Forum Forum pracyDokumenty

praca-studenci

praca-studenci

Nikola12384 / 2010-12-28 10:09
Chciałabym sie dowiedziec gdzie studenci zaoczni moga szukac pracy przez jakie biura?gdzie moga pracowac?
Wyświetlaj:
PrzemekW1 / 2011-04-12 12:29
Zgadzam się z wiwan. Możesz pracować tam, gdzie potrafisz przekonać pracodawcę, że możesz mu pomóc osiągnąć jego cele lub rozwiązać jego aktualne problemy.
Karol79 / 95.41.136.* / 2011-04-12 09:35
najlepiej poszukać na portalu z pracą dla studentów i absolwentów. Tam na pewno znajdziesz jakieś oferty, gdzie nie wymagają dużego doświadczenia.
wiwan / 2010-12-28 11:38
Śmiem twierdzić, że takich wyspecjalizowanych biur nie ma- z prostej przyczyny- student zaoczny czy dzienny- dla pracodawcy to mniej więcej taki sam pracownik.
Jeśli więc masz mniej niż 26 lat- będą to w przewadze oferty umowy- zlecenia, gdyż nie podlegają one wtedy składkom ZUS, co dla zleceniodawcy jest dużo korzystniejsze- szukaj ofert tam, gdzie dla studentów dziennych.
Jeśli masz lat więcej- szukaj normalnych ofert jak dla nie-studentów, tyle że z kryterium wykształcenia do średniego włącznie.

Bez względu na wiek zwykły etat jest normalnie oskładkowany, ale minusem dla pracodawcy jest kodeksowy obowiązek pomocy w edukacji- dodatkowe urlopy na egzaminy, sesje itp.
J.Daga / 178.36.141.* / 2011-04-19 16:39
Nie do końca się zgodzę z tym, że nie ma takich portali. Owszem są. Ja korzystam z serwisu absolvent.pl - dzięki nim załapałam się na niezły staż. Może nie zbijam kokosów, ale bardzo dużo się uczę.. I na pewno nie parzę kawy, jak się zwykło mówić o stażach. Tutaj są też oferty pracy, więc myślę, że spokojnie możesz tam poszukać.

Niestety zgodzę się z wiwan, że pracodawca najchętniej podpisuje umowę zlecenie, jest dla niego wygodna.. Absurdem jest to, że i później chętnie oferują zlecenia albo umowę o dzieło. Koleżanka, ma tak i ma problem, gdy zachoruje..

Najnowsze wpisy