Forum Forum prawnePracy

Powrót po urlopie macierzyńskim, nowy przepis art. 183-2 i ustalenie wynagrodzenia

Powrót po urlopie macierzyńskim, nowy przepis art. 183-2 i ustalenie wynagrodzenia

M.Miszka / 81.15.172.* / 2010-04-21 10:10
Od 22/09/2009 roku wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim i wykorzystaniu przysługującego za 2009 r. urlopu wypoczynkowego. Ponieważ moja ciąża była zagrożona to przez okres 7 miesięcy ciąży przebywałam na zwolnieniu lekarskim. W okresie mojej nieobecności (zwolnienie lekarskie ,macierzyński, urlopy) pracownicy na równorzędnych stanowiskach pracy otrzymali znaczące podwyżki wynagrodzeń. Po moim powrocie, w rozmowie z przełożonym o wysokości bieżącego wynagrodzenia zostałam poinformowana, że zaległe podwyżki którymi został objęty dział w trakcie mojej nieobecności nie dotyczą mojej osoby, ponieważ nie świadczyłam pracy. Rekompensując mi te braki, otrzymałam od 01/09/2010 zmianę stanowiska na wyższe (ze względu na staż w pracy = 13lat. Razem ze mną są to 3 osoby w dziale) oraz zmianę wynagrodzenia jaką objęci byli wszyscy w firmie od września 2009 r.
Jednak wynagrodzenie jakie otrzymałam po tej zmianie jest dużo niższe od tego, które otrzymałabym gdybym nie była na zwolnieniu lekarskim i url. macierzyńskim.
Mam pytanie.
Czy mogę ubiegać się o wyrównanie wysokości mojego wynagrodzenia do kwoty jakie aktualnie mają osoby na równorzędnym stanowisku pracy (moje wynagrodzenie jest o 15% niższe od obowiązującego na objętym od 01/09/2010 stanowisku)?
Czy raczej ubiegać się o wyrównanie do kwoty jaką powinnam otrzymać przed zmianą stanowiska, i wtedy wzrosłoby o około 20% od obowiązującego?
Czy są jakiesz szanse na zmianę wynagrodzenia i od kiedy powinno ono obowiązywać?

Najnowsze wpisy