Forum Forum emerytalneInne

Podwyższenie wieku emerytalnego. Przynieśli trumnę przed Kancelarię Premiera

Podwyższenie wieku emerytalnego. Przynieśli trumnę przed Kancelarię Premiera

Wyświetlaj:
lukaszduran / 2012-04-03 00:00 / Bywalec forum
Witam,

po długiej dyskusji z osobą po finansach i rachunkowości oraz z 3 firmami (nie wliczając mojej) i 4 osobami indywidualnymi przedstawiamy propozycję bazy kilku reform w tym reformy emerytalnej:

Reforma emerytalna:

- ukrócenie przywilejów różnych grup zawodowych wliczając w szczególności zapisy ograniczające dostęp do zawodu (jeśli ma być egzamin to państwowy, co więcej, testuje się czy nie jest za trudny na losowo dobranych osobach dopuszczonych już do zawodu - jeśli wśród nich obleje ponad 20% - jest ewidentnie za trudny)

- ukrócenie przywilejów emerytalnych - wszyscy wepchnięci w 1 system na tych samych zasadach, liczymy składki wpłacone. Jeśli ktoś był w np. mundurówce i nie miał płaconych składek - łaskawie liczymy, jakie by zapłacił, gdyby to co otrzymał było pensją netto. Jako przejaw wybitnej łaski mnożymy to razy powiedzmy 1,5.
- Formalnie nie podwyższamy wieku emerytalnego, tylko:
- ujednolicamy dla obu płci do 65;
- można przechodzić wcześniej, o ile się już dotąd zgromadziło dość składek by wyszła minimalna emerytura;
- liczymy jaka jest spodziewana długość życia na emeryturze obecnie i wpisujemy wzór by dokładnie tyle samo lat zostało w latach następnych, prezes GUS będzie podawał obliczanie na każdy kolejny rok i tym samym na niego spadnie "wina" za podwyższanie wieku jak dożywalność będzie rosła;
- można zdecydować w małżeństwie, że składki zapłacone w danym roku składki sumujemy i dzielimy na dwa, tak by coś było dla np. niepracującej żony. (fakultatywnie)

Podatki:
-Minimum 4 miesiące vacatio legis na zmiany w podatkach (tak ustawy, jak i rozporządzenia), jak coś trzeba na szybko - trzeba uchwalić większością 3/5
-Duża ilość uproszczeń - przykładowo: fakultatywność stosowania zwolnienia z VAT przy refakturze, możliwość liczenia wartości nieodpłatnych świadczeń ryczałtem, skończenie całkowite ze zryczałtowanym KUP wysokości 50% dla twórców, podwyższenie progów dla sporządzania dokumentacji cen transferowych, skończenie z rozróżnianiem umów o dzieło i zlecenie, rezygnacja przynajmniej z jednej z obniżonych stawek VAT (mamy mnóstwo takich kwiatków, rzucamy przykładowe)

Substancje psychoaktywne:
Wprowadzenie monopolu państwa na sprzedaż miękkich narkotyków na wzór skandynawskich monopoli alkoholowych

Likwidacja subwencji wyborczej
Likwidacja finansowania związków wyznaniowych z budżetu Państwa
Rozwiązanie Konkordatu (był podpisany bez wiedzy i zgody Narodu - Polska de facto finansuje obce Państwo)
Likwidacja Senatu
Likwidacja Funkcji Prezydenta (system kanclerski)
Prywatyzacja ze 100% udziałem MSP KRRiT (likwidacja koncesji na nadawanie programów RTV - firma która będzie chciała nadawać wykupuje tylko częstotliwość)
Prywatyzacja ZUS i US ze 100% udziałem MSP
Państwowy Program Korporacje Studenckie www.korporacjestudenckie.pl
Państwowy Program Spółdzielnie 50 Plus (wkrótce opis na www.spoldzielnie50plus.pl) dla osób od 50 roku życia, które utraciły pracę.
Nieodpłatne przekazanie infrastruktury kolejowej samorządom.
Przekazanie rodzicom placówek oświatowych w ramach stowarzyszeń oświatowych utworzonych przez rodziców i gminy z jednoczesnym otrzymaniem 100% subwencji na ucznia.

Pozdrawiamy
grupa Reformatorzy RP

reformatorzy@gmail.com
lukasz.duran@gmail.com
SZREK / 89.68.217.* / 2012-03-29 13:26
Czy do 67 lat będzie zrównany wiek dla wszystkich zawodów?Policji,prokuratorów,górników,nauczycieli,itd.
Jezeli nie to ja sie nie godzę na pracę do 67 lat aby Ci w/w ludzie pili sobie piwko a ja bede na nich pracował( jeżeli kto kolwiek mnie zatrudni po 50 roku życia).
Boluś / 89.68.217.* / 2012-03-29 13:20
Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat z możliwością przejścia na wczesniejsza emeryture w wieku 62 lata kobiety i 65 lat mężczyźni,oraz wypłata 50% emerytury jest defakto okradaniem społeczeństwa.
gosc z USA / 24.90.254.* / 2012-03-28 05:19
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
zabijanie nadziei / 178.37.130.* / 2012-03-27 23:45
W tej trumnie należy pochować Cywilizację Techniczną. Wszystkie te acje (mechanizacje,komputeryzacje) miały uczynić życie szczęśliwszym i lżejszym a zgryzot z tego tyle,że większość wkurzona chodzi i podstawowe potrzeby i odruchy ludzkie odrzuca, uciekając w virtual lub narkotyki. Nie dziwota,że podejrzewają swych wybrańców o złą wolę i działanie na szkodę własnych obywateli.Przykładów mają wiele.
daleki / 93.154.194.* / 2012-03-27 23:37
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - wiwan.]
antypinokio / 89.72.226.* / 2012-03-27 23:06
Niech Tusk cwaniak, odda pieniądze z rezerwy demograficznej.
Niech odda też to co Polakom zabrał z OFE.

Nie w końcu zabiorą łapy od naszych pieniedzy. Mało to podatków już dołożyli?

Taki reformator Tusk i Rostowski? Podniesiemy wszystko, ot reforma. Łapy won od moich pieniędzy!!!
JanuszPOlikot / 2012-03-27 22:48 / Tysiącznik na forum
Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". To dość osobliwe oświadczenie Donalda Tuska, jako wicemarszałka Sejmu, zawarte z jednym w wywiadów ("Przekrój", nr 15 z 2005 r.) W wywiadzie dla magazynu "Viva" Tusk powiedział m.in.: "Mam zbyt dużą łatwość pozorowania dobroci.(...) Mam dość naturalną skłonność - może nawet zbyt perfekcyjnie ja wyszlifowałem - unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem (...)" (cyt. za: P. Smoleński: Garnitury marszałka, "Gazeta Wyborcza" z 10 września 2001 r.)

Tusk jak tam grasz jeszcze w piłkę.....?...A ludzi POganiasz do roboty ....Może wreszcie panie Dyzma czas samemu zabrać się do POwazniejszej roboty....
Ceneo / 79.191.227.* / 2012-03-27 22:44
Odrzucenie wniosku o referendum jest prawem większości rządowej.
Prawem szerokich mas społecznych jest żądanie Referendum, które przy obecnym stanie spraw, zostanie przez koalicje przegrane.
Prawem P.O jest zmian koalicjanta i przegłosowanie reformy za wszelką cenę, wbrew woli społecznej.
Prawem obywateli jest w takiej sytuacji żądanie przedterminowych wyborów. Mamy prawo czuć się oszukani, ponieważ rząd nie przedstawił szczegółów swoich planów w kampanii wyborczej. Nie przedstawił bo wie, że przegrałby wybory.
Sytuacja jest trudna. Szkoda, że rząd chce powtórzyć drogę z podpisaniem ACTA.
Jako obywatel tego kraju zawarłem z ZUS i OFE [lub mnie do tego przymuszono] stosowane umowy. Zaplanowałem swoje życie i wydatki do parametrów tych umów. Dlaczego muszę zaakceptować zmiany legislacyjne rządu, nawet nie do końca oszacowane co do skutków?
Szkoda że koalicji rządowej nie starcza determinizmu w innych sprawach!!!
Panie i Panowie dostaliście mandat do rządzenia, ale nie dostaliście zgody na robienie wszystkiego!!! Jeżeli sprawy Was przerastają jest prosta metoda: czas zrezygnować i wreszcie zacząć pracować i być ocenianym wedle efektów!!!! To dla wielu z Was zabójczo trudne zadanie!!
Szerzej o polskiej partikoracji i emeryturach na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com.
troche prawdy / 188.95.29.* / 2012-03-27 22:33
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-dla-panstwa-najtansza-jest-rodzina-bez-dzieci,wid,14355125,wiadomosc.html?ticaid=1e2ae

filozofia rudego: dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci
i praca do usranej śmierci

http://www.bankier.pl/forum/temat_jak-powstalo-tvn,5829667.html

ponieważ uprzywilejowane grupy trzeba choronić, między innymi ubeków, którzy go za dupe trzymają

Najnowsze wpisy