Forum Forum emerytalneOFE

Polacy sami zdecydują czy chcą oszczędzać w OFE?

Polacy sami zdecydują czy chcą oszczędzać w OFE?

Wyświetlaj:
Jacc / 79.187.196.* / 2010-08-12 08:37
Co ty pleciesz. Przecież to państwo nas okrada. Jak nie doczekasz do emerytury, to wszystko Ci przepada, a z OFE przynajmniej rodzina dostanie zgromadzony tam wkład. Inna sprawa, że należy zmienić przepisy dotyczące działania OFE, prowizji związanej z efektami zarządzania itd. Jedno, co jest raczej pewne - wpłacając kasę do OFE będziesz miał więcej niż wpłacając to samo na konto w ZUS. Czyli OFE ciągnie sporo, ale dużo mniej niż ZUS.
A'TOm / 83.31.233.* / 2010-08-16 14:28
masz rację
to ZUS jest niewydolny a OFE zarabia. i jest to rozwiazanie wzorowane na systemach zachodnich -tj. państwowy system redystrybucji plus filar indywidualnego (choć obowiązkowego) oszczędzania. warto się OFE interesować i proponuję zapoznać się z treścią ustawy tym którzy je krytykują (np zarabiać więcej nie będzie bo są nałożone ograniczenia na portfele inwestycyjne tak by nie ryzykowano naszymi emeryturami)
Dla nieprzekonanych także artykulik http://www.alertfinansowy.pl/alerty/news/2871-los-emerytur-takze-w-naszych-rekach.html. krótki ale może zachęci do przeanalizowania tematu:)
rysiul20 / 87.205.144.* / 2010-08-11 23:46
Wreszcie sam zadecyduje ze juz więcej nie chcę tracic z psychopaami i nieudacznikami z OFE . N areszcie dawcy kapitału odcieci od zródła łatwego finansowania złodziejskiego i niewydolnego systmu .Brawo minister Fedak za wojne z idiotami niby rynku finansowego
ee / 83.22.4.* / 2010-08-17 09:00
rysiul20 nie masz bladego pojecia o tym wszystkim.
N areszcie dawcy kapitału odcieci od zródła łatwego finansowania złodziejskiego i
niewydolnego systmu



Niewydolny jest tylko ZUS stad bierze sie dziura w budzecie. ZUS jest największym bankrutem ktorego za nasze pieniądze stara sie ratowac rudy, prezio, fedakova itp itd.
kljhbu / 89.78.23.* / 2010-08-11 23:25
To sie nazywa skrw.
Tak okradać swoich obywateli w biały dzień.
Mam nadzieje ,że Pani mister i PSL już za niedługo nie będzie.
Mam nadzieję ,że jedna z nielicznych inteligentnych osób w tym państwie kim jest Pan Boni ukruci zapędy Pana Rostowskiego i Pani Fedak bo inaczej mnóstwo młodych i wykształconych osób już na PO nie zagłosuje.Co za paranoja
rembert2 / 2010-08-11 18:12 / Tysiącznik na forum
I ponad 10 lat po i tak niedokonczonej reformie wrocimy do punktu wyjscia,ZUS bedzie na biezaco przejadal wplaty,politycy zmniejsza dziure budzetowa a kasa bedzie dalej pusta-lapy poobcinac tym ,,tuskomatolkom,,
rembert2 / 2010-08-11 18:18 / Tysiącznik na forum
Poza tym chcialbym wybrac pieniazki ze swojego konta w ZUSie z chwila przejscia na emeryture-ten rzad nadaje sie tylko na smietnik,banda klamcow i zlodziei
wolny człowiek / 83.27.37.* / 2010-08-11 16:00
W tym projekcie podoba mi się brak przymusu uczestnictwa w OFE, zakaz akwizycji, większe limity inwestowania w akcje i możliwość wypłaty kapitału. Brak obowiązku uczestnictwa w OFE wymusiłby starania o lepsze wyniki, by zachęcić nowych klientów, zakaz akwizycji obniżyłby koszty funkcjonowania systemu, możliwość wypłaty zgromadzonych środków po przejściu na emeryturę daje możliwość zabezpieczenia kasy przed lepkimi łapami różnych urzędowych złodziei, większy limit inwestowania w akcje to w długim terminie lepsze wyniki.
Dodałbym do tego utworzenie funduszu B, do którego można byłoby przenieść kasę na parę lat przed emeryturą. Przy czym nie byłoby to obowiązkowe, ale każdy z uczestników byłby o tym raz poinformowany powiedzmy na 3-5 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego.
Natomiast skandalem jest pomysł zmniejszania części składki trafiającej do OFE.
Jeśli do OFE ma trafić 3% , to choćby na głowie stawali, to będą tam zgromadzone drobniaki, a nie kapitał na emeryturę.
pulpasiec / 2010-08-11 21:19
A OFE to niby skąd z Chilijski system z czasów PINOCHETA . I zobaczycie że jak będzie wybór to większość do ZUS przejdzie dlaczego bo państwo da gwarancje a OFE tylko dba o swój interes nie o emerytów .
Elektro Devil / 2010-08-11 15:07 / Tysiącznik na forum
Polacy NIC nie zdecydują bo to nie jest wybór jeśli działa tylko w jedną stronę.

Ja nie chcę odprowadzać pieniędzy do Zakładu Utylizacji Składek zwanej potocznie ZUS-em tylko całe odprowadzać do OFE

Obecne zmiany spowodują, że Pasożytnicza budżetówka przeniesie się na powrót do ZUS i gdy przejdą na emeryturę Państwo (przyszłe pokolenia) nadal będzie ich utrzymywać.

OFE inwestują w polskie spółki co tworzy wartość dodatnią dla polskiej gospodarki.
ZUS marnuje pieniądze i takie są fakty.
Floyd / 2010-08-26 13:10 / Tysiącznik na forum
Fakty jeszcze są takie, że jak by przykładowo 10 milionów nie miało co żreć bo się nie ubezpieczyło z takich czy innych powodów, to zeżre ciebie, a na deser twoje wnuczęta (o ile się ich dochowasz).
Kapitan Nemo / 193.43.77.* / 2010-08-11 14:49
Uważam proponowane rozwiązanie za oszustwo dokonane przez polityków w stosunku do społeczeństwa. Rozpoczynaliśmy reformę emerytalnę reklamami o oszczędzaniu na emerytrę, a teraz w świeltle reflektorów okrada się tych którzy wtedy zaufali politykom i dokonali wyboru oszczędzania w OFE. Należę do ppokolenia, które miało wtedy możliwość wyboru i wybrałem OFE. A teraz PO nazywająca siebie partią liberalną dokonuje bezczelnej kradzieży moich pieniędzy.
Do wdyr35: Nie chodzi tylko o stopy zwrotu. Pieniądze przelewane do OFE są moją własnością i jeżeli umrę przed osiągnięciem wieku emerytalnego zostają przekazane wskazanej przeze mnie osobie uposażonej. Natomiast w ZUS-ie pieniądze przepadają. I tak oto wysokie stopy zwrotu są nieistotne, bo i tak ZUS będzie z nich korzystał.
Elektro Devil / 2010-08-11 15:13 / Tysiącznik na forum
Fedak sypie złodziejskie pomysły z rękawa.

Czy to nie ona proponowała, aby ZAWIESIĆ nasze składki do OFE ?

Ważne, aby średnie pensje w ministerstwach sięgały 6.4 tys brutto.

Jak mawiał Urban " Władza się zawsze wyżywi "
Olek 19722 / 81.15.151.* / 2010-08-11 15:10
E ty Nemo jakiej osobie uposażonej, wyroku sądu najwyższego nie czytałeś? Te pieniądze w OFE nie są Towje!! Żadnej wypłaty nie będzie. Jak zdechniesz przed terminem to za te kasę se Donald wizerunek poprawi. Radzę sięgnij do orzeczeń sądu najwyższego w tej kwestii????
Agnen / 151.13.237.* / 2010-08-11 15:19
Tylko, ze w Polsce nawet wyrok sadu najwyzszego dotyczy tylko jednej sprawy i nie jest zrodlem prawa. Juz widze te tysiace spraw w sadzie najwyzszym.
Elektro Devil / 2010-08-11 15:17 / Tysiącznik na forum
podaj link do tych rewelacji...

Jeśli tak rzeczywiście jest, to z winy tego chorego Socjalistycznego Państwa nie z winy OFE.

Gdyby OFE miały wolną rękę wypłacały by pieniądze w każdej chwili, na przykład z jakąś prowizją po to aby ściągnąć klientów.

Socjalistyczne Państwo dusi "wolny rynek"
squun / 78.133.227.* / 2010-08-11 14:52
ale jest jeszcze jedno ALE

jakie trzeba spełnić warunki żeby dostać połowę pieniędzy z OFE w GOTÓWCE do ręki!
squun / 78.133.227.* / 2010-08-11 14:49
POpieram!
Elektro Devil / 2010-08-11 15:10 / Tysiącznik na forum
widać Socjalizm i niewiedza ekonomiczna są w umysłach PO głęboko zakorzenione.

Emerytury to zbyt poważna sprawa, żeby Państwo maczało tu swoje chciwe paluchy !!!

A ty przynosisz wstyd podobno liberalnej PO
Ding-dong / 217.153.15.* / 2010-08-11 14:48
Pani Fedak codziennie ma nowy pomysł, jak ukraść bogatym i zabrać biednym. Dla Pani Fedak dzień bez pomysłu to dzień stracony!
eme / 83.22.32.* / 2010-08-11 14:43
Pani minister od siedmiu bolesci weź cos na wstrzymanie. Nie dbaj o moją emeryture ja sobie lepiej poradze niz przy twojej pomocy. Wez gleboki oddech, prysznic i jakąś kolorowa gazete, tam wiecej mądrosci niz w twoich wypowiedziach
Pajchiwo / 2010-08-11 14:06 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję, że to nie przejdzie, bo niestety, ZUS upadnie mimo tych zabiegów. I i tak nie będzie na przyszłe emerytury kasy.
Te pieniądze sprawią tylko, że agonia się przedłuży. i pozwoli doczołgać się jeszcze kilku ekipom rządzącym do końca kadencji.
A ostatnia "zgasi światło", pewnie kradnąc przed zniknięciem żarówkę...
wdyr35 / 193.111.166.* / 2010-08-11 14:16
Zamiast pisać takie brednie przeanalizuj stopę zwrotu z pieniędzy przekazanych do OFE i ZUS. Wtedy będziesz mądrzejszy, o tą wiedzę i zobaczysz kto efektywniej zarządza składkami ZUS czy złodziejskie OFE.
eme / 83.22.32.* / 2010-08-11 20:56
wdyr35 kazdy finansista ci powie ze ZUS to strata pieniedzy. Postaw wszystko co masz na ZUS ja postawie na OFE. Z ZUS-u nie ma zwrotu pieniedzy, w ZUS-ie masz tylko zapis elektroniczny i obietnice ktore rzad zmieni w zaleznosci od tego ile jest kasy do rozdania.Tam nie masz ani zlotowki, one zostaly dawno wydane i w dodatku juz sam jestes w ZUS-ie zadłużony.. Kapujesz?I coz z tego ze stopa zwrotu jest w ZUS-ie chwilowo wieksza.Przeciez ZUS to najwiekszy bankrut.
Agnen / 151.13.237.* / 2010-08-11 15:15
Ot powiedzial co wiedzial ekonomista z Psiej Wolki. Mozesz miec stope zwrotu 50 procent i bedziesz mial gowno. Bo twoje pieniadze w ZUSie nie sa gromadzone i wykorzystywane do tworzenia zyzskow, a momentalnie wykorzystywane na wyplate zaleglych emerytur i rent. Tak wiec 0 * 50%= 0. Tego ucza w podstawowce i nie osmieszaj sie swoja niewiedza. A te ogromne sumy, o ktorych bajki prawia bedziesz mial tylko na papierze, a papier wszystko zniesie.
Pajchiwo / 2010-08-11 14:57 / Tysiącznik na forum
LOL
Dwie kwestie w Polskich realiach emerytalnych:
1.
Należało by sobie zadać pytanie jaki jest cel tych zmian?
Podwyższenie przyszłych emerytur?
Zwiększając ryzyko inwestowania w jedną firmę?
Nie sądzę - jest na to wiele skuteczniejszych sposobów - ot choćby zmiana zasad zarządzania OFE, żeby mogły przynosić realne dochody. Albo chociaż zrównanie tych zasad z zasadami panującymi w ZUS.
Więc to nie to.
Utrzymanie ZUS za wszelką cenę samo się więc nasuwa.
Co napisałem.
2.
Wiesz od kiedy ZUS jest na "minusie"?
Inwestował byś w firmę która tyle lat nie może wygrzebać się z dołka, perspektywy (ilość emerytów, więc i płatności, wzrasta) ma jak najgorsze, a w dodatku jest przeładowana pracownikami, ma system za grube miliony który nie działa i jedyną jego szansą na przeżycie jest zadłużanie się dopóki będzie w stanie to robić?
Może spekulacyjnie na krótki okres, ale nie w perspektywie przyszłej emerytury...

Gdybyśmy mówili o przedsiębiorstwie nastawionym na zysk to spoko, ale w przypadku ZUS stopy zwrotu nie są miarodajnym czynnikiem.
Kto Ci zapewni, że nie wyciągną znów pieniędzy z ZUS, żeby pokryć dziurę budżetową jak już to raz zrobili? Zakładając, ze będzie z czego oczywiście.
Przecież to tylko kwestia odpowiedniej ustawy, czasem rozporządzenia i cały system się sypie...
squun / 78.133.227.* / 2010-08-11 15:04

ryzyko inwestowania w jedną firmę?


zapominasz że ta firma to Polska a zatem jest znacznie bardziej wypłacalna niż może nie światowe ale na pewno polskie firmy!


Inwestował byś w firmę która tyle lat nie może wygrzebać
się z dołka


a to już jest pytanie do naszych polityków bo to oni ustalają WSZELKI reguły funkcjonowania tej firmy!
Scenarzysta / 81.15.171.* / 2010-08-11 15:40
O czym Ty mowisz czlowieku?! W ZUSie nie ma zadnych stop zwrotu tylko zasypywanie dziury w budzecie naszymi pieniedzmi -te pieniadze nie pracuja, one sa przezerane. Na dodatek jak to wprowadza i zasypia sobie sztucznie troche dziury budzetowa to na zawsze zapomna o oszczedzaniu, nawymyslaja kolejne nowe stolki i znacjonalizuja nasze emerytury, a ja nie chce zeby ktokolwiek mogl za 15 lat w sejmie zadecydowac, ze jednak moze wplacone 200 tys zl to teraz 50 tys z bo budzet nie ma na to pieniedzy...

Edukacja ekonomiczna w Polsce to dramat...a te pajace u wladzy (dla uscislenie - po kazdej stronie politycznej!!!) robia z Polakow kompletnych idiotow.
eme / 83.22.32.* / 2010-08-11 14:44
wdyr35 nie masz bladego pojecia jak towszystko funkcjonuje.Idz do tej Pani niech ci da wiecej jak bedziesz w ZUS-ie.Jak zabraknie niech ci da ze swojej kiesy.
tade / 83.2.33.* / 2010-08-11 14:36

kto efektywniej zarządza
składkami ZUS czy złodziejskie OFE.

takiego marnotrawstwa jak w ZUS nie ma nigdzie. W ZUS już niema bałaganu jest totalny kataklizm jak w czeskim filmie nikt nic nie wie. Z tą instytucją mam osobiście do czynienia od 1980 roku???
squun / 78.133.227.* / 2010-08-11 14:51

Z tą instytucją mam osobiście do
czynienia od 1980 roku???


jasne, a konkretnie ?
tade / 83.2.33.* / 2010-08-11 17:35
pytasz jak byś nie wiedział, zacznij pracować na własny rachunek z zarejestrowaną firmą w Polsce. Powodzenia.

a konkretnie ?
alcabin / 89.171.23.* / 2010-08-11 15:51
ZUS to piramida finansowa. Te są w Polsce zakazane. Za nakaz inwestowania w piramidy finansowe wszyscy odpowiedzialni powinni trafić do więzienia. Pracownicy ZUS również za udział w tym złodziejskim procederze.
sara34 / 194.146.217.* / 2010-08-17 23:20
Moim zdaniem jezeli Zus zacznie wszystkim wyplacac Ofe do naszej raczki to co zesmy wlacili przez X lat to wtedy bedzie taka wielka dziura w budzecie , ze wszystko pojdzie tak w gore ,ze nam sie odechce. Chodzi mi tu o zywnosc, paliwo itd. Ale dobrze by bylo bo te tlusciochy i klamcy w rzadzie moze wzieliby sie do roboty w co watpie bardzo. Im obciac te dietki i wyplaty oooooooo i wtedy by nie bylo tej dzury.

Najnowsze wpisy