Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poszukiwania gazu łupkowego w Polsce. "Mamy zastój"

Poszukiwania gazu łupkowego w Polsce. "Mamy zastój"

Wyświetlaj:
mieczman / 2013-11-13 20:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze nie zlikwidowano innych konkurentów do opanowania rynku inkasentów!!! Walki będą trwać!? chyba, że wygonimy ich z piaskownicy!!!
lislislislis / 31.61.18.* / 2013-11-13 18:39
Państwowy Instytut Geologiczny, najstarszy instytut naukowy na Ziemiach Polskich, prowadził przez niemal cały czas istnienia odwierty, które pokryły dość gęstą siatką powierzchnię kraju i nie po to tylko, aby stwierdzić makroskopowo z jakim typem skał ma do czynienia, ale wykonywał również analizy chemiczne nawierconych skał, podobne prace wykonywało również PGNiG, a dokładniej jego fragment, czyli Geonafta. Po sięgać do opinii specjalistów zza oceanu, żeby oszacować złoża, zdjęcia satelitarne tu nic nie pomogą, to już lepiej było zapytać Rosjan. Widziałem ich mapy geologiczne obejmujące również fragment Polski i były równie dokładne, jak nasze.
lislislislis / 31.61.131.* / 2013-11-13 16:32
To było oczywiste od początku, to że są łupki nie znaczy, że takie same jak w Ameryce. Tam łupki zalegają płytko i są skałami natury osadowej, u nas znacznie głębiej i są skałami metamorficznymi. W ogóle pojęcie łupek jest z dziedziny humanistyki, nie nauk ścisłych, nie opisuje składu, ani historii powstania, a zaledwie własność mechaniczną polegającą na łupliwości, czyli możliwości uzyskiwania płatów, stąd zastosowanie łupków do pokrywania dachów - skalne gonty. Już dawno wiedziano, że nieliczne zawierają coś w sobie - łupki palne.Z tymi łupkami zapewne okaże się, że jest to po prostu bańka mydlana, wydobyta dla celów partii politycznych - u nas - PO
ruszrdw / 46.170.14.* / 2013-11-13 11:06
przyjecie opcji "wyłącznie finansowej" dla funkcjonowania i rozwoju państawa skończy się nas nieszczęściem. Coraz więcej ekonomistów nawet przychylnych rządowi widzi zagrozenie dla Polski
sdafsd / 192.157.11.* / 2013-11-13 09:45
paranoja, gdzie ja jestem, kto tym gosciom daje prace ze nie potrafia zrobic porzadnie najprostszego prawa? Tylko szaraczków gnębiom a reszta to jakieś lobby co otrzymuje to co chce.

Najnowsze wpisy