Forum Polityka, aktualnościKraj

Praca w warszawskim ratuszu tylko dla swoich

Praca w warszawskim ratuszu tylko dla swoich

Money.pl / 2008-02-16 12:25
Komentarze do wiadomości: Praca w warszawskim ratuszu tylko dla swoich.
Wyświetlaj:
sceptyk / 2008-02-18 12:26 / Tysiącznik na forum
Zbliżają się konfitury z EURO 2012.
Trzeba zrobić miejsce dla swojego.
Hania bufetowa swoją rolę już odegrała, więc wyborcza uruchomiła klangor za jej odwołaniem.
Nowy będzie jeszcze gorszy, ale dopilnuje, żeby konfitury trafiły tam, gdzie trzeba.
Bo HGW zdaje się zaczęła w tej sprawie prezentować jakoweś własne koncepta. Więc jest łagodnie przywoływana do porządku (podobnie jak bp Pieronek).
Sygnał do HGW jest jednoznaczny:
- albo będzie dokładnie tak, jak decyduje Salon, albo wynocha w niesławie.
Zresztą w wyborczej dobrze pamiętają dewocyjny fragment życiorysu HGW (Ruch Odnowy w Duchu Świętym), a takiego odchylenia się w tym środowisku nie wybacza. Co najwyżej wraz z mądrością etapu wykozystuje się do doraźnych celów (np. pozbycie się pisiorów).
jared / 83.238.116.* / 2008-02-17 11:11
Zastanawiam się ile jeszcze musi wody w Wiśle upłynąć zanim Polacy zaczną myśleć pozytywnie i zaczną klasę polityczną oceniać po tym co zrobili a nie po tym co mówią. Szanowni internauci przecież ta cała "klasa polityczna" nic innego nie robi jak tylko rządzi w tym kraju od 20 lat i nic ale to nic się nie zmienia te same kolesiostwo, draństwo i złodziejstwo. Jak można mieć jeszcze jakieś złudzenia w stosunku do tych ludzi ?. Nie chcę nikogo obrażać ale przestańcie wreszcie narzekać i biadolić i zacznijcie wreszcie swoimi głosami wybierać tych co na to zasługują a nie opowiadaczy bajek na dobranoc, lub na zasadzie otrzymanego sms-a.
sceptyk / 2008-02-18 12:20 / Tysiącznik na forum
Rządzi od 20 lat?
Ta sama ekipa, często już w III pokoleniu, rządzi od 1944 roku!
I konsekwentnie buduje socjalizm bananowy.
Poczytajcie sobie życiorysy.
pracownik UM / 194.150.197.* / 2008-02-17 08:18
Tak jest nie tylko w warszawie u mnie w mieście jest dokładnie tak samo więc nie widzę tu nic odkrywczego w tym artykule to normalna praktyka po to sie walczy o władze
czater / 2008-02-16 23:59 / Tysiącznik na forum
PEwnie powinni zatrudniac ludzi z PIS zeby Ci sabotowali ich dzialania a pozniej niech PO bierze odpowiedzialnosc, przeciez PIS robil to samo i jakos ani dareg ani marek1953 nie byli wielce oburzeni
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-16 19:09
jeśli nawet gazetka wybiórcza i wsi24 o tym mówią to musi być niezły przekręt..
by żyło się lepiej !
huhuhuhuhuhuh / 83.11.125.* / 2008-02-16 17:48
A jak szczekała przed wyborami
janoo55 / 2008-02-16 18:31 / Bywalec forum
tak samo jak Jarek bełkotał
marek19.53 / 83.24.17.* / 2008-02-16 22:31
Widzisz janoo, twój problem polega na tym, że nie zauważyłeś, ze kampania się skończyła, wyboru odbyły i od pewnego czasu jest nowy parlament i nowy rząd. W warszawie i wielu samorządach mamy nowe koalicje.
I powtarzanie "a Jarek bełkotał, a Kaziu zabrał mi łopatkę a Jasiu pluł " jest dziecinadą. To w tej chwili nie ma kompletnie żadnego znaczenia.
Jeżeli przejmuję zarząd firmy to po to by kontynuować, poprawiać, usprawniać a nie by prowadzić przed kamerami niekończący się audyt.
Chyba, że tworzy się usprawiedliwienie dla jeszcze doskonalszej wersji TKM. Elegancko nazwijmy to TQM.
spostrzegawczy / 83.28.86.* / 2008-02-16 16:47
CO tu komentować, tu nie chodzi o określoną partię tu chodzi o mentalność całej klasy politycznej, - popatrzcie na jakikolwiek urząd - czy pracują w nim fachowcy potrafiący rozwiązywać nasze problemy, ludzie z kierunkowym wykształceniem, z predyspozycjami do zajmowania określonego stanowiska, - NIESTETY w większości przypadków odpowiedź brzmi NIEEEEEEEE!!!!!! - zatrudnia się znajomych, rodzinkę, członków ugrupowania politycznego, czasami zatrudnia się za jakąś łapóweczkę - TAKIE SĄ REALIA POLSKICH URZĘDÓW - konkurs to zawsze kpina, jeszcze przed jego organizacją wiadomo kto wygra - TAK JEST W KAŻDYM URZĘDZIE KTÓRY ZNAM - nie ważne czy szef jest z PIS-u, PO, CZY PSL-u ta sama historia się powtarza - żaden z nich nie jest uczciwy
KoP / 2008-02-16 20:50 / Bywalec forum
masz rację, a mialo być inaczej, uczciwie, bez przekrętów, normalnie. Przez kolejnych cwianiaków zostalismy nabici w butelke.
sceptyk / 2008-02-18 12:28 / Tysiącznik na forum
Ja nie zostałem nabity w butelkę. Ja wiedziałem, że tak będzie.
Ja na nich nie głosowałem.
marek19.53 / 83.24.17.* / 2008-02-16 22:43
Szanowny Pani(e). Mnie nikt w butelkę nie nabił. Dostatecznie wcześnie zdiagnozowałem cwaniaków. Najgorsze jest to, że reali przerosły przewidywany sposób sprawowania władzy.
Tego jeszcze nie było - wszelkimi siłami prowadzi sie "audyt", tworzy afery dezodorantowo-fastfoodowe, prowadzi się nagonkę w stylu afery mięsnej, robi czystki a wszystko dla przykrycia własnej nieudolności i TKM na wielką skalę.
Po raz pierwszy od 1989 mam nadzieję, że doprowadzą do wybuchu niezadowolenia społecznego, krachu, do odebrania Euro 2012. Im szybciej tym lepiej. Mniej zdążą zdemolować.
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 15:08
TUSKLIZNA TOCZY POLSKI NAROD ZYWCEM:
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie TO JE WYMYSLI !!!

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów. Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
Handel wyrokami 1 / 83.21.55.* / 2008-02-16 12:48
To jest właśnie przykład POkemonowej uczciwości !!!!
janoo55 / 2008-02-16 18:32 / Bywalec forum
była już pisiorowa uczciwość, obietnice i zagłuszanie.
marek19.53 / 83.24.17.* / 2008-02-16 12:39
Nie rozumiem w czym problem. Przecież Pitera wysłała do magistratu zapytanie
"Haneczko, czepiają się Ciebie. Czy coś jest nie w porządku"
i dostała już odpowiedź
"wszystko o.k., żadnych problemów".

I w ten prosty sposób mamy zachowaną POprawność działań.
- GW demonstruje absolutną bezstronność i "atakuje bez pardonu" HGW,
- do akcji ostro i zdecydowanie wkracza Pitera, prowadzi wyczerpujące śledztwo, zadaje porażające pytania, pisze raporto-notatki,
- HGW "gęsto się tłumaczy.
- Pitera przyjmuje wyjaśnienia i uwalnia od nieprawdziwych zarzutów.

Wspaniałe przedstawienie. A gawiedź klaszcze z zachwytu.

Najnowsze wpisy