Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska wczoraj i jutro według Belki

Polska wczoraj i jutro według Belki

der / .* / 2005-03-03 15:49
Komentarze do wiadomości: Polska wczoraj i jutro według Belki.
Wyświetlaj:
p / .* / 2005-03-15 23:07
Zobacz nasze: 1) Komentarze dzienne i tygodniowe 2) Informacje o spółkach wraz z wykresami 3) Analiza techniczna spółekDodatkowo dla zarejestrowanych inwestorów oferujemy Budzik Inwestora – mail, który trafi na Twoją skrzynkę przed 6:40 i będzie zawierał wszystkie ważne informacje o tym co się wydarzyło w nocy oraz pierwszy komentarz o tym co się może wydarzyć w ciągu dnia. Analiza programów partii politycznych pod kątem zgodności z teorią ekonomii.W dziale Linki znajdzie niespotykaną listę ciekawych stron, które warto odwiedzić.To wszystko w serwisie ****************
AZ / .* / 2005-03-15 21:30
Pieprzycie Panństwo , Znajdźcie lepszego Premiera Rządu.Poza tym jeststeście wyraźnie stronniczy.Zastanówcir się nad tym - to jest moja opinia,!
jadwisia / .* / 2005-03-14 14:45
Nareszcie rozsądek górą u Belki
:) / .* / 2005-03-07 08:23
naprawdę, naprawdę piszę się razem
andrzej / .* / 2005-03-06 11:21
Tyle racji - tylko czy ktoś tym się przejmie ...
LPR / .* / 2005-03-06 11:03
Belka weż się do roboty i naładuj sobie łeb bo za wiele to ty nie zrobiłeś.
karolina / .* / 2005-03-06 10:18
trudno oceniac wypowiedzi wyrwane z kontekstu, a te pewnie tak wlasnie potraktowano. nie czytalam calosci - dobrnelam gdzies do polowy. w kilku sprawach sie zgadzam, w wielu nie. jedno w czym belka ma racje to to iz polacy po prostu lubia narzekac. prowadze wlasna firme i z roku na rok jest lepiej. nie mam powodow do narzekan. rozwijam firme. wzrasta sprzedaz. wzrastaja zyski. inwestuje. zatrudniam nowych ludzi. nie narzekam. malo - jestem zadowolona. i... zaskakuje tym wiekszosc znajomych roznych profesji, ktorzy na sile niemalze probuja "pomoc" mi znalezc jakis powod do narzekania;-) nie udaje sie. nie narzekam i juz. jedyne czego sobie i polakom zycze to stabilnego prawa, stabilnych trwalych i madrych przepisow, ktore zrozumiale dla wszytskich nie zmienialby sie przez lata. pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Barbara / .* / 2005-03-06 10:14
Belka to człowiek kwaśniewskiego nic dodać nic ująć.A kim jest Frasyniku ze swoja partią ???? to draństwo lewe z PZPR.Nareszcie Frasyniku i jego partia pokazała prawdziwe oblicze.
wowa / .* / 2005-03-05 14:27
Nie ma co się podniecać wybranymi cytatami z życia Premiera! To nie o niego i podobnych w tym wszystkim chodzi.W tym kraju rządzą urzędnicy różnej maści, zwłaszcza „Warszawka”. To w tym rozrastającym się środowisku GŁUPOTA, NIEKOMPETENCJA , PRYWATA STAJĘ SIĘ PRAWEM. Dlatego korupcja , a nie praca sposobem na życie. Dlatego najważniejszym obowiązkiem przedsiębiorcy jest nie samo zapłacenie w terminie podatku, ale uczynienie tego na nowym formularzy wpłaty, w którym z woli ministerialnego cymbała V kategorii zmieniono jedna linijkę!Recepta jest jedna! Jak najmniej państwa, urzędasów, ich kretyńskich pomysłów i papierów! Prawo i wymiar sprawiedliwości wystarczą, a kraj odetchnie.
silver / .* / 2005-03-05 20:01
Warszawa sklada sie w 67% z ludnosci naplywowej, w tym ze mnie, bo tez zaliczylem wczesniej 7 miejsc zamieszkania. To dopiero uczy zycia, tak wiec wiekszosc jednak ma pojecie co sie dzieje za granicami miasta. Jeszcze lepiej, kiedy wie co sie dzieje na swiecie. W Dzien Kobiet na WSPiZ, mozna posmakowac orientalnej herbaty, posluchac o sukcesie Japonii. W ten sposob rozpocznie sie cykl spotkan Forum Kolo Azja-Pacyfik. Jeszcze chcialem nawiazac w tym watku, do wypowiedzi o kosciele. Tak sie sklada, ze podejscie prorodzinne wzmaga korupcje. Zostaje nam przejsc na protestantyzm, albo zrownac z ziemia obecne poglady i zaleznosci. W kazdym razie nie zmieni tego wymiana sceny politycznej. Uzdrowienie przychodzi z czasem, czasem przez setki lat. Tak jak w Malezji trzeba pamietac, aby podawac tylko i jedynie prawa reke, a wchodzac do kogos zdejmowac papucie. Zmieni sie?
Q / .* / 2005-03-05 13:45
To jest poważny człowiek? Jak premier z wicepremierem, może przechodzić, lub sugerować, że i tak przejdzie do opozycji pozaparlamentarnej??Kto do jasnej chokery odpowiada za ten rząd? SLD, UP,PD? Jakby podał się do dymisji teraz, to by zrobił najlepiej. Kto by nie rządził okazuje się, że prowadzi program Unii Wolności. Belka sam robi cyrk z polityki i jeszcze wciska ludziom kit. Szkoda gadać, facet jest stracony w jeden dzień z socjaldemokraty staje się liberałem.
Deresz / .* / 2005-03-05 13:10
Zadziwiające, że politycy dzisiaj przypominają pierwszych sekretarzy. Oni mówią o skokach cywilizacyjnych, rozwoju, zamożności Polaków, nowych partiach... a tu stra rzeczywistość skrzeczy. Jaki to skok cywilizacyjny, skoro poznikały kina i biblioteki, a powstały koscioły? Ktoś powie, ale w sklepach mięsnych nie ma pustych haków? A ja zapytam: a czy o to chodziło? Zastanówmy się. Chodzi nie o widok, jaki zastaniemy w sklepie, a o żołądek emeryta. Czy on jest dzisiaj pełny? Popytajcie, poobserwujcie tych ludzi w sklepach mięsnych, w aptekach, pod sklepami z tackami w rękach. Tego Belka nie widzi, jak nie widział tego I Sekretarz. Jeśli ktoś siedzi w Polsce i tylko w posce, słuch PR i PTV (nie ma RWE), to ma wrażenie, że jesteśmy Europejczykami pełną gębą. Jeśli ktoś wyjedzie na Zachód, to nie chce tu więcej wracać. Zastanawiające są też komentarze. Jakże inny panuje tu klimat niż w oficjalnych mediach. Aktorzy (w spółkach TV) są "już we własnym domu", politycy zastąpili poprzednich i wydaje im się, że wszystko jest w porządku. Jedyny autorytet zmarł kilka lat temu; on wiedział, że Polska błądzi. Nie spotkałem jeszcze kogoś w polityce, kto by nie myślał wyłacznie o sobie i swoich sprawach. Wydumane autorytety typu Wałęsa, JPII, legendarny kurier czy Balcerowicz nigdy nie dorośli mu do pięt. Był to redaktor Paryskiej Kultury Pan Gedroyć.
katolik / .* / 2005-03-06 10:10
Proszę Pana. Ponieważ w każdych okolicznościach lubię prawdę, nie mogę się powstrzymać i muszę sprostować pański wywód na temat budowy kościołów. Kiedy tak naprawdę budowano kościoły w Polsce? Wszyscy bębnią, że dopiero w ostatnich 15-tu demokratycznych latach.To fałsz! Najwięcej kościołów zaczęto budować od połowy lat sidemdziesiątych i przez całą dekadę lat osiemdziesiątych. W moim 40-tysięcznym mieście na początku epoki Gierka był 1 noegotycki kościół i 2 kościółki drewniane + 1 bardzo stary, ale piękny klasztor o.o. franciszkanów. W połowie lat osiemdziesiątych przybyło 14 nowych dużych, wspaniałych kościołów godnych naszej katolickiej aczkolwiek troszkę zacofanej Polski. Czyli dziwnym zbiegiem okoliczności, to za tej parszywej komuny wybudowaliśmy w moim mieście 3 razy więcej kościołów niż w całym tysiącleciu.(do porównania podam, że miasto w tym czasie ludnościowo i obszarowo powiększyło się tylko o 30%)W ostatnich 15 latach nie zaczęto budowy ani jednego kościoła. W 1976 roku rozpoczęto budowę szpitala, którego budowa trwa do dzisiaj i raczej na jego dokończenie się nie zanosi.
Henry / .* / 2005-03-05 12:31
Panie niejaki Belka! Cudu to dokonali komuniści po II Wojnie Światowej, a nie dzilki kapitalizm po 1989. Niech Pan sobie tylko porówna kraj po WWII (najlepiej Warszawę), a ten sam w roku 89, kiedy to zaczynaliście robić "cuda". Proszę porównać sobie analfabetyzm w 45 i 89. Proszę porównać sobie cywilizacyjny skok narodu polskiego, a nie własną sytuację wtenczas i teraz. Panie Belka, czym się różni sytuacja emeryta stojącego w sklepie mięsnym z pustymi hakami, apełnym portfelem, a sytuacja dzisiaj; z pełnymi hakami a pustym portwelem? A no tym, że ani jeden, ani drugi nie wyszedł z mięsem z tych sklepów. Wtenczas przynajmniej na kartki coś kupił. Może by tak wydać specjalne kartki dla emerytów, rencistów i 20% bezrobotnych, by zastąpiły im pieniądze w tych sklepach, w których kiedyś jednak mogli przynajmniej 5 kg mięsa kupić? A może by tak postąpić i z lekarstwami? Skok cywilizacyjny powiada pan? Prosto w sredniowiecze. Religia panuje w szkołach. Scholastyka i diabły na czubku szpilki za podatników pieniądze? Kiedyś dyplom szkoły wyższej można było kupić na Górniaku, a dzisiaj nie tylko, bo i w szkółkach wyższych rozrzuconych po wsiach i miesteczkach. Z wyższym wykształceniem nie ma to nic wspólnego. Niech się Pan, panie Belka zapisze do nowej partii. Nie ma to jak naiwna wiara, że z silnika syrenki, karoserii dużego fiata i elektroniki moskwicza powstanie nowoczeny i inny samochód. Niech pan w to wierzy! Niech pan wskrzesza trupa UW jak się panu podoba. Chęć byłych, podupadłych polityków UW do ponownego wejścia na scenę polityczną jest przemożna. Niech się pan nie martwi; polacy to polityczni alzheimerowcy; oni nie pamietaja co było wczoraj. Oni nie wiedzą co to AWS, ZChN, UW, co to Balcerowicz, a o to żeby nie wiedzieli co to RACJA postaracie się wszyscy, skupieni w nowym FJN, skupiającym stare partie, prawie cała prasę i tzw. telewizję publiczną, zdzierającą z nas podatek, dumnie zwany abonamentem. Powodzenia, ja poszukam innego kraju dla siebie i swoich dzieci.
Tomer / .* / 2005-03-05 18:04
Bardzo ucieszylo mnie ostatnie zdanie Pana wypowiedzi; mysle ze gdyby wiecej ludzi Pana pokroju oposcilo nasz kraj bylby on cudowny a tak to bedzie ale trzeba jeszcze troszke poczekac.... :) papatki!
() / .* / 2005-03-05 08:57
To wszystko obłuda. Wielka mistyfikacja.Tak naprawdę to tzw. III Rzeczpospolitej nie ma i nigdy nie było.W 1989 roku zamieniono PRL na PRL bis i nic więcej. Zmieniają się i to nawet często nazwy partii ale ludzie pozostają ci sami. Czasami tylko próbują się wymieszać. Kto tu z kogo głupka robi? Dopóki któraś z partii faktycznie patriotycznejnie będzie miała programu przekształcenia Polski w państwo demokratyczne nie pójdę na żadne pseudowybory. Amen
Dziewczynka z zapałkami / .* / 2005-03-05 19:04
Jak nie pójdziesz na wybory, to nikt tego nie zauważy, co najwyżej jakiś kolejny polit-Kaszpirowski powie ci że jesteś "milczącą większością" którą jego Uczciwa Partia zagospodaruje jako tzw. elektorat
silver / .* / 2005-03-05 09:27
Wczoraj sie dowiedzialem, ze partie lewicowe maja program bardziej liberalny od prawicowych. Wystarczy spojrzec na pomysl Rokity - jednostronne wprowadzenie euro, usztywnienie kursu - proszenie sie o Argentyne. W PO Zyta sie chyba miala tym zajmowac, a wykrzykuje jakies hasla na zjednanie mas. Efekt bedzie taki, ze ich poparcie drastycznie zmaleje. Hanna Gronkiewicz-Waltz to symbol wyciagania wielkich pieniedzy, tego ludzie nie lubia.Co tam dalej. Ano, przez ostatnie dwa lata odwrocil sie niekorzystny trend ciagnacy sie od 1990. Firmy zanotowaly trzykrotny wzrost zyskow, poprawily sie wszelkie wskazniki zwrotu z wniesionego kapitalu, efektywnosci pracy itd.Inwestorzy zagraniczni na GPW zaktywizowali 70% wiecej kapitalu. Zwiekszyla sie plynnosc, bezpieczenstwo, dominuja wzrosty. Domyslam sie, ze w sytuacji niepewnej, nie prowadzi sie takich dzialan. Kiedy w Polsce ostatnio zbankrutowal bank? Scena polityczna mimo tych wszystkich wybrykow jest stabilna, dla rynku finansowego wiele sie nie zmieni. Polska bedzie miala ta sama ocene, ktora ma obecnie. Chyba ze niebo posypie sie nam na glowe i do glosu dojda populisci. Wtedy faktycznie, mozna juz bedzie tylko pakowac walizki i wyniesc sie, gdzie pieprz rosnie.A mi sie podoba umiarkowane podejscie. Nie podoba mi sie natomiast identyfikacja - logotypy i serwis internetowy. Marek Kondrat podpisuje sie pod wszystkim co mu podstawia, wiec lista poparcia to tez dla mnie porazka. Bardzo jestem rozbawiony reakcjami naszej sceny politycznej. Znowu to powiem, ze graja na korzysc PD.
były Prezes / .* / 2005-03-04 22:53
Ludzie przygotujcie sie na wybory w konstytucyjnym terminie.Nikt nie straci 3 miesiecznej odprawa z Posłów a niektórzy 6 miesiecznej odprawy. Pan Prezydent rozdaje karty a głupi Frasyniuk sie wplątał i legitymizuje pokretne mowy o wcześniejszych wyborach i jakiś Partiach przeciez te afery kompletnie zrujnowały Państwo. A wini sie boją a Prezydent ma za paznokciami.
abc / .* / 2005-03-04 17:46
Pan Profesorek majaczy kolejny raz i myśli , że myrazem z nim mamy obowiązek majaczyć .Tym , którym się to podoba niech wyglądną za Warszawę , na prowincję to być może popatrzą trochę inaczej .Pajace kolejny raz próbują zastosować metodę ucieczki do przodu , może i tym razem się powiedzie MARKETING POLITYCZNY czyli NOWAPARTIA DEMOKRATYCZNA .Hausnera znam z autopsji jeszcze z czasów studiówna AE w Krakowie jak wykładał nauki politycznei udowadniał wyższość realsocjalizmu - teraz przemianował się na liberała z odcieniem lewicowym .Frasyniuk najdłużej działający w podziemiu przywódca Solidarności - ale czy to było możliwekiedy SB wiedziała o wszystkim i o wszystkich ?Dziwna konstelacja .Jedyna racjonalna odpowiedź to - RZUCILI OSTATNIE ODWODY DO RATOWANIA ZDOBYCZYOSTATNIEGO 15 LECIA.
George / .* / 2005-03-05 10:27
A ja mam bardzo negatywne odczucie dotczące działaczy Solidarności, którzy - jak Frasynkuk - nie dali się złapać. Wydaje mi się, że tzw. liderzy II Solidarności to w większości zwykłe szumowiny, chodzące na pasku SB. A gdy człowiek przyjrzy się jeszcze takim indywiduom jak T. Mazowieckiemu czy B.Geremek i weźmie pod uwagę, że nie kto inny jak A.Michnik buszował do woli i poza wszelką kontrolą w archiwach SB traci wszelkie zaufanie do oficjalnej historii.
hereder / .* / 2005-03-05 12:42
Jestem tego samego zdania; najpierw komuniści niszczyli wszystko, później solidaruchy, a teraz ze społecznych pieniędzy IPN udaje, że czuwa nad wszystkim. Szkoda pieniędzy na te zabiegi. Precz z IPN-em i żydami, którzy w nim "pracują". Jego likwidacjamoże doprowadziłaby do zgody narodowej i przebaczenia, bo prawdy dzisiaj i tak się nie dowiemy. Szkoda obciążać nasze portfele IPN-em.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy