Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Pomocy ! PZU każe mi płacić podwójną polisę OC

Pomocy ! PZU każe mi płacić podwójną polisę OC

desperatka / 80.54.8.* / 2011-02-23 18:04
Pomocy ! W lipcu 2010 r. za moje uzbierane pieniążki 950 zł. kupiłam fiacika Cinquecento a ubezpieczenie poprzedniego właściciela w PZU miałam do końca września ,jednak nie świadoma faktu że prawo się zmieniło i ubezpieczenie byłego właściciela przechodzi na mnie ,ubezpieczyłam go od razu po zakupie 15 lipca u nowego ubezpieczyciela .Minęło wiele miesięcy a teraz czyli luty 2011 dostałam wezwanie z PZU do zapłaty następnej czyli od września polisy OC .Oczywiście opisałem całe zdarzenie w mailu do PZU przesyłając im kopię kopię ,kupna-sprzedaży oraz nowej polisy którą wykupiłam nieświadomie i że jako osoba bezrobotna ,mąż również zwolniony z pracy (likwidacja zakładu) nie stać mnie na zapłacenie drugiej czyli podwójnej polisy a teraz wiem że prawo się że musiałam ją wcześniej wypowiedzieć .Jednak PZU S.A zupełnie nie uznaje mojego wytłumaczenia i PZU S.A - Zespół Windykacji przysłał list z żądaniem zapłaty .Jest to kwota 280 zł jak dla mnie ogromna tylko za co .Zaznaczam że u nowego ubezpieczyciela zapłaciłam 185 zł .Co mam uczynić i gdzie się udać aby tą kwot anulować .I co to za "chory" przepis ,z PZU wszyscy uciekają z racji wysokich składek do innych ubezpieczycieli więc dlatego nie popuszczają i "zdzierają" ile się da .
Wyświetlaj:
matylda89 / 212.76.49.* / 2011-03-09 11:24
Ja nie moge narzekac na PZU i z niczym takim o czym tu piszesz sie nie spotkałam.
czomper / 46.112.65.* / 2011-02-27 13:41
Nie znasz przepisów i masz pretensje do PZU? To jest dopiero dziwne
aaudytor / 2011-03-08 19:50 / Bywalec forum
Dokładnie, rozpisałeś się strasznie , a wina zupełnie nie leży po stronie ubezpieczyciela. Po prostu takie , a nie inne sa przepisy.

Najnowsze wpisy