Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
nimrod32 / 109.200.70.* / 2011-03-16 12:13
zastanawia mnie dlaczego państwo współpracujący z RUCH nie staracie sie pozyskac lokali w pobliżu swoich punktów. Po co płacicie czynsze dla RUCH, skoro można załatwić wynajem gruntu, lokalu nawet tego w którym obecnie działa RUCH.
Prowizje jakie otrzymujecie państwo w punktach UAS, są orientacyjnie połową tego co ma RUCH. Dodatkowo bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia zmuszani jesteście do realizacji promocji i ekspozycji, z czego RUCH ma po kilkaset zł miesięcznie.
Dla RUCH, o ile nie ma dużego czynszu i kosztów opłaca się utrzymywać punkt przy sprzedaży powyżej 30 tys zł, ale z prowizji od takiej sprzedaży nie da się wyżyć agentowi
kiosk łódź / 89.231.51.* / 2011-03-15 20:53
W Łodzi napweno będa instalowali zwykłe kasy ale pamiętajcie jak nie maci 50000 to robicie za niewolników ,to jest minimum na 1 osobę,pozatym pamiętajcie że nie macie urlopu ani nie możecie iść na zwolnienie(CHYBA ŻE LEWE).Ja własnie żegnam się z tą firmą po15 latach,nie wiem jak będzie ale już mam perspektywę nowej pracy i choć nie wiem jak to będzie cieszę sie z tej zmiany.Dzisiejsze warunki proponowane przez ruch to po prostu niewolnictwo,zauważyliscie że wszystko jest na gębe,żadnych pism tylko obiecanki cacanki,nikt nic nie wie.Ale co możemy się spodziewać po firmie która dla poprawy finansów i grubych pensji prezesów zwalnia ludzi? to potrafi każdy.Życzę szczęscia tym którzy zostają i ich rozumię o każdy sie boi.
sklepik Łódź / 89.231.177.* / 2011-03-13 23:32
Co sądzicie o nowych kasach instalowanych w Ruch-ach i o oprogramowaniu. Słyszałem ,że nie zbyt się sprawdza. Aż boje się co to będzie jak będą je instalowali w naszym mieście...
Tośka z Wawy / 178.182.30.* / 2011-03-13 03:17
Pracuje od 1997r ale takiego bagna jeszcze nie widzialam nowi kierownicy lataja z wywieszonymi ozorami i potrafia tylko straszyc nic nie wiedzac jak o cos pytam w Wawie montuja nowe kasy-koszmar takie jak na stacjach benzynowych ale tam potrafi byc 3 punkty do ktorych mozna podejsc u nas jedna osobe trzeba bedzie obslugiwac ok 3-4minut tyle jest przyciskow przyklad dostalam dzis prase trzeba sprawdzic na papierze jak dotychczas ale dodatkowo na kasie i tu jest maly koszmar prasa nie zostala wprowadzona w system bo panie pracuja od 8 a nie tak jak my od 6 i co nie sprzedajemy prasy bo nie wchodzi na czytnik drugi dzien straty finansowej zaczynam watpic w sens tych zmian procenty od 12 lat takie same a ceny w Polsce co rok wyzsze brak urlopu nie mowiac o chorobie ostatnio dostalam od kierowniczka zeszyt o obsludze klijenta gdzie jest punkt zawsze byc zdrowym nie kichac na klijenta zamienic sie w cyborga tak bardzo lubilam ta prace ale chyba czas na zmiany zycze powodzenia pozostajacym niewolnikom
bol-g / 91.94.126.* / 2011-03-12 11:34
Po jakim czasie jest pierwsza inverka bo mam otwarte od stycznia 20011 i niewiem kiedy moge sie spodziewac. Moze ktoś wie , bo jak to czytam to normalne włosy sie jeżą same.
kioskaraka / 91.94.126.* / 2011-03-12 11:32
W jakich miastach posypały sie wypowiedzenia na koniec Lutego?? Ile kiosków zostanie pustych a jak wyglada sytuacja z wekslem bo mi zaproponowano weksel na 38 tyś a miałam na 22 i co teraz??
Dariusz xxxxxx / 83.22.42.* / 2011-03-11 01:43
Witam, jestenm osoba, która za panowania poprzeniego zarządu RUCH S.A. była z nim blisko związana, z obecnymi władzami jest mi bardzo górkę. niemniej jednak chciałbym podzielić się informacją, jaką podsłuchałem, a która toczyła się między przedstawicielami nowego własciciela. Mianowicie, większość budynków ma zostać sprzedana, niektóre już są wytsawione pod młotek, za samą działkę w wwie Lurena dostanie prawie tyle pieniedzy ile zainwestowała. Po drugie, nowe władze mają za wszelką cenę dążyć do redukcji zatrudnienia ( plan grupowych zwolnień nie tylko teraz, ale i za 3 i 6 miesięcy, umowy dla przedstawicieli handlowych i ajentów hurtowni na bardzo małych marżach, zatrudnianie "przygłupów", którym wystarczy 500 złotych miesięcznie itp, itd.), a także do redukcji ilości kiosków ( stąd usilne wprowadzanie umowy UAS). Za rok - dwa Ruch znów ma być odsprzedany, rzecz jasna już bez nieruchomości, bez wielu kiosków i placów pod kioski ( proszę zauważyć, iż spadnie wartość firmy - łatwiej się ją sprzeda), a kioski, które zostaną mają byc odsprzedane konkurencji. Reasumująć, trzeba uciekać, niezależnie czy jesteś pracownikiem tej chorej firmy, w której nikt nic nie wie i nic Ci nie powie, czy przedsiębiorcą prowadzącym kiosk, bo nawet gdy się utrzymasz/zostaniesz, plan kolejnych zwolnień już jest, siedząc w kiosku 14 godzin zarobisz na rękę z 300 pln, a za rok lub 2 gdy znów odsprzedadzą firmę znów nie będzie nic wiadomo..........
RUCH BYŁ DLA MNIE PIĘKNĄ HISTORIĄ, ALE HISTORIA TO SŁOWO KLUCZ.
niewolnik / 89.231.51.* / 2011-03-09 20:47
witam wszystkichzainteresowanych,co sądzicie że Ruch nie chce dać nam umów do przeanalizowania bo to tajemnica handlowa?, a to njprawdopodobnie zwykły przekręt,no bo jeżeli jest wszystko zgodne z prawem powinni nam je dać do przejrzenia a w razie watpliwosci skonsultowac sie z prawnikiem ale nie ,to tajemnica.Ludzie wiem że rzczej nic nie zrobimy ale spróbujmy zalać różne instytucje naszymi pismami.Tak nie może być żeby były robione takie przekęty i naduzywanie swojej pozycji na rynku przeszlo im tak lekko.Niech wszyscy w całej Polsce ponformują wladze o tym .Co to za umowa że nikt nie może sie z nią zapoznać?Gdzie sa ci wspaniali dziennikarze którzy zajmuja się p********* a nie potrafią się zająć takimi przekrętami.Wiem że się nie zjednoczymy ale róbmy coś.
TW Bolek / 194.145.96.* / 2011-03-08 12:44
Co chce zropić Chalupec ? Tego chyba nikt nie wie. Może próbuje zdemontować firme albo wyprać lewe pieniądze ? Ostatniego dnia jak odchodził z PKN ORLEN zrobił niezły numer. "Tygodnik "Wprost" dowiedział się, że Igor Chalupec, na dzień przed swym odejściem z funkcji prezesa PKN Orlen, podpisał umowę na dostawy ropy z firmą, którą Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podejrzewała o pranie pieniędzy. Według "Wprost" chodzi o tajemniczą spółkę Petraco Oil Ltd, której reprezentantami i prawdopodobnymi właścicielami są Inga Szrenker i Chorwat Miodrag Stanic. Petraco już kilka lat temu wzbudziła zainteresowanie ABW - pisze "Wprost". W latach 2000-2002 dostarczała już płockiemu koncernowi rosyjską ropę. Według notatek Delegatury ABW w Olsztynie dochodziło wtedy do "prania pieniędzy metodą uwarstwiania", czyli przez operacje w ramach łańcuszka firm zarejestrowanych w różnych krajach, często rajach podatkowych. Prześledziwszy drogę i warunki tylko jednej z wielu dostaw, ABW oszacowała, że Petraco Oil zarobiło na niej ponad połtora miliona dolarów. Jak pisze "Wprost", o pranie pieniędzy Petraco podejrzewały też rosyjskie organy ścigania, które zwracały się w tej sprawie o pomoc prawną do władz w Polsce i Wielkiej Brytanii. "Zasięgaliśmy standardowych informacji na temat Petraco Oil i firma ta nie wzbudziła moich zastrzeżeń. Jeśli polskie władze miały jakiekolwiek przeczące temu informacje i nam ich nie udostępniły, to jest to skandal" - powiedział "Wprost" Igor Chalupec. 17. stycznia, dzień przed odwołaniem go ze stanowiska prezesa PKN Ofrlen, podpisał on z Petraco Oil nowy pięcioletni kontrakt na dostawy rosyjskiej ropy dla największego polskiego koncernu paliwowego. Więcej - w tygodniku "Wprost"."
myszek / 83.5.132.* / 2011-03-07 11:52
Współpracuję z Ruchem prawie 19 lat mam dwa kioski, w tym jeden jest moją własnością, a drugi dzierżawię. Otrzymałam ofertę (na razie ustnie) przejścia na UAS, w tym dzierżawionym punkcie. W tej chwili zatrudniam w nim dwie pracownice, ale po przeliczeniu wychodzi na to, że nie będzie mnie stać nawet na pensje dla nich.
Umowy, tak jak wszyscy nie widziałam, ale jak przedstawiciel zjawi się u mnie znów, zamierzam oznajmić mu, że najpierw się muszę z nią zapoznać zanim zdecyduję, bo takie jest moje prawo, jeśli się nie zgodzi powstanie dziwna sytuacja.
Tak, czy inaczej nie zamierzam jej podpisywać, bo z tego co czytam, nie dość, że oferują gorsze warunki, to jeszcze powstają dziwne sytuacje po remanentach.
Przez kilkanaście lat i kilka zmieniających się pracownic miałam inwentaryzacje roczne ze stratą kilkuset złotych, co przy kiosku z wejściem do środka i obrotach rzędu 45 tys. miesięcznie jest super wynikiem (same US przyjmują 1% na kradzieże i przeterminowane).
MKO / 79.184.100.* / 2011-03-09 11:28
Witam,
jestem w podobnej sytuacji. Nadmieniam, że przez lata pracu na zasadzie umowy najmu i warunakch współpracy , za zgodą RUCH własnym kosztem przeorganizowałem kosi ze sprzedaży z okienka na salonik prasowy. W chwili obecnej Ruch na wszelkie moje argumenty jest głuchy i zmusza do podpisania umowy UAS. Wedłu mnie nakłanianie mnie do podpisania deklaracji współpracy na podstawie nieznanej dla nas Umowy Agencji Sprzedaży to typowe nadużywanie pozycji dominującej. Jednoczesne zastrzeżenie, iż brak zgody na taką deklarację jest równoznaczne z wypowiedzeniem przez RUCH dotychczas obowiązującej umowy współpracy, narusza dobre obyczaje handlowe, normy społeczne jak również wypełnia znamiona kwestionowanego przez UOKiK nadużywania pozycji dominującej w zakresie stosowania umów wiązanych. Myślę,że sprawą należałoby zinteresować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Czy ma Pani kontakt z innymi kisokarzami jak w naszej sytuacji? Moze pozew zbiorowy?
łódź / 89.231.51.* / 2011-03-06 21:01
Ok,ja nie zamierzam przejść na us bo przy moich wyliczeniach musiał bym robic jako niewolnik a mam utargi w granicach 40000 tys miesiecznie.Jeżeli pan?pani(oli-linka) pracuje 8 lat czy moglibysmy sie dowiedziec ile utargów jest miesięcznie.Mogłoby to pomóc innym w podjęciu decyzji.bardzo prosze o podanie utargów ,zarobków miesięcznych po uwzględnieniu wszstkich oplat.nie znamy tej osoby wiec nie ma się czego obawiać a te informacje pomogą wielu ludziom w podjęciu decyzji.Ja prowadze kiosk 20 lat i uważma że poniżej 50tyś/miesięcznie oczywyscie dotyczy to 1-osoby sie nie opolaca.
dizel101 / 79.162.246.* / 2011-03-05 16:24
a czy ktoś widział te umowy? co w nich jest , na co uważać?czy dają te umowy do przeczytania, czy z pytaniem zgadzam się czy nie?
daby / 212.244.71.* / 2011-04-07 18:46
Ruch to jedno wielkie bagno. Jak najdalej od tej firmy
kiosk / 89.231.51.* / 2011-03-04 17:01
Pan Prezes ma to w d.... pobierze "skromną" pensyjkę przrez rok i pójdzie wykańczać na stępną firmę.
kiosk łódź / 89.231.51.* / 2011-03-03 22:02
panie Piorze,przedewszystkim ruch powinien zajmowac sie dystrybucja prasy,do tego zostal stworzony a pozostale artykuly powinnien miec na tyle atrakcyjne zeby sciągnąc ludzi z innych hurtowni a nie zmuszac ludzi do ich kupowania. Wiemy dobrze że zmuszanie ludzi ,nic dobrego nie wróży.Jak będziecie mieć konkurencyjne ceny to inni będa się u was zaopatrywali ale to dla was za trudne ,lepiej jechac na niewolnikach.Ala to wam sie nie uda,przedewszystkim stracicie na dystrybucji prasy a uważam że to podstawa a przy okazji -warunki w kioskach jakie są każdy wie więc nie wymagajcie tyle od tych ludzi. Podobnierz zna pan pracę kioskarzy,jeżeli tak to dziwie sie panu .przedewszyskim stworzyc trzeba warunki dobrych cen a narzucanie marży i co ma sprzedawac zostawić zainteresowanym.Czy jak będziecie mieli dobre ceny to ja pojdę do innej hurtowni?,raczej nie i o to w tym chodzi a może żeby stawiać obok drugi kiosk np.kolpoltera.ile juz tak straciliscie.Co drugi kiosk zamknięty.Pan nie ma pojęcia o pracy kioskarza ,nie mówie o tych co sa od paru miesięcy ale o tych co są od conajmniej paru lat ,oni wiedzą jak to utrzymac ale czy ktos pytal ich o co kolwiek?po co?.Jeszcze raz dodam,nie ma Pan pojęcia o handlu.Ja przez 20 lat cos osiagnolem więc z przyjemnoscia sie z wami pożegnam.To byla ciężka praca i nikomu jej nie życze a na tych warunkach to nawet wrogowi.
@kioskarkaPodlasie / 46.134.199.* / 2011-03-01 20:59
witam nie daje mi spokoju nie potrafie myslec co bedzie po 18.03. czy dostane wypowiedzenie dzierzawy co z towarem z innych hurtowniktory zostanie nie sprzedany .Pytalam w terenie jednak podpisuja nowe umowy zastraszeni wypowiedzeniami o dzierzawe . fajnie ze mieszkacie wwiekszych miastach i macie mozliwosc znalezienia innej pracy .ja nie mam pomyslu drugi kiosk tez nie ma szansy na przetrwanie . nawet zamiatanie uliczek zajete

Najnowsze wpisy