Forum Forum dla firmKadry

Pracodawcy ostrzegają. Nie będzie podwyżek przez składkę rentową

Pracodawcy ostrzegają. Nie będzie podwyżek przez składkę rentową

Wyświetlaj:
witez / 188.147.122.* / 2012-02-10 09:57
Jacy biedni ci przedsiębiorcy... Ile to oni muszą płacić: Pracownikowi przecież trzeba zapłacić minimalną krajową, a teraz jeszcze ta składka rentowa. Toż oni z torbami pójdą. A tak chcieli by uczciwie płacić i dobrze traktować pracowników, ale oni po prostu nie mogą, nie opłaca się.
Za granicą opłaca się zatrudniać Polaków i ich doceniać, a w Polsce tak się nie da. Przedsiębiorcy by nam po bankrutowali.
biznes_kobita / 78.8.136.* / 2012-02-25 12:18
do witez- sam sobie załóż firmę i bądź pracodawcą, zobaczysz jak to dobrze. Pracownik zarobi krocie. A Tobie zyski ogromne. Nie bierzesz po uwagę, że pracownikowi trzeba dać narzędzia (który często gubi lub niszczy), ubranie i buty robocze, zapłacić trzeba za każdy 1000 zł wypłacony 700 zł w postaci różnych podatków i składek. A Usługi są nędznie opłacane. Więc skąd pracodawca ma brać pieniądze na wysokie pensje??. A będzie jeszcze gorzej. I zamiast 8 osób zatrudnię tylko 4. Bo dla mnie to jest bardziej opłacalne. A reszta niech sama sobie założy działalność lub bezrobocie. Może Państwo znajdzie im pracę!! czego życzę z całego serca. Zwykły pracodawca, co zatrudnia parę osób kokosów nie zbiera.
szklarek / 2012-02-10 11:20
Zwróć uwagę na fakt, że podwyżka s. rentowej objęła wszystkich pracowników, również tych, którym ten zły przedsiębiorca płaci sześciokrotną pensję minimalną.

A zmniejszyć pensję, by to ewentualnie sobie skompensować mogą jedynie porozumieniem zmieniającym (rzadkość) albo wypowiedzeniem zmieniający, które rządzi się niemal identycznymi prawami jak definitywne- te same okresy wypowiedzenia i te same ochrony grup pracowników przed wypowiedzeniem.
piw84 / 62.89.88.* / 2012-01-12 11:44
SIEDZIEĆ ZA BIURKIEM I SIĘ WYMĄDRZAĆ TO JA TEŻ MOGĘ DO 70 ROKU ŻYCIA NAWET. ZROZUM BARANIE ŻE NIEKTÓRZY NAPRAWDĘ CIĘŻKO PRACUJĄ. ZAMIAST 67-LETNICH EMERYTÓW BEDZIE ARMIA 50-LETNICH RENCISTÓW!
Lorunia / 178.56.131.* / 2012-01-12 11:37
Niech Pan nie manipuluje społeczeństwem ! chce Pan podważać GUS w sprawie średniej umieralności mężczyzn wynosi on 71 lat i 3 miesiące ! tak więc przy szczęśliwym zbiegu okoliczności M. może pobrać tylko coś ponad 6 lat emerytury ! dlaczego tak Pan na siłę chce wmówić społeczeństwu , że jest inaczej . Można się domyślać , że robol , który będzie pracował do śmierci musi zapracować na wasze ogromne emerytury o , które teraz się już boicie , ,ze mogą być mniejsze bo kasy nie starczy . O to wam chodzi? Chcecie wyprowadzić młodych z Polski ! przez tą pseudo reformę . Ciężko mi nawet uwierzyć , że w Polsce są głupcy , że nie widzą tego problemu ! a może wiedzą tylko mają z tego coś !
szklarek / 2012-01-12 11:49
To TY manipulujesz. Średnia GUS, na którą się powołujesz dotyczy również mężczyzn zmarłych 1 dzień po porodzie.
Dla kwestii emerytur miarodajna jest właśnie statystyka pobierania emerytury. I jeśli już kobieta przechodzi w wieku powszechnym- to pobierą ją do 82 roku życia.
Pilsener / 2012-01-12 10:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież to zwykły podatek przez hipokrytów nazywany składką. Równie dobrze PIT można nazwać "składką na rzecz funkcjonowania państwa".

Po podniesieniu tej "składki" opodatkowanie pensji minimalnej przekroczy pewnie 40%. Pokażcie mi drugi taki kraj, gdzie tak nędzne dochody są tak wysoko opodatkowane!

Praca nie powinna być w ogóle opodatkowana, opodatkowana powinna być tylko konsumpcja bo i tak każdy swoje pieniądze wyda prędzej czy później.

Mamy coraz więcej coraz wyższych podatków. Do czego to zmierza? Potem się wszyscy dziwią, że ktoś się podpala pod kancelarią premiera albo jakiś polski Breivik zabija z zimną krwią znienawidzonych polityków. Kto w końcu położy kres takiemu wyzyskowi i niesprawiedliwości?
Lorunia / 178.56.131.* / 2012-01-12 12:08
Tego to już za dużo ! powiedz mi dlaczego autor tego gniota wypowiada się tylko na temat kobiet , które żyją znacznie dłużej od panów ! to zwykła manipulacja . Jak Chcesz mieć właściwy ogląd sprawy to przespaceruj się koło cmentarza ! spacer to samo zdrowie ! zrób to przez 1 miesiąc abyś miał miarodajne dane a potem coś komentuj
wiwan / 2012-01-12 13:22
Daj spokój ze spacerami- ponad połowa mrących to nie są emeryci, znaczna część to renciści, w tym b. liczne rencistki rodzinne.
Ps. Mężczyźni pobierają emeryturę statystycznie zdaje się 17 lat.
Właściwy ogląd spraw daję coroczne raporty GUS i rzadsze, ale bardzo miarodajne w kwestii świadczeń- ZUS.
Lorunia / 178.56.131.* / 2012-01-12 13:48
Oj ta statystyka ! pamiętam jak kombinowały UP w przyznawaniu zasiłków dla bezrobotnych ! nie wiem od kogo były dyrektywy , ale manipulowali przy przyznawaniu tego świadczenia ! . Robiono to w czerwcu aby był najmniejszy procent bezrobocia ! i przesuwano dane tak aby bezrobotny nie dostał zasiłku na rok tylko na pół roku . Sugestia na pewno szła od góry . Mamy przecież niezłych fachmanów od tych spraw .
Lorunia / 188.47.2.* / 2012-01-16 14:07
Do szklarek ...... poczytaj .. Cezary mech " czy można przesunąć wiek emerytalny do śmierci "

Najnowsze wpisy