Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prawie 100 tys. Polaków znalazło pracę w Wielkiej Brytanii

Prawie 100 tys. Polaków znalazło pracę w Wielkiej Brytanii

Wyświetlaj:
Paula / .* / 2005-06-03 07:27
Anglicy zrozumieli , że aby kraj się rozwijał , muszą wpływać do kasy państwa pieniądze z podatków i na ubezpieczenie społeczne. Tam też są emeryci i renciści , którzy korzystają z praw wcześniej nabytych. Natomiast nasze rządy od lat podcinały gałąż na której siedzą , podnosząc podatki i składki na ubezpieczenie społeczne. Nie ma szans , żeby 1/10 społeczeństwa dżwignęła obowiązek finansowania wydatków publicznych i jeszcze wpływała na zasilanie prywatnych kont "elyt". Płaca minimalna , to twór najbardziej sprzyjający bezrobociu . Dlatego ludzie wyjeżdżają i w ten sposób przyczyniają się do utrzymania potęgi Anglii. A my siedzimy w grajdole biedy. ledwo zipiącej Służby Zdrowia i cen rosnących z dnia na dzień. I jeszcze widmo Kaczyńskich na głównych stołkach w Polsce . Koszmar.
Basia / .* / 2005-06-03 06:59
Jest w Polsce biuro turystyczne CAMPUS , które pośredniczy w załatwianiu praktyk studenckich w USA. Załatwia wizy , przeloty itp . Co roku korzysta z tego 1000 osób - tyle mają miejsc. Łączny koszt tego to ok.6000 PLN. Wiele osób skorzystało , niektórzy kilkakrotnie . W ten sposób studenci zarabiają w 3 m-ce na całoroczne utrzymanie w Polsce. I świetnie szkolą język. Wążne są też kontakty z nowymi ludżmi , a to przekłada się na lepsze zarobki.
Marta / .* / 2005-06-03 06:48
Do antonia . Sposób na szukanie pracy w Anglii , jeśli nie mamy nikogo , kto nam pomoże , jest taki . W wyszukiwarce "google " wpisujemy nazwę miasta na "chybił- trafił"np.- Liverpool , praca - i czekamy . Trzeba poczytać , a wyświetlą się oferty pracy z podanymi zarobkami. Pozdrawiam - Basia. Można też szukać po przyjeżdzie na miejsce , ale trzeba mieć ze sobą pieniądze na mieszkanie i przeżycie na ok.1 m-c , tj. ok 450 funtów. Pozdrawiam
Marta / .* / 2005-06-03 07:05
-Liverpool, praca , uk- wyszukiwanie konkretniejsze.
B78 / .* / 2005-06-02 22:50
A wyjezdzajcie sobie wszyscy, ten kto potrafi to sobie poradzi w Polsce.Wielkie gieroje siedzicie tam po kilku w pokoju i zrecie suchy chleb, potem przyjezdzacie i machacie funtami czy euro, jak to tam dobrze. Radze za pieniadze zarobione mieszkac w pojedynke i samemu sie utrzymywac na normalnym poziomie, wtedy zobaczymy. Owczy ped Wami kieruje
andytown / .* / 2005-05-30 12:37
Spróbować innego świata, nauczyć się języka,, zdobyć doświadczeń w ciężkiej pracy, poszanowania pracy, a potem z zarobionymi pieniędzmi wrócić do Polski i kupić mieszkanie.. Wpuścić je u nas w obiekt...dzięki temu w kraju będzie się coś dziac... taka strategia jest lepsza niż wykluczneie po skończonej szkole i czekanie na lepsze czasy.....
zz / .* / 2005-05-30 11:08
Ostatnie doniesienia: W Polsce dzięki rządowi SLD udało się zmniejszyć w ostatnim roku bezrobocie o 0,3 % to przekłada się na około 100 000 miejsc pracy. (Nie powiedzieli, że te miejsca nie są tworzone w Polsce).
stella94` / .* / 2005-05-30 05:56
Ja tez wyjeżdzam dopiero co obroniłam mgr. ale tutejsza rzeczywistość wybiła mi z głowy karierę w Polsce. Nie mam prawie żadnych już znajomych, bo wszyscy wyjechali do uk.!! Cały mój rok po obronie wybioera sie tam.!!
piotras / .* / 2005-05-30 08:40
zycze powodzenia w obsludze kelnerskiej albo obieranbiu pior indyczych na fermie. a jesli masz nadzieje ze Twoj mgr cos tam znaczy i zdobedziesz inna prace oraz ze wynajmiesz tylko sibie mieszkanie, kuppisz samochod, ubezpieczysz sie itp to wybijam Ci t z glowy.bylem prawie dwa lata i to w calkiem duzym miescie-konkretnie londynpozdrawiam
McGregor / .* / 2005-05-29 12:43
moj wojek od pol roku pracuje w Glasgow, moja dziewczyna od kilku dni pracuje pod Birmingham , ja sie wybieram do anglii po obronie pracy. Pierwsze spostrzezenie mojej kobiety jest takie: w anglii straszna biurokracja w USA jest o wiele lepiej pod tym wzgledem wiec za kilka lat prawdopodobnie tam sie przeporowadzimy ;)Zreszta mam takie zdanie ze kazdy student powinien pojechac na 4 miesiace do USA na wakacje i poznac prawdziwe godne zycie.Polska jest jak dzungla ale lubie ja dlatego po 15-20 latach wroce do Polski ;)
mo / .* / 2005-05-28 23:33
Ja już postanowiłem i też wyjeżdżam z tego chorego kraju i zamirzam już zostać na stałe bo jedyne co mnie trzyma w tym kraju to grawitacja!
jenny / .* / 2005-05-28 14:12
W moim mieście (ok 50 tys.mieszkańców) nie ma już rodziny, w której choć jedna osoba by nie wyjechała. To jest zjawisko na naprawdę olbrzymią skalę! Trzeba wziąć pod uwagę, że to przeważnie ludzie w wieku produkcyjnym. Ciekawe z czego będą żyli nasi emeryci za kilka lub kilkanaście lat-przecież ta odrobina pracujących ludzi tego nie uciągnie!Dziwię się, że rząd cały czas to bagatelizuje...
Arthas / .* / 2005-05-28 12:48
A ja lecę 1 sierpnia na rekonesans do Londynu i jak znajde cos cieakwego, to za rok, po obronie pracy magisterskiej wyjeżdżam na dłużej.
piotras / .* / 2005-05-30 08:42
na pewno powitaja Cie z otwartymi rekami, czekaja juz tam na pewneo na Ciebie i zaraz jak postawisz noge bedziesz przebierac w ofertach:))
IDZI / .* / 2005-05-28 11:55
Noi bardzo dobrze! Rodacy do pracy! Istniejąca możliwość jest złota furtką dla płodych Polaków. Szoka że tak trudo jest wyjechać i mimo tego że liczby cieszą to jestem przekonany że znacznie więcej ludzi chętnie też by wyjechało. Puki jest okazja to uważam ze każdy powinien sobie dorobić. Jeżeli Anglicy stwierdzili że napływ siły roboczej im nie przeszkadza to tym lepiej. Dla nas jest to napewno bardzo dobry znak :)
LUCA / .* / 2005-05-28 11:48
w naszym kraju to można zarobić tylko na czarno a w WB przez 6miesiecy pracujesz na agencje a później juz masz kontrakt.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy