Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
Wyrobnik / 83.10.217.* / 2011-04-29 15:26
Ta pani Maria,to jakaś podstawiona "kosmitka".
Jeszcze bardziej jest mi jej ŻAL......,że jest tak durna.
Rudi_001 / 193.105.251.* / 2011-04-29 15:29
No proszę Cię, nie obrażaj kosmitów :)
Kajak Krzysztof / 109.200.70.* / 2011-04-29 13:47
Jedno jest pewne, wypowiedzenia zaczną rozdawać od najlepszych punktów.
IrenaW / 2011-04-30 10:08
Moi koledzy ,którzy mają dużo słabsze punkty też wczoraj dostali wypowiedzenie tylko im zaproponowali stałą pensję(2750 brutto).Odejmijcie co trzeba i nie trzeba komentować.Do września wszystkie kioski będą już na UAS.Kary są po 100 i 300 zł w zależności od "przewinienia".Dostajemy je za:nie wydanie paragonu,nadwyżkę w kasie(o ponad 20 zł),niezgodność towaru z systemem,posiadanie towaru którego nie ma w ewidencji ruchu,bałagan w kiosku i poza kioskiem,nie taka obsługa klienta i inne rzeczy których nie pamiętam.Zabezpieczenie zależy od obrotu i jest to kaucja,żyranci lub akt notarialny
IrenaW / 2011-04-29 08:02
No i dostałam wypowiedzenie.Przeczytałam nową umowę i przy trzeciej stronie nakazów,kar wymiękłam.Umowę chciałam pokazać prawnikowi,ale nie ma takiej możliwości ponieważ dotyczy ona dwóch stron (im oczywiście prawnik pewnie w niczym nie pomagał).Uważajcie na kaucje których żądają ,bo pomimo zapisu ,że podlega zwrotowi ,jak będziemy chcieli odejść pewnie znajdą się paragrafy żeby przepadła.Okazuje się również,że jeśli Sz.P uznają,
że wzrosły koszty energii to będziemy płacić.Pomimo ,iż moje obroty przekraczają 70000(80% to bilety i papierosy) to po opłaceniu pracownika,ZUS,księgowego,US na życie zostałyby mi grosze.Macie racje,ceny są skandaliczne(wstydziłabym się sprzedawać swoim klientom),pieniądze tragiczne,a na dodatek kontrole, kary według widzimisię tajemniczych klientów.Ogólnie warunki i atmosfera sprzyjają efektywnej pracy kioskarzy.Jest mi tylko tak strasznie żal tylu lat pracy bo naprawdę to lubiłam.No,ale na moje miejsce podobno już jest kolejka chętnych.Wypowiedzi pani M.nie ma sensu komentować bo szkoda nerwów.Ciekawe kiedy cała ta afera trafi do gazet lub telewizji,bo gdyby nie byłoby to tak tragiczne to mogłoby być zabawne w swojej głupocie.No , ale jak mówi przysłowie nikt nie dorobił się jeszcze na cudzej krzywdzie,a tu jest krzywdzonych tysiące ludzi w całej Polsce.Wszystkich Kioskarzy gorąco pozdrawiam
Rudi_001 / 193.105.251.* / 2011-04-29 15:28
To jak czytałeś/łaś umowę to może napisz za co te kary i jakie wysokości.
Ja słyszałam , że do 500 zł za niedopałki pod kioskiem.
Że limit na prąd to 50 zeta miesięcznie.
Że zabezpieczenie 70% obrotu.

Masakra jakaś.
Poznaniak / 83.8.179.* / 2011-04-28 22:36
Ja też mam ok. 70 tysia obrotu, w tym prasy ok. 25. 000. Ostatnio przeraziły mnie ceny niektórych towarów w Ruch-u np. chusteczki z 0,23 gr podrożały na 0,79 gr (ach te 9 gr. na końcu!), cola z 3 zł. na 3,69 (znów) - teraz rozumiem skąd te skoki cen. Po prostu chłopcy-orlenowcy postanowili zatrudnić osobę(-y) zajmujące się PR-em w internecie - Pani Mario - ile Pani płacą za te trollowskie maile?!! Rozumiem - żadna praca nie hańbi, ale żeby wypisywać (pod dyktando dyletantów) takie bzdury? Co ma doba internetu do sprzedaży gazet? Czy prawnik/ księgowy/ rewident/ finansista (niepotrzebne skreślić) da sobie radę bez "Gazety Prawnej", "Rzepy", "Pulsu" "Monitora Księgowego", "IPP" itd?! Droga Pani - kto Panią szkolił? Ci sami dyletanci, którzy tworzyli listę "TOP 20"? Pajace, którzy nawet nie pofatygowali się zajrzeć do rankingów miesięcznika "Press" i później dziwili się, że w Poznaniu "Wyborcza" leży stosami, a "Faktu" nie można kupić? I co Pani nazywa "aktywną sprzedażą" opisywaną rzekomo w SOK (dalej twierdzę, że to debilizm stworzony przez debili dla debili) ? Podkreślane tam wielokrotnie trzymanie dłoni na wierzchu ?!! Zaglądanie klientom w oczy (eufemistycznie nazywane "kontaktem wzrokowym")? W którym miejscy SOK opisuje (jak to Pani raczyła określić) "wyższą szkołę jazdy"? A może, robiąc 70 tysia obrotu m-cznie CYT. "NIE ROZUMIEM RYNKU" bądź "JESTEM NIEREFORMOWALNY" ? Proszę przekazać przełożonym moje uwagi (choć jestem przekonany, że i bez tego czytają uważnie te forum). I niech Pani zafundują szkolenie z pisania maili - pisownia, literówki, Caps Lock, jasne formułowanie wypowiedzi itd. Koszty niech wezmą na siebie, broń Boże niech nie przerzucają na kioskarzy...
Do wszystkich - a kto Wam każe stosować debilizmy zawarte w SOK? Jest taki obowiązek zawarty w umowie? Jakoś nie zauważyłem...
Pozdravka z Poznania
kokosova / 79.184.115.* / 2011-04-28 22:19
Mario, jeszcze jedno. Jesli piszesz, że "CZĘŚĆ z nas NIE DOROSŁA DO ZMIAN, CZĘŚĆ JEST
NIEREFORMOWALNA, CZĘŚĆ NIE ROZUMIE RYNKU, A CZEŚĆ ZATRZYMAŁA CZAS I NIE POTRAFI SIĘ
PRZESTAWIĆ DO OBECNEJ RZECZYWISTOŚCI - RYNKU BARDZO KONKURENCYJNEGO IO WYMAGAJĄCEGO" to napisz może dlaczego Ruch nie idzie z biegiem czasu i nie wyraża zgody na zamontowanie klimatyzacji do kiosków? Czy mamy tam latem tracic przytomnosc? W liście towarów TOP 50 jest większosc słodyczy, batoników itp.. Jak mam sprzedawac to latem, w upały jeśli nie ma zadnej lodówki? W stanie płynnym? Czy tak postępuje nowoczesna firma?
vivaro / 87.99.9.* / 2011-04-28 21:09
Jeśli p.Maria że samym siedzeniem w kiosku robie ok.70000 obrotu to gratuluję orientacji na temat aktywnej sprzedaży
Maria007 / 2011-04-28 21:32
70000 obrotu - niezły wynik !! Ile stanowi prasa, ile papierosy, ile bilety, doładowania i App??
vivaro / 87.99.9.* / 2011-04-28 23:02
A może jeszcze lokalizacje podac?
kokosova / 79.184.115.* / 2011-04-28 22:10
Mario, aluzji też nie rozumiesz? :-)
antyruchowiec / 94.141.133.* / 2011-04-29 22:04
czy ktos wie ile procent kiosków się zamkneła napiczcie ...........
Dido 1 / 89.229.133.* / 2011-04-28 20:14
Dać tą Marię 007 na dwa tygodnie do mojego szwagra to będzie g.... spod siebie jadła
Maria007 / 2011-04-28 20:26
Tego rodzaju poziom wypowiedzi może jedynie świadczyć o tym z jakiego rodzaju osobami mamy tu "przyjemność" obcować. Jeśli ten poziom kultury jest również w twoim kiosku to wcale się nie dziwie, że prowizja jest na marnym poziomie - w pełni popieram, abey tego rodzaju g.... eliminować !!!
ryta553 / 2011-05-01 14:24
pani się wydaje że w kioskach pracują debile , a może ludzie też wykształceni i z kulturą tylko po prostu puszczają im nerwy czytając te pani bzdury
dido1 / 89.229.133.* / 2011-05-01 09:10
no laluniu spod Zamościa DO ROBOTY
antyruchowiec / 94.141.133.* / 2011-04-29 21:38
pani maria chyba wstąpiła na ciemna stronę mocy zwerbowana przez sithów z orlenu , niech pani zobaczy co się dzieje jak całe rodziny po tyraniu w ruch przez wiele lat odchodzą bo nie mają za co żyć za te grosze .niech pani popracuje w kiosku i nakarmi rodzinę to gorzej pani będzie wyglądać niż golum z władcy pierscieni.
kokosova / 79.184.115.* / 2011-04-28 22:07
Nie dziw się droga Mario, że ludzie tak reagują na twoje wypociny. Siedzisz za biurkiem i zapewne nie masz zielonego pojęcia jak to wszstko wygląda z naszej, kioskowej strony. I ciesz się, że są jeszcze ci naiwni agenci, bo dzięki nam masz swoją ciepłą posadkę, ktoś musi w końcu robic na pensję tych co siedzą za stołkami.
Olek 2333 / 195.34.211.* / 2011-04-28 19:59
I takie teraz mamy kierownictwo.Pracuje dwa dni w firmie i na wszystkim się "zna",a gazeta z której Ruch żyje to tylko zbędny gadżet.Takie teraz są standardy w firmie.Ja pracuję 25lat w firmie i nie wiem nic.P/s książeczka dla kioskarzy "niezła",idzie z .....duchem cały czas do przodu.......
Maria007 / 2011-04-28 20:31
W dobie internetu naprawdę wierzysz w to że gazeta to element z którego Ruch żyje ?? Może tak było 25 lat temu - pewnie pamiętasz (pełen szacunek za taki staż), ale to w obecnej dobie nie jest już możliwe. Dlatego też należy przestawić swoją mentalność jak sam piszesz zgodnie z duchem czasu :-)
Ayra / 89.75.40.* / 2011-04-30 21:34
Głupoty pani wypisuje! Gazety są ważnym punktem w kioskach wokół gazet powinien się kręcić handel w RUCH. Pani nie ma zielonego pojęcia o sprzedaży w takich punktach.. Ale jak to Pani napisała wcześniej.. teraz w jednym miejscu się miejsca nie zagrzeje, trzeba zmieniać pracę co chwilka i iść z duchem czasu... zupełny brak kompetencji, i szacunku do klienta. Tacy jak pani troszczą się o własny portfel, z takimi mądralami RUCH padnie za kilka miesięcy, ale :świnie" wezmą co swoje i pójdą dalej. Tylko idioci będą Was paść.
vivaro / 87.99.9.* / 2011-04-28 16:01
Pani Maria 007 nie ma pojęcia co to jest praca w kiosku na UAS zapraszam do siebie na 13 godz. dziennie panią i tak zwanych kierowników regionalnych sprzedaży,może po kilku dniach pracy w kiosku zrozumiecie co znaczy praca w kiosku za marną prowizje
Maria007 / 2011-04-28 20:42
Czytając Twoje wypowiedzi ma się wrażenie jakbyś "odsiadywał' jakąś karę !!! Jeśli siedzenie jak piszesz po 13 godzin nic nie daje to może warto zastanowić się czy warto, skoro gdzie indziej można. Różnica zasadnicza polega przede wszystkim na tym że tam się nie siedzi tylko sprzedaje !!! Podawać z półki to jedno, zaś sprzedawać aktywnie to wyższa szkoła jazdy. Natomiast w kwestii jak to określiłeś tzw kierowników - to osoby dedykowane w całości punktom - jedni to wykorzystają inni nie - Twój wybór.
Ayra / 89.75.40.* / 2011-04-30 21:58
Pytanie: Kiosk i sklep są położone 20 metrów od siebie. Rywalizują o złotą patelnie pani Marii.
Konkurs polega na tym kto sprzeda więcej chusteczek higienicznych. W sklepie paczuszka kosztuje 40 groszy, w kiosku 79 groszy. Jak iść z duchem czasu i sprzedać więcej chusteczek w kiosku niż w sklepie obok ? Jak przekonać klientów że jednak te droższe chusteczki są lepsze? Jak klientowi patrzeć w oczy żeby go zahipnotyzować? I jakim trzeba być durniem żeby podpisać z Ruchem nową umowę?? Mario... odpowiedz
Wyrobnik / 83.10.199.* / 2011-04-28 13:21
A JA CZYTAJĄC BZDURY WYPISYWANE PRZEZ
jakąś p.marię 007.
ODNOSZĘ WRAŻENIE,ŻE JEST SZEREGOWYM
PRACOWNIKIEM NOWEGO ZARZĄDU,NIE ZNAJĄCYM REALIÓW ruchu.
CZUJE SIĘ PANI PO PROSTU NIEDOWARTOŚCIOWANA!!!!!
Na pani miejscu pouczyć się troszkę trzeba,żeby TO wszystko zrozumieć.
Pani ma abstrakcyjny sposób myślenia!!!!!!
ŻAL MI PANI !!!!!!!
Maria007 / 2011-04-27 22:21
CZYTAJĄC TE WSZYSTKIE WASZE ŻALE MAM WRAŻENIE ŻE CZĘŚĆ NIE DOROSŁA DO ZMIAN, CZĘŚĆ JEST NIEREFORMOWALNA, CZĘŚĆ NIE ROZUMIE RYNKU, A CZEŚĆ ZATRZYMAŁA CZAS I NIE POTRAFI SIĘ PRZESTAWIĆ DO OBECNEJ RZECZYWISTOŚCI - RYNKU BARDZO KONKURENCYJNEGO IO WYMAGAJĄCEGO !!!
cvx / 178.238.247.* / 2011-05-06 15:33
To pani nie rozumie nic a nic.Jak firma padnie przez działania mędrców za biurkami to wtedy niech pani napisze tu swoje mądrości.Przedstawiciele zmieniają się co chwila,każdy narzeka.Ciagłe konflikty z firmami papierosowymi,wydawcami,operatorami komórkowymi,ciągłe przysyłanie pism straszących,same restrykcje,ciągle cos nie tak z prasą,czasem przychodzą bez dodatku,po prostu wyjęte(kradną zanim zapakują!) Mało argumentów jeszcze?
kokosova / 79.184.115.* / 2011-04-28 22:00
A częśc takich jak Maria007 nie ma w ogóle pojęcia o pracy w Ruch-u, ale koniecznie musi sie powymądrzac. Mario, odwiedź pierwszy lepszy kiosk, posiedź parę godzin w temp. 30-40, bez możliowosci zrobienia siku, czy umycia rąk brudnych od rozkładania prasy. Dopiero pozniej się wymądrzaj,,
nimrod32 / 109.200.70.* / 2011-04-28 08:58
maria007 nie ma zupełnie pojęcia o pracy w kiosku, a tym bardziej o zasadach pracy na UAS. Czytając te kilka zdań odnoszę wrażenie, że jej nowa praca w RUCH nie wygląda tak jak sobie tego wyobrażała. Droga mario, Ruch to nie Orlen. Nie taka marża, nie taka zyskowność, nie ma tez takiej ilości chętnych do pracy w kioskach co na stacjach benzynowych. Może właśnie dlatego, że Uas wymaga prowadzenia działalności handlowej, a w Orlenie jest etat.
Jeszcze jedna prośba, jeśli coś piszesz to staraj się merytorycznie, a nie formułuj ogólnych zarzutów, do ludzi, którzy tobie bez powodu nic nie zarzucają
Rudi_001 / 89.231.121.* / 2011-04-27 23:14
Maria 007 Ty to chyba jesteś z środka burdelu zwanego Ruch-em.
Jak możesz pisać że ludzie nie dorośli do zmian, ze są niereformowalni, nie rozumieją rynku, to chyba zarząd Ruch-u nie rozumie rynku. Jak można ludziom kazać pracować po wiele godzin bez toalety, wody w której można by umyć ręce, w lato w temperaturze przekraczającej 40 stopni a zimie ledwo ponad 0 stopni i do tego wszystkiego na umowach UAS za marne pieniądze. Umowa UAS nie pozwala na branie urlopów i zwolnień, musisz być cyborgiem żeby tak pracować.
Klient, który przychodzi do kiosku chce być szybko obsłużony, często rzuca kasę mówi co chce i leci dalej, bo mu się śpieszy. Więc nawet nie zdążysz wydać paragonu bo klienta już nie ma. A jakaś mądra głowa chce wprowadzać "udogodnienia" - aby wprowadzać udogodnienia trzeba znać specyfikę pracy w kiosku, a nie wymyślać sobie standardy pracy, pracy o której nie ma zielonego pojęcia. Może wprowadzą jeszcze obowiązkowy mundurek do pracy, bo przecież trzeba ślicznie wyglądać w pracy bo mamy do czynienia z klientem.
Chcą wprowadzać nowe kasy, tylko jak tu normalnie pracować jak kiosk ma być otwarty od 6:00 a system pozwalający Ci sprzedawać działa od godziny 7:00 lub później ? A w piątek przed Świętami przed 12:00 system nie działał!!! Więc co robić? Sprzedaży prowadzić mi nie wolno, ale kiosk mam mieć otwarty i co mam mówić klientowi?? "teraz to ja Panu nie sprzedam ale przyjdzie Pan za godzinę lub dwie to wtedy może się uda" ??? Sorry ale klient stuknie się w głowę i pójdzie do konkurencji, która nie posiada "wspaniałej magicznej kasy"
Za wszystko chcą wprowadzać kary, za pety które ktoś rzuci pod kioskiem, za nie wydanie paragonu, za wiele innych rzeczy - czyli chcą doprowadzić do tego że kioskarz będzie im dopłacał do biznesu.
Maria007 / 2011-04-27 23:25
Według mnie mylisz pojęcia !!! PO PIERWSZE - nie wywodzę się z burdelu, tak dla ścisłości !!! Prowadząc działalność gospodarczą możesz zatrudniać nieograniczoną ilość pracowników - umiożliwia to branie urlopów itp. WSZYSTKO TO JEST KWESTIĄ WŁASNEJ INTERPRETACJI !!!!
Rudi_001 / 193.105.251.* / 2011-04-28 08:12
Kobieto weź się ogarnij, jak możesz zatrudniać innych pracowników jak na UASie masz marne grosze - tak naprawdę UAS jest pracą dla emerytów którzy chcą sobie dorobić do marnej emerytury.
Nie wiem jak Ty interpretujesz umowę UAS ? Bo ja znam ją z autopsji pracuję na takiej umowie od ładnych kilku lat.
kokosova / 79.184.117.* / 2011-04-27 20:52
Mario 007 jeśli już zabierasz się za złośliwe komentarze, to czytaj chociaż ze zrozumieniem. Każdy z nas dostał broszurę SOK, jak już ktoś tu wcześniej zauważył "świetna lektura pisana przez debili dla debili". Logiczne jest, że skoro pracujemy i opłacic musimy ZUS, US to każdemu z nas zależy na tym, by klient był należycie obsłużony i zadowolony... Śmieszna książeczka może jedynie bawic, informacje w niej zawarte można za to o kant pupy rozbic :-)
Maria007 / 2011-04-27 22:05
Staram się czytać ze zrozumieniem :-) Dostać magiczną księgę to pierwsza sprawa - zalecenie, aby wytyczne zawarte w niej zawarte stosować to zupełnie coś innego. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi !! Reasumując - dobry sprzedawca mając świadomość o konieczności opłat o których piszesz będzie starał się przy KAŻDEJ nadażającej się okazji zastosować aktywną sprzedaż - czyli innymi słowy - sprzedać coś więcej i zarobić (bo o to tu przede wszystkim chodzi). Jeśli inaczej rozumujesz to się niestety nie zrozumiemy :-(
kokosova / 79.184.115.* / 2011-04-28 21:56
Każdy z nas wie po co pracuje, więc twoje burzawki są zupełnie bezpodstawne ;-) Daj upust swoim złośliwościom gdzie indziej :-)
Maria007 / 2011-04-27 20:37
Skoro musisz korzystać ze "śmiesznej" książeczki to może znaczyć jedynie o tym, że nie masz pojęcia o sprzedaży !!
kokosova / 79.184.117.* / 2011-04-27 18:21
Nie wiem jak mam miło obsługiwac klientów wg tej nowej śmiesznej ksiązeczki, skoro od samego rana muszę użerac się ze zwrotownią, bo ciągle jakieś braki i pomyłki... No i sprzedawca nie może używac przekleństw i niecenzuralnych słów podczas pracy, a mnie już delikatnie mówiąc chu... strzela :-) Ciekawa jestem jakby tak orlenowskie kierownictwo posiedziało tydzień w kiosku, latem w temperaturze 40 stopni i sprzedawało chusteczki hig. po 0,70 gr i reszte towarów o 1-2 zl droższe niż w sklepach obok. Przez takie ich praktyki tracimy tylko klientów...
Wyrobnik / 83.10.207.* / 2011-04-26 17:10
Kochani,za Odrą także są kioski z prasą i papierosami!!!!
Język niemiecki znam (wystarczy doszlifować !!!!).
Tam będzie prowizja w Euro.......
Pora spróbować.
Życzmy Sobie POWODZENIA i......
do zobaczenia po niemieckiej stronie.

Najnowsze wpisy