Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracodawcy: Brak rąk do pracy zagraża firmom

Pracodawcy: Brak rąk do pracy zagraża firmom

Money.pl / 2007-10-11 16:38
Wyświetlaj:
mś / 193.151.55.* / 2008-07-28 13:14
Bo jak każdy człek chce żyć jak człowiek. Najlepszą skarbonką jest pracownik. Niezależnie od sfery. Mam tu na uwadze prywatną i państwową. Każdy mądry pracodawca wie, że chcąc osiągnąć zysk i lojalność dla siebie i firmy musi najpierw zainwestować w pracownika. O tym jakoś nie słychać w praktyce, ale głośno zatem w teorii. W zakładach, jednostkach państwowych - kierownictwo dba o siebie ( innowierców ostro krytykując ) bo to karta przetargowa na lepsze jutro, nadrobienie własnego życia. Natomiast w zakładach, przedsiębiorstwach prywatnych, właściciel chce zbyt szybko rodzinnie odpoczywać w egzotyce, posiadać willę i mieć z górnej półki wóz. Oczywiście otaczać się odpowiednim towarzystwem z odpowiednim saldem rachunkowym. A przecież "Rzym nie odbudowano w jeden rok"? Nie dziwię się, że nie ma rąk do pracy. W XXI wieku mało jest kretynów, których minimalną można zachęcić, a pracodawców mądrych, podwyższaniem kosztów pracowniczych.
re / 80.52.249.* / 2008-02-18 22:03
takim dziadowskim firmom jak TES GROUP to sie nalezy, sam ksiegowy i prezes powinni sie wziac za robote, a nie tylko siorbac!@
K. Kowalski / 212.76.37.* / 2007-10-11 21:02
Pracownicy są. Tylko trzeba im zapłacić a nie dać jałumużnę.
prowincjusz z centralnej polski / 83.19.1.* / 2007-10-11 18:49
wiadomo że w dużych aglomeracjach brakuje pracownikow ale KOCHANI PRACODAWCY dużo dobrych pracownikow marnuje sie na prowincji ,tylko trzeba sie nimi zainteresować bo my sami wyjechac i szukać w ciemno pracy kwatery jest rezykowne
Tadeusz K. / 212.2.99.* / 2007-10-11 17:48
durny tekst sponsorowany przez Lewiatana albo inną bandę pseudo pracodawców,
porównajcie polskie zarobki do zachodnich przy większej niż na zachodzie wydajności !
a ludzi jest masa tylko że warunki pracy zmieniły się bardziej w mediach niż w rzeczywistości, za 900 zł do ręki muszę wyżywić rodzinę, opłacić rachunki, żywność i zacząć budować własny dom !
biznesmen / 80.54.68.* / 2007-10-11 17:36
nie wiem kto pisze te teksty ale bredzi ,ludzi do pracy jest full .wystarczy wysunąć nos poza duże aglomeracje takie jak warszawa czy poznań .radziłbym przenieś produkcję do tych regionów i przestać marudzić że niema rąk do pracy.
acha i płacić za pracę a nie snobować za kredyty we włoszech czy innych wczasach. ma kiosk i mercedesem full wypas wozi dropsy do niego biznesmen
manko / 85.89.162.* / 2007-10-11 17:14
Dajcie spokój, ja się nie dziwię. Handlowiec to najgorsza robota jaka może być. Handlowiec = akwizytor. Niestety, dlatego ludzie szybko odchodzą. Firmy w Polsce chyba za bardzo skupiają się na wciskaniu kitu innym. Powinny reklamować się, ale nienachalnie, bo to daje przeciwny rezultat. Non-stop widzę ogłoszenie: poszukiwany handlowiec. Jestem młody i szukam pracy, ale nie mam zamiaru brnąć w coś takiego. Już wolę robotę fizyczną. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie upadają dlatego, że nie ma rąk do pracy, ale dlatego, że nie mają pomysłu na reklamę i sprzedaż.
hobby spawacz / 87.205.46.* / 2007-10-15 11:24
Witam i pozdrawiam!
Tak trafnie podsumować zawód Handlowiec = Akwizytor wykonywany w polskich firmach może tylko osoba, która ją wykonywała ( ... "skupiają się na wciskaniu kitu innym "..
; ..."nie mają pomysłu na reklamę i sprzedaż"..., cykl szkolenia 1 godzina i na miasto , swój prywatny samochód,paliwo, swój laptop i internet , swój telefon komórkowy, buty,ubranie też itd ...!!! )
Obecnie uczę się angielskiego i wyjeżdżam z Polski.
płotka123 / 2007-10-11 16:38
Ta pieśń KPP Lewiatan I jego "eksperta" p. Krzysztoszek jest śpiewana od lat: mało pracowników a za wysokie pensje. Choć trudno się dziwić - jej za to płacą. Widocznie jest usatysfakcjonowana.

Najnowsze wpisy