Forum Polityka, aktualnościKraj

Polityka rodzinna w Polsce. Propozycje premiera nie są do zrealizowania?

Polityka rodzinna w Polsce. Propozycje premiera nie są do zrealizowania?

Wyświetlaj:
Missjoli / 83.10.29.* / 2012-10-22 17:02
Ogólnie w Polsce jest zatrudnionych 8,3 mln osób. I te 8,3 mln ma wyrobić na 37 mln całej polskiej nacji. Wszyscy mają pobożne życzenia, bo za małe renty i emerytury, za duże opłaty za przedszkola, kościół też nie mało wyciąga z publicznej kasy, nie mówiąc o grupach uprzywiwilejowanych, które wcześniej przechodzą na emetyturę, finansoweanie KRUSu i opieki zdrowotnej dla rolników itd. Nikt nie myśli o zmniejszeniu kosztów pracy, wiec kiepsko zarabiamy i w rezulultacie trudno utrzymać rodzinę.
PO DŁUGACH ICH POZNACIE !! / 83.5.188.* / 2012-10-15 22:39
I milion dotacji unijnych GENERUJE 5 milionów długów, które przyszłe pokolenia MUSZĄ ODDAĆ. Czy warto rodzić i wychowywać NIEWOLNKÓW usługujących niemcom, rosjanom, anglikom ?!. Czy nie lepiej być lezbijką lub gejem i mieć poparcie takowych elyt unijnych i uprawiac antypolską propagandę niszczących POLSKĄ RACJĘ STANU.
hss / 90.156.93.* / 2012-10-15 22:49
Jakie to śliczne i odkrywcze- lesbijki jako osoby uprawiające propagandę niszczącą polską rację stanu ....
A tak bardziej serio- bełkot. Wredny.
Pilsener / 2012-10-15 22:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A dlaczego to rodzice nie mogliby pracować na swoje dzieci? Czy to takie złe czy niemoralne że wszelkimi możliwymi sposobami próbuje się odejść od tego modelu przenosząc ciężar utrzymywania rodziny na państwo, pracodawców czy podatników? (co jest absurdem bo rodzice to też podatnicy, to przelewanie z pustego w próżne).

Znam wielu ludzi którzy chętnie pracowaliby na swoje rodziny gdyby tylko dać im szansę! A najlepszy przykład to UK - tam polki rodzą dzieci na potęgę (i większość pracuje a nie żyje z zasiłków jak nasze dziecioroby) a u nas co robią? Czekają aż ktoś im da "z łaski" umowę o prace by mogły iść na "należący im się" macierzyński. Przecież ten system to jakaś chora hipokryzja.
niedoinformowany / 91.102.104.* / 2012-10-16 06:17
" UK - tam Polki rodzą dzieci na potęgę" -
Też słyszałem tą wiadomość z innych źródeł, ale nikt nie podał informacji , skąd ta "chęć" do rodzenia dzieci bez urlopów, czy zasiłków na ich wychowanie.

- czy pracują z niemowlęciem na ręku i nikt nie robi z tego problemu w zakładzie pracy ( ani pracodawcy, ani jakieś inspekcje sanitarne, pracy i inne bzdurne instytucje) ,

czy po prostu w tymże zakładzie pracy lub po sąsiedzku, 100 yardów dalej, jest dostępny "na okrągło" żłobek i przedszkole,

czy tez matki zarabiają tyle, że stać je na prywatne opiekunki do dzieci??? .
Pilsener / 2012-10-16 20:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po prostu można się utrzymać z jednej pensji i nikt nie robi problemów z zatrudnianiem młodych kobiet bo prawo ich nie dyskryminuje tak jak u nas - jeśli wiesz, że pracę znajdziesz zawsze to dużo łatwiej decydować się na założenie rodziny. Tam praca nie jest "darem od losu".
lescapade / 78.88.211.* / 2012-10-15 21:36
Czy te wszystkie firmy myślą do kogo skierują swe produkty usługi w przyszłości, ja nie bedziemy dbać o rozwój , o ciagłość pokoleń....Nie dbanie o kobietym to nie myślenie przyszłościowo o tym kraju...
hss / 90.156.93.* / 2012-10-15 22:33
Myślenie o całokształcie tych kwestii NIE jest zadaniem firm, zwłaszcza, że nie mają nawet 50% pewności, że będą funkcjonować za 5 lat.

A załatwianie polityki "prorodzinnej" kosztem pracodawców jest eufemistycznie rzecz nazywając nie fair. I jak znaczna cześć KP sięga mentalnie czasów gdy:
- był obowiązek pracy
- nie było gospodarki rynkowej
- pracodawcą 99% pracowników było państwo lub inny pracodawca 'uspołeczniony'.
lescapade / 78.88.211.* / 2012-10-15 21:32
Poza tym znam dużo kobiet, które decydują się na bezpłatny urlop wychowawczy, i to jest dopiero obciążenie dla tatusia utzrymującego rodzinę, a jak tu takiego 6 mcznego brzdąca zostawić samego, posłać do żłobka, wydaje mi się że warto dac wybor albo zostajesz z dzieckiem rok , dostajesz mniejsze pieniądze, ale 80 % to i tak dobrze, a rocznego maluszka to już można posąłć do żłobka, albo pół rokuzostajesz jeśli naprawdę juz nie możesz żyć bez pracy, szkoda że takich przepisów nie było juz wtym roku...
lescapade / 78.88.211.* / 2012-10-15 21:23
Nie jest prawdą, że roczna przerwa eliminuje cię z rynku pracy, ja nie byłam przez rok na rynku pracy, bez problemu znalazłam nową i wcale nikt na mnie nie patrzył 'o świeża mamuśka" zaraz pójdzie na zwolnienie, kobiety rodzą , odchowają dzieckom wracają do pracy, nikt nie jest niezastapionym teraz zatrudnią pracownika tymczasowego na twoje miejsce, ale on ma umowę tylko na rok lub krócej, naprawdę nie wiem , o co wam chodzi z tym ze kobiety bedą miały źle, poza tym ojciec też może wziąć macierzyński, proszę bardzo...
taczki czekają / 83.6.210.* / 2012-10-15 21:27
podaj gdzie pracujesz - tam zgłoszą się te które piszą nieprawdę
njliber / 83.9.69.* / 2012-10-15 20:24
Przełoży się tak ze kobieta w okresie rozrodczym już w ogóle nie będzie mogła roboty dostać, albo jedynie za grosze, więc cały ciężar spadnie jeszcze bardziej na męża. Przecież żaden pracodawca w Polsce nie zatrudni człowieka który se może w każdej chwili, wedle własnego widzimisie, pójść na rok urlopu.

Najnowsze wpisy