Forum Forum finansoweBanki

Pomyłka banku? Dziwna lokata 20tys na moim koncie!

Pomyłka banku? Dziwna lokata 20tys na moim koncie!

Hepatika78 / 2010-11-19 22:07
Czy powinnam był zgłosić w banku, że kilka dni wcześniej ktoś zrobił mi lokatę na 20.000zł? Czy popełniłam błąd nie informując banku i zrywając tą lokatę? Czy – jeśli bank zorientuje się za miesiąc, rok, mogę ponieść ego konsekwencje?
Sprawdziłam: ani ja sama, ani nikt z najbliższych nie wpłacił na moje konto 20.000zł. Ja sama nie złożyłam też dyspozycji takiej lokaty. Historia ostatnich wpłat na ROR mojego konta: nie ma takiej wpłaty!
Kto zrobił tą lokatę? Co powinnam była zrobić?
Zdezorientowana, wysyłałam bankowi dyspozycję zerwania tej lokaty i przelania pieniędzy na mój rachunek oszczędnościowy. Następnego dnia pieniądze były na moim koncie. Udałam się do placówki banku i – chcąc przekonać się co się dzieje – wypłaciłam w gotówce 40.000zł – kwotę kilka tysięcy wyższą, niż mój prawidłowy stan konta.
Tego samego dnia wpłaciłam jednak ww kwotę z powrotem na rachunek bankowy i zrobiłam własną lokatę na 20.000zł, na analogiczny okres 12 miesięcy.
Co mam o tym wszystkim myśleć? Czy powinnam była skontaktować się z bankiem i pukać o pochodzenie tej lokaty?
Wyświetlaj:
tabu82 / 2010-11-22 18:14
Można by spróbować pokusić się o znaleźne, ale trzeba to zgłosić wraz z chęcią oddania pieniędzy. Poczytaj kc. Pozdrawiam.
zosiaxxl2s / 89.174.121.* / 2010-11-21 12:04
nie chce straszyć, ale od razu to zgłoś (jak to pieniądze z nielegalnego źródła lub jakiegoś przestępstwa?). najprawdopodobniej to po prostu jednak pomyłka jakiegoś pracownika. zgłoś to do banku, ładnie wytłumacz, ze ciebie korciło i dlatego te pieniądze wypłaciłaś. szybko znajda winowajce,zobaczysz.
Hepatika78 / 2010-11-23 18:45
Zosiu,
Jak bank zorientuje się, że coś nie gra, to pieniądze znajdzie na moim koncie z lokatami. Pytanie, czy mogę ponieść za tp jakieś konsekwencje? Zlikwidowałam tamtą dziwną lokatę i zrobiłem moją - na taki sam okres, tyle że 2 tyg później. CO BANK może mi zrobić, oprócz odebrania tych pieniażków?

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: