Forum Forum prawneCywilne

porada ws. zmian w umowie

porada ws. zmian w umowie

michał_gd / 153.19.47.* / 2008-02-14 11:56
Mam pytanie.

W grudniu podpisałem umowę z TU Europa na produkt strukturyzowany.
W materiałach promocyjnych i w polisie którą otrzymałem (podpisałem) był algorytm wyliczania zysku, zapewniający mi 175% udziału w zysku. To mnie skłoniło do ich produktu.

Pod koniec stycznia zostałem poproszony o ponowne przyjście do przedstawiciela (Open F.)
Tam powiedziano mi, że do mojej polisy wkradł się błąd, ot drobna, nieistotna literówka w treści umowy. Nie mająca wpływu na mój zysk. I poproszono mnie o podpisanie nowej wersji.
Teraz po otrzymaniu nowej polisy widzę, że to nie była żadna literówka. Zmieniono mi cały algorytm naliczania zysku: ze 175% udziału na 75%! Czyli znacznie mniej korzystne.
Wiem, że niestety podpisałem tą drugą wersją umowy. Ale zostałem CELOWO wprowadzony w błąd przez doradcę, zapewniającego mnie o nieistotności tej zmiany w polisie.
Chciałbym się poradzić, czy mieliście do czynienia z podobnymi sprawami, czy mam jakąkolwiek szansę w sądzie? Gdzie najlepiej zwrócić się o pomoc?

Z góry dziękuję za info.
Joe_Portugalczyk / 2008-02-15 11:53
To przed podpisaniem nie powiedziano Tobie gdzie ta literówka jest, zobaczyłeś ją dopiero po podpisaniu nowej umowy/aneksu?

Najnowsze wpisy