Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Pomysł na biznes. Jak to dobrze ''ugryźć"

Pomysł na biznes. Jak to dobrze ''ugryźć"

JakRod / 46.113.198.* / 2015-08-10 13:30
Witam, jestem studentem na szkole oficerskiej.
Moją pasją jest sport i od 4-5 lat zagłębiam tajniki dietetyki i podstaw biochemii. Robiłem to dla siebie , aby jak najlepiej się odżywiać i żeby moje treningi nie szły na marne i dzięki odpowiedniemu poświęceniu mój wysiłek był najbardziej efektywny jak potrafię.
O niedawna dostaję prośby o ułożenie diet, treningów, udzielenie lekcji instruktorskich.
Biorę za to datki, jednak liczba moich klientów ciągle wzrasta.
Mam na to czas i sprawia mi to zadowolenie i spełnienie, bo realizuję swoję marzenia, czyli pomagam ludizom.
Chcę założyć FANPAGE na facebooku oraz stronę internetową gdzie chcę stworzyć społeczność""armię wojowników", któzy zmienili swoje życie ,zmieniając swój tryb życia na zdrowy i sportowy. Chciałbym organizować róźne akcje typu wspólne treningi, wypady do domu dziecka i pomoc charytatywna, oraz odwiedziny w szpitalach w przebraniach związanych z moim motywem społecznosći czyli wojowników".
Chcę się dowiedzieć od kwestii prawnej jak to dobrze ugryźć, żeby nie mieć problemów.
Biorę za to pieniądze, więc pewnie trzeba płacić podatek albo coś. Zupełnie się na tym nie znam.
Bardzo m izależy żeby coś takiego uruchomić, gdyż jest to coś co daje mi spełnienie.
Z niecierpliwością czekam na pomoc i szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
wiwan / 2015-08-11 09:27
Zacznij od tego, by zdecydować- czy ważniejsza jest w tym działalność edukacyjna, charytatywna czy biznes. Czy chcesz decydować o wszystkim sam, czy w większej grupie.

Bo już z góry widać opcję fundacji (prowadzącej DG) albo po prostu jednoosobowej DG/spółki cywilnej albo też spółki z o.o.

Na pewno obecna sytuacja przynajmniej w zakresie podatkowym jest nielegalna.

Najnowsze wpisy