pomoc , porada

marekzochowski / 2008-03-02 11:13
witam , prosze o pomoc w kwesti takiej .minoicie mam 85000 euro , w jaki fundusz wcisnac ta kase
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-03-04 20:32 / Bywalec forum
Osobiscie to bym polecił Tobie UniAktywna Alokacja. Łatwo jest mi pisać o subfunduszach Uniona, gdyz w nich inwestuję osobiście. Wspomniany sybfundusz cechuje się tym, ze w przypadku dobrej koniunktury na giełdzie ma mozliwość inwestowania nawet 100% kapitału w akcje, z jednoczesnym zachowaniem co najmniej 95% zainwestowanego kapitału. Jest to jeden z subfunduszy z ochroną kapitału.
max303 / 2008-03-04 17:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
na lokatę,na razie bądź cierpliwy
pchelek / 2008-03-03 19:24 / Tysiącznik na forum
ja bym kupil fundy surowcowe ewentualnie energetyczne w Blackrock. Sprzedaz euro na zotowki i lokata w banku to ponury zart. Nic nie da tyle co dobre fundy - nawet w bessie surowce i energia beda potrzebne.
miki3d / 2008-03-03 23:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niby tak. Ale wszystko ma swoją granicę cenowej racjonalności. Choć umiem sobie wyobrazić ropę po 150 USD, to nie zmienia faktu, że są przesłanki do mocnych spadków. Jej zużycie jest na nienajwyższym poziomie, całkiem spore zapasy, duże rezerwy w zakresie mocy wydobywczych w krajach OPEC, nowe złoża w Brazylii, coraz więcej argumentów za teorią o odnwialności tego źródła energii...

Nie to, żebym zniechęcał do surowców, bo sam w nie inwestuję, ale zwracam uwagę na ryzyko. Lokata go (prawie) nie ma.
max1224 / 2008-03-04 00:15 / Tysiącznik na forum
nigdy nic nie rośnie bez przerwy każdy dzień wzrostów zwiększa ryzyko ale też codziennie otwierają się nowe możliwości:-)))
miki3d / 2008-03-04 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak to nie rośnie bez przerwy? Misie miały rosnąć do końca świata, potem nieruchomości były gwarantowane, że nie spadną nigdy, teraz złoto i ropa muszą dołączyć to tego ponadczasowego trendu ;P
max1224 / 2008-03-04 18:30 / Tysiącznik na forum
no to dołączają ropa 100 z groszami tj. centami a złoto też leci ponad 2%;-)))
max1224 / 2008-03-04 00:17 / Tysiącznik na forum
ważne żeby je dostrzec i podjąć ryzyko kto nie ryzykuje w więzieniu nie siedzi jak mawia stare gangsterskie przysłowie:-)))))
aiva / 2008-03-02 14:07
moje adanie:sprzedaj euro bo będzie spadać i na jakieś 2 miesiące włóż kasę na lokatę.fundusze przeżywają teraz zawirowania i będziesz żałował gdy stracisz z 10 tys(przeżywam to na własnej skórze).Kiedy sytuacja się uspokoi wtedy pomyśl o jakimś funduszu.
madzik08 / 213.238.107.* / 2008-03-03 13:47
Z tym że lepiej lepiej wymienić EUR na PLN to się zgodzę tym bardziej że przy dużej sumie można negocjować także w bankach kurs wymiany waluty.Natomiast jeśli ktoś ma zamiar zakupić jednostki TFI to zdecydowanie lepiej zakupić jednostki, gdy są tanie tak jak teraz, a nie na górce. W każdym razie tak wskazywałaby logika.
A rodzaj funduszu, który wybrać to temat rzeka.
Ja polecałabym agresywne czyli akcji -osobiście jest zadowolona z Legg Masson Akcji albo certyfikaty firmy Inwestors np. Inwestors FIZ (do kupienia także na gieldzie albo bezpośrednio od czasu do czasu)
Szczegóły czytaj-
http://www.investors.pl/investorFIZ.php?f=glowna
miki3d / 2008-03-03 15:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z EUR mozna mieć duzy pożytek inwestując w fundusze luksemburskie. Nie zmienia to jednak faktu, iż w dłuższym terminie złotówka cały czas będzie się jescze umacniać. Można też pomyśleć o funduszach denominowanych w złotówkach hedżowanych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy