Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poseł PO: Wyższe podatki to nie jest zabieranie pieniędzy

Poseł PO: Wyższe podatki to nie jest zabieranie pieniędzy

Wyświetlaj:
Ceneo / 79.187.93.* / 2012-05-14 10:28
Opór społeczny wynika przede wszystkim z faktu, że naruszane zostają fundamentalne zasady sprawiedliwości społecznej [nierówna alokacja kosztów społecznych reform dla poszczególne grupy społeczno - zawodowe, z wyraźną dyskryminacją pracowników najemnych w cywilu i poza aparatem przymusu]i państwa prawa [dla większości pracowników najemnych prawo działa wstecz, dla reprezentantów resortów siłowych nie].
Nie nazywałbym zresztą spokojnej demonstracji Solidarności oporem społecznym. Ten zapewne dopiero przyjdzie. Pan Poseł nie ogląda pewnie transmisji z Grecji, stąd ten relatywizm.
Polityka koalicji rządowej i stan nastrojów społecznych, to niewątpliwie dwa detonatory, których skutki trudno do końca przewidywać.
Jak pokazują przykłady europejskich krajów prawica w odwrocie. Nie jestem tylko pewien czy to coś zmieni....
Szerzej na ten temat, na przykładzie Francji:

www.frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Coins / 109.173.143.* / 2012-05-14 09:58
Kto nami rządzi. Nieuki. Zabierają pieniądze, zeby je potem rozdac rodzinom. Ja mam lepszy pomysł po prostu nie zabierajcie i zmniejszajcie koszty obsługi Panstwa oraz biurokracje do poziomu 10% obecnej i będzie dobrze w Polsce. Mysle, ze to jest trudne, gdyz latwiej jest zabrac pieniadze ludziom. Brzydzę się poziomem tego rządu.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-05-14 09:34
1. Zmian nie ma. Zmiany są zbyt radykalne.
2. Cena 1 km autostrady jest wyższa niż gdziekolwiek w Europie. Cena 1 km autostrady jest poniżej kosztów, firmy bankrutują.
3. PO to tylko PR i nic więcej. PR PO jest zły, informacja fatalna.
wafelek / 83.24.78.* / 2012-05-14 21:44
Sobie niech zabiorą wszystko jak tacy mądrzy.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy