Forum Forum inwestycyjneForex

Polska może wprowadzić euro w 2012 roku

Polska może wprowadzić euro w 2012 roku

Money.pl / 2007-10-16 15:46
Komentarze do wiadomości: Polska może wprowadzić euro w 2012 roku.
Wyświetlaj:
arch / 2007-10-19 14:46 / Tysiącznik na forum
"Niezwykle gwałtowne ruchy zagranicznych rynków walutowych są źródłem poważnych obaw" - napisali liderzy federacji biznesowych Niemiec, Francji i Włoch wraz z przedstawicielami BusinessEurope w otwartym liście do polityków Europy
Biznesmeni ostrzegają: euro gwałtownie rośnie
Financial Times, 19.10.2007
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-16 15:46
ciekawe były fragmenty debaty Tusk - Kwaśniewski - dotyczące wprowadzenia Euro. Generalnie: euro jest b. korzystne, ale na razie nas nie stać, a w szczególności to wzrost cen uderzy w najbiedniejszych. Nie wiem czy się śmiać czy płakac
maa / 2007-10-16 16:56 / Tysiącznik na forum
Jaki wzrost?
Chleb w dużych miastach kosztuje tyle co w Niemczech i we Francji, albo drożej, mleko jest tańsze tam, tanie sery (ale nie namiastki typu "promocja" też są tam tańsze.
No tak, piwo w knajpach jest w Polsce tańsze... Ale tylko w knajpach w sklepach jest tańsze tam.

Założenie - nie porównujemy cen towarów z różnych półek np. torebki Coco Chanel z torebką posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej kupionej na Jarmarku Europa.

Mnie się chce płakać, jak czytam takie teksty!
?! / 2007-10-16 16:37 / Tysiącznik na forum
Irytują mnie takie komentarze:
na razie nas nie stać, a w szczególności to wzrost cen uderzy w najbiedniejszych

A czy teraz ceny nie wzrastają??? Wzrastają w złotych,a przy okazji aprecjajcji w złotych także i w euro. Waluta jest wartością umowną.
Przykład - w piekarni, w której kupuję, chleb na poczatku roku kosztował 1,60 zł (0,42 euro po kursie średnim z tabeli 01/A/NBP/2007). Dzis chleb kosztuje 1,70 zł (0,46 euro po kursie średnim z tabeli 201/A/NBP/2007). Niektórzy ekonomiści przewiduja dalszą aprecjację złotego. Dla zobrazowania tych cholernych podwyżek w euro przyjmę. że 1 euro będzie kosztował 3,50 zł, a cena chleba w złotych nie zmieni się. Czyli 1,70 zł, to 0,49 euro!!! No i jest "dowód" na podwyzki cen z tytułu zmiany waluty ze złotego na euro!!!
Skoro euro musimy przyjąć, to zróbmy to jak najszybciej, bo narazie z tytułu aprecjacji złotego mamy coraz mniej pieniędzy (w złotych) m.in. na autostrady!!!
Wszystkich europesymistów i eurosceptyków proszę o jedną rzecz: zanim zaczniecie wypisywać bzdety o podwyzkach weźcie kalkulatory do rąk!!! Dziekuję.
Marqus / 83.29.135.* / 2007-10-17 01:24
nie ucz mnie mądralo tabliczki mnożenia czy proporcji , ale posłuchaj choćby debaty. Znalazły się dwa dinozaury ?! i maa , które zatrzymały swój rozwój na broszurkach przed referendowych.
?! / 2007-10-17 09:20 / Tysiącznik na forum
Człowieku, rusz szanowne "cztery litery", złap świeżego powietrza, rozejrzyj się i pomyśl! To wszystko.
Aha, o jakie broszurki "przed referendowe" chodzi? Nic mi na ten temat nie wiadomo. Czyżby PiS, LPR i inne ekonomiczne oszołomstwo juz coś takiego rozprowadzało?
arch / 2007-10-20 13:11 / Tysiącznik na forum
Euro odnotowało niedawno szereg rekordowych notowań wobec dolara.
Kilku europejskich polityków, w tym francuski prezydent Nicolas Sarkozy oraz przewodniczący grupy 13 ministrów strefy euro Jean-Claude Juncker wezwali USA do podjęcia działań, które powstrzymałyby ten trend....
Financial Times, 12.10.2007
mzurex / 2007-10-25 00:54
...tylko dodam, to co zauważyłem. Kiedy EURO wchodziło do niemiec, zmieniły się tylko "znaczki przy cenach" , kiedyś był DM a teraz EUR. Niemcy nie są zadowoleni z EURO, żyje im się znacznie drożej.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy