Forum Forum inwestycyjneSpółki

Potrzebuję pomocy! :)

Potrzebuję pomocy! :)

nigra / 89.171.42.* / 2007-07-18 10:10
Jestem młodą osobą i nie bardzo sie narazie znam, chcialabym usłyszeć opinie ludzi wdrążonych w temat. Jaki rodzaj spółki będzie najbardziej korzystny, gdy jeden z współwłaścicieli firmy jest z zagranicy (spółka z kapitalem obcym) a drugi jest obywatelem polskim?? Czy są jakieś ograniczenia, ktorych by nie było gdyby obydwaj współwłaściciele byli obywatelami polski ?? Proszę o szybką odpowiedź, najlepiej na maila :) Pozdrawiam
gienz / 85.193.250.* / 2007-07-18 10:40
Spółka Komadnytowa. Podmiot z zagranicy wykłada kasę i i ta kwota jest górną granicą jego odpowiedzialności, a ty jako komplementariusz odpowiadasz całym swoim majątkiem (jak w spółce jawnej), ale też zarządzasz spółką. Dla tego z zagranicy (czy to osoba fiz. czy inny podmiot), który pewnie nie będzie zajmował się spółką na co dzień, to dobre wyjście.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy