Forum Polityka, aktualnościKraj

Policjanci gotowi są pracować 10 lat dłużej?

Policjanci gotowi są pracować 10 lat dłużej?

skomentuj
Wyświetlaj:
Zirytowany / 85.112.222.* / 2010-11-15 11:34
Dlaczego nikt nie napisze, że po 15 latach slużby w Policji tej emerytury przysługuje tylko 40 procent ?! No chyba, że po 15 latach służby odchodzi na emeryturę jakiś wysoki oficer, któremu te 40 procent wystarczy do życia. Zwykły policjant raczej by z tej kwoty nie przeżył. Pomysł zmiany ustawy jest dobry, ale w realiach polskiej Policji nie bardzo się sprawdzi. W innych krajach policjant dłużej sluży, ale za to odpowiednio zarabia, ma odpowiednią opiekę lekarską i socjalną. Gdyby tak było w polskiej Policji to nikt by się tak szybko nie wybierał na emeryturę. Żony górników nie muszę pracować bo ich cztero- pięcioosobowej rodzinie wystarcza jedynie wypłata męża. W Policji niestety tak nie jest. Nie dość, że zarobki są nieadekwatne do charalteru pracy i zagrożenia jakie ona ze sobą niesie to jeszcze brak jakiegokolwiek zaplecza socjalnego, jakie np. jest w górnictwie ( 13-tka, 14-stka, barbórka, dotacje do kolonii, wyprawka do szkoły, itp. ). Dopóki tak służba mundurowa będzie wyglądała to niech się nikt nie dziwi, że ludzie uciekać będą z Policji po 15 latach służby by dorobić gdzie indziej i wyżywić rodzinę i żyć na poziomie adekwatnym do poziomu służb mundurowych innych krajów.
ZOMO / 81.219.86.* / 2010-11-13 19:35
CIEKAWE ILE KAŻDY ROK DODATKOWY W SŁUŻBACH BĘDZIE NAS KOSZTOWAŁ MOŻE LEPIEJ BĘDZIE JAK BĘDĄ NA EMERYTURZE NIŻ DZIADEK Z PAŁKĄ NA ULICY.PRZYMIERZAJĄ SIĘ ŻEBY BYŁO ZNOWU WIĘKSZE BEZROBOCIE.
() / 89.79.216.* / 2010-11-14 05:34
Te dziadek, jeszcze by Tobie dobrze przetrzepał pantalony synku !
Więcej szacunku dla starszych gówniarzu.
ALO / 178.36.126.* / 2010-11-13 19:02
TEZA - Praca koniecznie 10 lat dłużej czyli 25 lat życia +15 lat służby dotychczasowej + 10 lat służby więcej razem 50 lat życia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy chcemy policjantów staruszków? O to nam chodzi?
Taki policjant dogoni MŁODOCIANEGO sprawcę?

Oczywiste jest że nie dogoni,to o co tu chodzi?
O zajmowanie etatów policyjnych przez policjantów dziadków?????

Ja na to się nie zgadzam,chcę żeby policjant był sprawny i wysportowany o świetnej kondycji zdrowia,bo ON MA MNIE BRONIĆ
przed chuliganerią, a wśród 50-latków szukać ze świecą ludzi o dobrej kondycji wszak wiek robi swoje.
Więc o co tu chodzi? do biur policji nie da się przenieść wszystkich starszych policjantów,bo zabraknie etatów biurowych.

Dziś mają prawo odejść po 15 latach służby w wieku około 40 lat.
I to jest OK!!!!!!!!! Ich miejsca zajmuja inni mlodzi i sprawni.
Ktoś nie ma zdrowia,inny psychicznie czuje się wypalony odchodzi bo nie powinien z bronią pracować czuje to więc odchodzi.
Dostaje skromną emeryturę i dalej pracuje..... ale już w innym charakterze w ochronie,magazynie itp.

Coś za coś,za 15 lat służby w dzień i w nocy bez płatnych nadgodzin w policji dostaje skromną emeryturę,przecież nie odchodzi jak nie musi i ma zdrowie wtedy pracuje dłużej bo jest to dla niego korzystne dostanie większą emeryturę.

A co będzie jak zmuszą mundurowych do służby do 50-tki?
Będziemy mieć oddziały staruszków wojskowych w NATO i oddziały staruszków policyjnych na ulicach.
Wtedy przełożeni będą zabiegać o zwolnienie staruszków ze służby bo nie przejdą testów sprawnościowych- ale czy to będzie humanitarne i zgodne z prawami człowieka jeżeli wyrzucą mundurowego ze służby kilka lat przed emeryturą.
A co bedzie jeśli mundurowy odwoła sie do Sądu, że chce takich samych praw jak cywil którego kilka lat przed emeryturą zwolnić nie wolno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo starego człowieka nikt nie zatrudni i czekałby go bez emerytury los gorszy niż bezpańskiego psa?
STAWIAM PYTANIE - DOKĄD IDZIESZ POLSKO ?
() / 89.79.216.* / 2010-11-14 05:30

STAWIAM PYTANIE - DOKĄD IDZIESZ POLSKO ?

Do normalności krawężniku !
Po kiego H. potrzebni nam są psychopaci ubrani w mundury policyjne ?
Służba w policji to jest służba obywatelom a nie pacyfikowanie obywateli !
Ale mam wielkie wątpliwości czy Ty jesteś to w stanie zrozumieć
Elendir / 2010-11-13 20:50 / Łowca czarownic
Jeżeli uważasz że po 15 latach służby policjant nadaje się na ochroniarza, to dlaczego nie do dalszej służby? Przecierz właśnie od ochroniarza wymaga się głównie fizycznych aspektów pracy. Natomiast od policjanta można by oczekiwać jeszcze doświadczenia i pomyślunku. A akurat tego policjanci z 15 latami doświadczenia mają znacznie więcej od poborowych. Ja potrafię sobie wyobrazić dość sensowny układ, gdy bardziej doświadczony policjant patroluje razem z mniej doświadczonym, choć pewnie sprawniejszym fizycznie.

A pisząc o pięćdziesięciolatkach po prostu manipulujesz, gdyż w tym wieku nawet po wydłużeniu okresu służby policjanci byliby już na emeryturze.
dsadsa / 193.109.225.* / 2010-11-20 15:16
Najpierw zapoznaj się z obowiązkami i uprawnieniami w pracy ochroniarza, a potem pisz głupoty. Ochroniarz w większości przypadków może tylko zadzwonić po policję, bo nie ma żadnych uprawnień.
(((@@))) / 89.79.216.* / 2010-11-13 15:04
Dziękujemy policjantom za odwagę i patriotyczną postawę.
10 lat wiernej służby jakoś zleci, ale za to bezpieczeństwo obywateli znacząco się POprawi.
To jest tylko 25 lat uczciwej pracy w policji tak jak każdy.
skomentuj

Najnowsze wpisy