Forum Polityka, aktualnościKraj

Premier Pawlak wie jak uzdrowić polską kolej. Wolny rynek jej nie służy

Premier Pawlak wie jak uzdrowić polską kolej. Wolny rynek jej nie służy

Wyświetlaj:
guliiio / 78.1.102.* / 2011-08-17 18:49
W jaki sposób ten gość wciąż się utrzymuje przy władzy? Nie wiem. Przecież nie potrafi wystękać poprawnie dwóch zdań.
polska to dziki kraj / 88.185.44.* / 2011-08-17 19:56
'oczywiście za zasługi '-
czynny udział w obaleniu rządu p. Olszewskiego,
pomoc w grabieży majątku narodowego /koalicja z sld, koalicja z po
zubożenie wsi
podpisanie umowy z Rosją w sprawie dostaw gazu
prześmiewca / 84.10.193.* / 2011-08-17 16:28
Wolny rynek, każdy robi co mu się żywnie podoba i oto mamy efekty. A swoją drogą pokażcie i takiego działacza, polityka co sam nie doje byle inni byli zadowoleni. Mamy niewidzialną rękę rynku nikt za nic nie odpowiada więc kogo tu winić.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-08-17 15:54
Uzdrowienie polskiej kolei jak i innych nierentownych instytucji polega na czymś zupełnie innym. Odnosimy wrażenie, że obecny rząd, jak również wszystkie inne poprzednie, jest tak głupi, że nawet nastolatki to wyczuwają i starają się pomóc udzielając porad politykom co robić aby poprawić system. Nie jest to prawdą. Rząd zawsze walczył i szedł na kompromis ze zwiazkami i innymi grupami nacisku. Grup nacisku i szantażystów mających siłę jest tak dużo, że nie da się poprawić sytuacji gospodarczej kraju. Najbardziej pożyteczną zmianą byłaby nowelizacja ustawy o warunkach zatrudnienia i zwolnienia pracowników. Chodzi mi o to aby można było powiedzieć nierobowi urzędnikowi lub kolejarzowi: nie przychodź jutro do pracy. Będziesz miał płacone przez następne 3 tygodnie dopóki nie znajdziesz dla siebie następnej pracy i koniec na tym. Obecnie zwolnienie nieroba jest wręcz niemożliwe. Niewątpliwie nowe prawo pracy wyprostawałoby chorą mentalność Polaków, którzy nie chcą zrozumieć, że podwyżki płac mogą rosnąć tylko wtedy kiedy wzrasta wydajność pracy oraz przedsiębiorstwo, w którym pracują solidnie prosperuje. Związkowcy nie interesują się czy państwo polskie ma kłopoty. Oni interesują się wyłącznie własnymi interesami. No i prywatyzować, prywatyzować i jeszcze bardziej prywatyzować…To pomoże.
i to by było na tyle / 83.5.248.* / 2011-08-17 15:59

państwo polskie ma kłopoty

Polska ma jakieś kłopoty ? Ty chyba żartujesz! Jakby miała kłopoty to nie tworzyłaby miliona dobrze płatnych synekur dla partyjnych biurw oby płci.
i to by było na tyle / 83.5.248.* / 2011-08-17 15:52

Deutsche Bahn jest jedna.

U nas też będzie jedna DB i wreszcie na kolej wróci porządek!
Natter2 / 2011-08-17 15:51 / Tysiącznik na forum
To się sprawdza .Jaka kolej takie Państwo.Tu i tam bałagan. Tylko jak to naprawić?
i to by było na tyle / 83.5.248.* / 2011-08-17 15:55
Raczej - jakie państwo taka kolej ( łączność, policja, armia, szkolnictwo , służba zdrowia, .....* ).
* - niepotrzebne skreślić
Pilsener / 2011-08-17 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Wolny rynek jej nie służy" - haha, jaki wolny rynek??? W USA chyba!

Dlaczego ja muszę słuchać i oglądać tych ludzi? Premiera, prezydenta, ministrów, posłów, związkowców? Dlaczego nie można ich po prostu pozamykać w więzieniach? Od razu gospodarka ruszy a ja nie będą musiał wysłuchiwać bzdur od których rzygać się chce.

Pracuje na tych ludzi to niech się chociaż zamkną! Niech biorą moje pieniądze ale zejdą mi z oczu!
3 x K / 94.40.118.* / 2011-08-17 17:21
Niedługo wybory. Zobaczymy jak wyborcy ocenią obecny rząd. Zakładam się, że pozytywnie i dalej będziemy narzekać i kwękać, i brnąć w tą beznadzieję. III RP jest balastem dla Polski - z tą ekipą możemy konkurować tylko z najsłabszymi i najbardziej zacofanymi państwami.
pajchiw / 2011-08-17 15:31 / Tysiącznik na forum
Dobre.
Jaki wolny rynek w PKP w Polsce?
Przecież to sztuczny twór.
Wydzielili to co nie rentowne, a nawet resztą nie potrafią zarządzać, bo to nie są bynajmniej prywatne podmioty.
I co teraz?
Wszystko aportem z nowymi i starymi długami do budżetu?
Kuriozalny pomysł Panie Waldku...

Najnowsze wpisy