Forum Forum podatkowePIT

Praca dla zagranicznej firmy w domu

Praca dla zagranicznej firmy w domu

przem188 / 83.22.137.* / 2009-11-24 11:48
Witam. Mam zamiar rozpocząć współpraće z firmą zagraniczną w zakresie dystrybucji oprogramownaia komputerowego. Pracowac będę w domu, przy komputerze, a dochodem będzie prowizja od uzyskanej sprzedaży. Oczywiście będzie to dodatkowe żródło dochodu, pracuje w moim miescie na pełnym etacie w dużej firmie. Jak rozliczyć się z tak uzyskanego dochodu?

Bardzo proszę o odpowiedż, nigdzie nie mogę znależć informacji naten temat.
Wyświetlaj:
ZulkaM / 188.33.182.* / 2009-12-02 10:48
Oczywiście dotyczy to dochodów opodatkowanych w danych państwach zagranicznych, wobec czego należy najpierw sprawdzić umowę podpisaną z zagranicznym pracodawcą.
Może się okazać, że będziesz musiała założyć w Polsce działalność gospodarczą - zbyt mało napisałaś o formie zatrudnienia u zagranicznego pracodawcy.
ZulkaM / 188.33.182.* / 2009-12-02 10:27
Faktycznie belladonna odpowiadała juz na to pytanie, ale jeszcze raz;
Ponieważ masz nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. to rozliczysz sie z przychodów polskich i zagranicznych w Polsce na pit-36 z załącznikiem ZG. Jedyna róznica będzie polegała na tym, że w zalezności od tego w jakim państwie uzyskasz dochody zagraniczne będą one zwolnione z opodatkowania w Polsce /tzn. wejdą tylko do wyliczenia stopy procentowe z dochodów polskich/ lub będą sumowane z dochodami polskimi i od sumy będzie liczony podatek.
katiaa / 83.4.96.* / 2009-12-01 19:30
Też nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi a mam ten sam problem. Przejrzałam forum, ale nie mogłam znaleźć odpowiedzi. Proszę o pomoc.
belladonna / 2009-11-24 16:43 / Tysiącznik profesjonalny
Coś mi się wydaje, ze na innym forum odpowiadałam na to :-))

Najnowsze wpisy