Forum Forum prawneCywilne

Poświadczenie podpisu

Poświadczenie podpisu

Anna W. / 82.139.13.* / 2008-01-11 23:48
Witam,
po podpisaniu umowy rodzielności majątkowej podpisałam z mężem umowę podziału majątku, w której między innymi była informacja o tym, iż wkład mieszkaniowy lokatorskiego prawa do lok. mieszk w SM, przypada mężowi. W chwili obecnej były już mąż zajął się formalnościami związanymi z wykupem mieszkani i SM zażyczyła sobie podziału majątku w formie aktu notarialnego. Były mąż straszy mnie, ze jeśli nie podpiszę podziału majątku w formie aktu notarialnego, skieruje sprawę do sądu o potwierdzenie mojego podpisu i obciąży mnie kosztami sądowymi. Czy faktycznie jeśli odmówię podpisania ponownie umowy podziału u notariusza grożą mi jakieś sankcje. I czy moze mnie obciążyc kosztami sądowymi - przy sprawie dot. stwierdzenia mojego podpisu pod tą umową?
Wyświetlaj:
AlicjaKal / 5.173.176.* / 2021-02-19 16:13
Takie poświadczenie własnoręczności podpisu sporządziła dla mnie notariusz Cejrowska w jednej z tczewskich kancelarii. Sprawnie, bez zbędnej zwłoki.
finapl / 89.64.41.* / 2019-08-28 15:25
Dla mnie taką usługę świadczyła notariusz Cejrowska z tczewskiej kancelarii. Szybko i sprawnie.
Alex_Andersson / 2008-01-16 13:35
hmmm - wszelka czynność prawna obligacyjna kauzalna skutkująca w prawie własności nieruchomości musi dla swej ważności mieć formę aktu notarialnego. Pani ex mąż może wytoczyć powództwo o ustalenie dlatego proszę ten żądany akt notarialny podpisać.
mikan4 / 2008-01-16 22:31

hmmm - wszelka czynność prawna obligacyjna kauzalna skutkująca w prawie własności
nieruchomości musi dla swej ważności mieć formę aktu notarialnego. Pani ex mąż może
wytoczyć powództwo o ustalenie dlatego proszę ten żądany akt notarialny podpisać

A nie słyszał pan otym, że nie zachowanie formy, przy nieruchomościach nie skutkuje utrudnieniami dowodowymi, tylko nieważnością :)
Alex_Andersson / 2008-01-17 08:44

A nie słyszał pan otym, że nie zachowanie formy, przy nieruchomościach nie skutkuje
utrudnieniami dowodowymi, tylko nieważnością

słyszałem, dlatego napisałem że skutkuje nieważnością - rygor ad solemnitatem a nie ad probationem :-)

poza tym P.P. Małżonkowie onegdaj dzielili się majątkiem, w skład którego wchodził wkład pienieżny a nie nieruchomość. Za wkład została nabyta nieruchomośc, stąd pojawił się oblig notariusza i tyle - dlatego teraz musi być akt notarialny (bez roztrząsania kwestii szczególnych regulujących nabywanie prawa własności lokali spółdzielczych) Pozdrawiam

Najnowsze wpisy