Forum Forum inwestycyjneForex

Polska sprzedała euroobligacje za 3 mld euro

Polska sprzedała euroobligacje za 3 mld euro

Maczko / .* / 2005-01-12 12:31
Komentarze do wiadomości: Polska sprzedała euroobligacje za 3 mld euro.
Wyświetlaj:
Maczko / .* / 2005-01-12 12:31
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego Polska chce przedterminowo spłacić dług wobec Klubu Paryskiego! Proszę tylko o poważne odpowiedzi! Dziękuję i pozdrawiam!!
KOLO / .* / 2005-01-13 10:20
poprzedni dług więcej kosztował. wcześniejsze emisje obligacji były wyżej oprocentowane (prawdopodobnie kilkanaście procent p.a. ,nie wiadomo ile, jest to bowiem objęte tajemnicą handlową) i jego obsługa pożerała znacznie większe kwoty. Poza tym relacja tego długu do złotówki też była dla Polski niekorzystna. No i w grę wchodzą także względy prestiżowe. "Stary"dług świadczy o tym, że Polska należała do nichlubnego grona państw nie zawsze terminowo regulujących swe zobowiązania. Dziś znakiem tego są tzw. obligacje Brady'ego. Dziś jesteśmy w OECD, jesteśmy członkiem UE i złotówka jest mocną walutą. to dobry moment aby odciąć się od przeszłości i poprawić bilans naszego zadłużenia. Stąd ta operacja.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy