Forum Forum prawneKarne

Potrzebuje pomocy Art.178a/2k.k.

Potrzebuje pomocy Art.178a/2k.k.

mariuszpodgorski@ / 2010-12-03 20:13
Witam.mam46lat pewnego pieknego dnia jechalem do szwagra rowerem mijajac sie z policjantami w jedna strone jak i wracajac tez juz po paru piwach lecz nie doznalem kontroli na drodze publicznej .Wjechalem na podworko swojej posesji odstawilem rower na bok ide odwaznym krokiem zamykac brame wjazdowa az tu nagle podjezdza radjowoz policji.Wysiada Policjantka prosi dokumenty do kontroli.Na poczatku odmowilem wracajac sie na srodek wlasnej posesji,a policjanci udali sie zamna.Ciagle odmawialem kontroli wiec mnie skuli i wsadzili do radiowozu grozac izba wytrzezwien jak sie nie poddam badaniu alkomatem.poddalem sie i wykazalo 0,75 promila.CHCIABYM SIE DOWIEDZIEC JAKIE MI GROZA KONSEKWENCJE CZYNNU???PROSZE O POMOC!!!!!!!!
Wyświetlaj:
rondo12 / 2011-10-08 18:06
odebrano mi prawo jazy 0.4 prom nałożono karę 20 godzin pracy tygodniowo na rzecz gminy
przez pół roku,chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób zamienić to na grzywnę i jaka wysokość
tej grzywny by była
Proszę o szybką odpowiedź
audi43 / 2010-12-04 18:31 / portfel / Bywalec forum
Szanowny Panie! Nic Pan nie pisze jak się skończyło to całe zajście...czy skierowano przeciwko Panu wniosek o ukaranie za jazdę po pijanemu do sądu. Sama kontrola trzeźwości nic do sprawy nie wnosi. Druga sprawa to interwencja policjantów na pańskiej posesji. Taka interwencja nie powinna mieć miejsca gdyż policjanci nie mieli nakazu wejścia na podwórko....pańska posesja jest dla Pana azylem i nikt nawet policjant nie powinien go naruszać bez stosownego nakazu...rada....jeśli dojdzie do rozprawy sądowej należy przyjąć linię obrony iż to już w domu spożywał Pan alkohol co w tym kraju nie jest zabronione....patrol policji nie ma dowodu na to że jechał Pan rowerem pod wpływem alkoholu po drodze publicznej gdyż nie dokonał stosownej kontroli podczas jazdy.Pozdrawiam
mariuszpodgorski@ / 2010-12-06 17:38
interesuje mnie czy tak dokladnie moga mi prawo jazdy zabrac ale przeciez nie zlapali mnie na tak zwanym goracym uczynku tylko juz po fakcie jak bylem na podworku czy jest to mozliwe ,i czy weszedl juz w zycie tak zwany przepis bo gdzies czytalem ze osobom ktore prowadza np.furmanki i rower pod wplywem alkoholu nie mozna zabrac prawa do jazdy lecz tylko mozna spodziewac sie duzego mandatu kary pienieznej gyz w swietle prawa rower i furmanka nie jest to pojaz mechaniczny poniewaz jest napedzany sila miesni co o tym sadzicie?a narazie sprawa w sadzie sie bedzie toczyc:)
wiwan / 2010-12-03 21:48
Szczęśliwie nie ma osobistego doświadczenia w tej kwestii, a le Kodeks Karny przewiduje za to "grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku", czyli spora rozpiętość i uznaniowość szkodliwości. Na pewno niepotulne zachowanie skutkujące skuciem nie wpłyną łagodząco.

Tu kodeks:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-karny

Najnowsze wpisy