziło?Napiszmy listy do nich z prośbą o wyjaśnienie powodów swego głosowania. Do każdego identyczny list. Od razu w liście wyjaśnimy aby kilka kwesti nie poruszali jako argumentów.Listy opublikujemy i każdy będzie znał powody danego posła. Może w ten sposób wpłyniemy na wynik następnego głosowania (nad ustawą lub składem nowego Rządu). Posłowie będą musieli nam dać jakąś odpowiedź.LUDZIE MUSIMY SIĘ WZIĄŚĆ W GARŚĆ I ZACZĄĆ DZIAŁAĆ.Mój adres wseh1322@poczta.onet.plWszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.Od razu kilka kwesti:Mam troszkę miejsca na serwerze z bazami php - mogę użyczyć.Posiadam własną domenę: serwis.biz - mogę użyczyć (stworzymy np. nasz.serwis.biz)Nie wierzę aby wśród NAS nie było osoby, która potrafi pisać stronki www - ja nie umiem.Ja też mam mało czasu ale dość mam naszego gnębienia.
Wacek / .* / 2004-12-02 23:56
Fajna sprawa. Rząd czepia się przedsiębiorców, bo wie, że oni nie będą mieli czasu na to aby protestować przed sejmem, manifestować i strajkować. Muszą zarabiać aby związać koniec z końcem. Stronka nic nie da. Jest takich już kilka i co? Najgorsze to jest to, że w komunie prywaciarze bylo prześladowani i teraz też rządzą komuniści, którzy w sposób bardziej skrupulatny nadal gnębią przedsiębiorców. Z jednej strony rząd daje a z drugiej strony odbiera nadstawiając większą rękę. Tylko jest jeszcze jeden fakt. Zawsze my mali przedsiębiorcy jesteśmy przedstawiani jako potencjalni wyzyskiwacze klasy pracującej. Nie płacimy pensji pracownikom, jeżdżąc przy tym drogimi samochodami. Kombinujemy jak tylko się da żeby nie płacić podatków. Okradamy firmy współpracujące lub zalegamy z płatnościami. Jeśli nasz wizerunek nie zmieni się w oczach społeczeństwa to nadal prywatna firma będzie tą która zasługuje na "karę". Nie wiem dlaczego nikt nie mówi o kasjerkach z marketów,które nie mają prawa wyjść na przerwę zrobić siusiu tylko mają obowiązek zakładać pampersy? Jakie widzisz możliwości walki z rządem WSEH? Jeśli ktoś zarabia 40 tyś miesięcznie na rączkę to nie jest w stanie pojąć, że dla drobnego sklepikarza 100 pln to czasem majątek. Jakie widzisz szanse na zrobienie czegoś dobrego dla polskiej przedsiębiorczości? Jeszcze niedawno chciałem założyć partię przyjaciół polskiej przedsiębiorczości. Możemy to zrobić. Tylko potrzeba nam ludzi do tego i to konkretnie kompetentnych. Jestem ZA. Działasz ze mną? Jestem z Krakowa, a Ty?
wseh1322 / .* / 2004-12-03 05:50
Drogi "Wacku" mam na imię Marcin.Po pierwsze:Jakie są adresy stron, o których wspominasz, że są? - chętnie zajrzę co tam słychać.Po drugie:Jestem z każdym Kto spróbuje cokolwiek zdziałać!Pytasz mnie jaki widzę sposób walki z Rządem? Nie mam obranej strategi ! I w pojedynkę nikt nic nie zdziała dlatego chcę aby jakaś grupa ludzi była ze sobą w ciągłym kontakcie i razem podejmowali nowe pomysły i działania ku poprawie naszej sytuacji i wizerunku.Też jestem z Małopolski, dokładniej okolice Andrychowa.Co do parti politycznej to faktycznie też zastanawiałem się nad tym tematem. Jednak poczekam nad realizacją tego pomysłu do czasu, ąż wygram porządną kasę w totka, luk taki ktoś podejmie podobne działania.Jestem na etapie poszukiwania programisty, który napisze stronkę dla nas z czatem i forum- najprawdopodobniej kogoś takiego znalazłem, czekam tylko na odpowiedź. Dodam, że to wcale nie przedsiębiorca.
wseh1322 / .* / 2004-12-02 07:35
NIE MÓW: "ZGADZAM SIĘ", "MASZ RACJĘ", "WYKORZYSTUJĄ NAS"-ZACZNIJ DZIAŁAĆ !!!i nie myśl, że inni zrobią coś za Ciebiebo faktycznie Rząd może coś za Ciebietylko szkoda, że to przeciw Tobie.Myślisz: "to nic nie da" - a skąd to wiesz ?ZACZYNAM BÓJ O BYT MÓJ I TWÓJ !!!
Mały / .* / 2004-12-02 00:13
A gdyby tak zwolnić połowę z 500 tyś urzędników (przecież 250 tyś wystarczy) To ile mielibyśmy oszczędności? I to prawdziwych oszczędności. Ciekawy jestem jak bardzo moglibyśmy obniżyć podatki, składki na ZUS, akcyzy? Może znalazły by się pieniądze na dofinansowanie szkół? Czy nikt nie może tego policzyć? Wydaje mi się, że to są oszczędności. A może jakaś mała ustawa o zwolnieniu z podatków hipermarketów, które po wykorzystaniu ulg podatkowych zmieniają właściciela uzyskując nowe zwolnienia i dotacje? Czepiliście się biednego już Kowalskiego z firmą na telefon, który ledwo wiąże koniec z końcem. Ludzie! Dajcie nam żyć w tym kraju!
pingwin / .* / 2004-12-01 22:56
"Nowelizacja ustawy o FUS, która ma przynieść znaczną część oszczędności, różnicuje wielkość składek na ubezpieczenie płaconych przez przedsiębiorców". Od kiedy to kasę zabieraną ludziom nazywa się oszczędnościami? To jest jakiś chory eufemizm.
larry / .* / 2004-12-01 23:58
To Polska człowieku, Polska.... Więcej wydrzesz tzn "więcej zaoszczędzisz"...
kaktus59 / .* / 2004-12-01 21:55
No tak...propozycja za propozycją, ale co z tego wynika ?! Moim zdaniem tylko to, że jeszcze wiecej liczenia, papierków i mozliwości karania przez urzedników !!! A jak dodać do tego jeszcze i to, że wraz z takim liczeniem i płaceniem dojdzie troszkę więcej różnego rodzaju omijania przepsów (wiadomo o co chodzi ?!) a i zwiększy się tzw. szara strefa....to chyba zaczne sie wstydzic, ze mieszkam w Polsce !!! Ciekawa co jeszcze wymysla Nasi wspaniali decydenci ??? Ostatnio przescigaja sie w....ehhhh....a może to jakies zawody, tylko my zwykli, ciężko pracujący ludzie o tym nie wiemy ?!
ala / .* / 2004-12-02 15:40
Ja już się wstydzę. Cały świat się śmieje z naszego złodziejskiego. głupiego rządu
da / .* / 2004-12-01 20:46
Pani minister od ładnych twarzy... ale niepełnych makówek!!!I płaszczyk się zmienia. Teraz to już bardziej odważnie i otwarcie mówi się o upychaniou dziur w BIEŻĄCYM stanie FUS a nie troska o emerytury przyszłych przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie. Niskie emerytury przedsiębiorców w przyszłości to niższe obciążenia dla budżetu. Ale przecież nikt tego nie bierze pod uwagę. Jalk zwykle liczy się jedynie czas pomiędzy wyborami. Ale nie wińmy Pani minister. Przecież tematyki, której ministruje tak naprawdę dopiero się uczy. PROPONUJĘ PRAKTYKI STUDENCKIE A NIE PIASTOWANIE POWAŻNEGO I ODPOWIEDZIALNEGO URZĘDU!!!
Grze / .* / 2004-12-01 14:32
dlaczego rolnicy prowadzący działalność poza rolniczą nie płacą składki ZUS
kasiarz / .* / 2004-12-01 21:29
od 1 września br wszyscy tak zwani krusowcy na działności, jeśli są na oglnych zasadach, bądź na ryczłcie i zapłacili w roku 2003 coś ok.1520 zł podatku dochodowego automatycznie wchodzą doZUS.
Bodzio / .* / 2004-12-01 11:15
Czy ja dobrze rozumiem, że będę płacił ZUS na podstawie dochodów tegorocznych?Co będzie jesli w przyszłym roku nie będę miał dochodów?
Mały / .* / 2004-12-02 00:04
A co jeśli w tym roku mając inwestycję, mam straty??? Zwolnią mnie z ZUS-u? Już się cieszę....
Mały / .* / 2004-12-02 00:01
Nie martw się komornik zawsze coś znajdzie, zabierze, nie będziesz musiał płacić.
Zbig / .* / 2004-12-01 11:41
Pożyczysz skądś, nie masz wyjścia
kasiarz / .* / 2004-12-01 21:33
tak, zęby w parapet bo na chleb nie będzie. to jest tak samo jak z rodzinnym Dochody za rok 2002, a ja teraz nie mam dochodu, a żona jest na urlopie wychowawczym i nam się nie należy zasiłek wychowawczy, bo w 2002 r. mieliśmy dobrze.Paranoja
Zbig / .* / 2004-12-01 08:11
Czy ktoś wie, dlaczego podwyżka składek na ZUS jest OK a na wprowadzenie podatku dochodowego 50% jest już za późno? Dlaczego nie jest za późno na zmianę ustawy o FUS?
kasiarz / .* / 2004-12-01 21:37
bo 50% podatku jest niekorzystne dla podatnika i powinno być wprowadzone do 30.11., a większy ZUS (wg tych piep...ch złodzieji) to twoja większa lepsza emerytura, więc robią ci na siłe dobrze. Ty się nie pytaj dlaczego to prawo buszu. Możesz im naskoczyć koło uszu.
Mały / .* / 2004-12-02 00:03
Jaka wyższa emerytura? Człowieku! Dowiedz się konkretów! To tylko wyższa stawka.
kasiarz / .* / 2004-12-03 22:40
widać że jesteś jeszcze mały, bo inacej zauważyłbyś że o wielkiej emeryturze napisałem z ironią. nie ja tak twierdze tylko te osły, ups posły
Ania / .* / 2004-12-02 08:51
Przedsiębiorcy będę płacić wyższe skadki na ZUS, żeby mieli za co budować jeszcze większe i bogatsze budowle.
wseh1322 / .* / 2004-12-02 09:13
Po ten pusty komentarz!}przyłącz się do akcji:ZACZNIJMY BÓJ O BYT MÓJ I TWÓJprzeczytaj wypowiedź: wseh1322 z 02.12.2004, godz. 7.28 pt. "Dość gadania! Czas na działania ! PROPOZYCJA"
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy