Forum Forum inwestycyjneSpółki

Potrzebuję pomocy! :)

Potrzebuję pomocy! :)

skomentuj
nigra / 89.171.42.* / 2007-07-18 10:10
Jestem młodą osobą i nie bardzo sie narazie znam, chcialabym usłyszeć opinie ludzi wdrążonych w temat. Jaki rodzaj spółki będzie najbardziej korzystny, gdy jeden z współwłaścicieli firmy jest z zagranicy (spółka z kapitalem obcym) a drugi jest obywatelem polskim?? Czy są jakieś ograniczenia, ktorych by nie było gdyby obydwaj współwłaściciele byli obywatelami polski ?? Proszę o szybką odpowiedź, najlepiej na maila :) Pozdrawiam
gienz / 85.193.250.* / 2007-07-18 10:40
Spółka Komadnytowa. Podmiot z zagranicy wykłada kasę i i ta kwota jest górną granicą jego odpowiedzialności, a ty jako komplementariusz odpowiadasz całym swoim majątkiem (jak w spółce jawnej), ale też zarządzasz spółką. Dla tego z zagranicy (czy to osoba fiz. czy inny podmiot), który pewnie nie będzie zajmował się spółką na co dzień, to dobre wyjście.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy