Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier spotka się z Tuskiem

Premier spotka się z Tuskiem

Money.pl / 2007-01-25 16:10
Komentarze do wiadomości: Premier spotka się z Tuskiem.
Wyświetlaj:
k.chodowicz / 2007-01-26 00:20 / portfel
Z politologicznego punktu widzenia, Klaczyński nie może sobie teraz pozwolić na zmianę swojego stanowiska. Dlaczego? To logiczne. Chciał praworządności, powiedział, że Waltz musi zejść na jakiś czas ze stołka. Teraz Tusk pójdzie do niego, pogada, a ten się zgodzi? To by oznaczało, że Tusk ma jakąś władzę nad premierę, który, jak by nie patrzeć, jest najważniejszą osobą w Państwie (chodzi mi o stanowisko). załóżmy, że obydwaj politycy będą chcieli dojść do porozumienia. Jeśli Tusk wyjdzie z propozycją ugodowego rozwiązania sprawy, Kaczyński się nie zgodzi (powód podałem powyżej). Jeśli Kaczyński wyjdzie z propozycją (w co szczerze wątpię, bo oznaczałoby to jego gołosłowność), to Tusk się nie zgodzi i obróci kota ogonem (bo w każdej propozycji da się doszukać jakiegoś ultimatum, które dla odpowiedniej opcji politycznej będzie albo korupcją, albo idiotyzmem, albo po prostu będzie "stwarzać niebezpieczeństwo dla kraju, gospodarki, etc."). Pomijam tu moje przekonanie polityczne, rozmowa przyniesie takie skutki, że Kaczyński powie, że Tusk zaoferował coś, na co zgodzić sie nie wolno ze względu na bezpieczeństwo, a Tusk powie, że Kaczyński, się uparł (albo powie to samo, co premier, lecz w inne słowa to ubierze). Taka politya. Ot, tak było, jest i będzie, ot, tak było, jest i będzie...
brr / 83.15.97.* / 2007-01-25 18:34
a jeżeli tak to rozmowa z Tuskiem jest bezcelowa.
pesymista / 157.25.157.* / 2007-01-25 17:52
Chcą jej mieć więcej i więcej. Nie odpuszczą kolejnej okazji aby na koszt podatnika zwiększyć swój stan posiadania.
KAP / 62.148.86.* / 2007-01-25 16:24
Najgorsza bedzie spuscizna w swiadomosci Polaków po naszym JP Premierze. Nie negocjacje tylko naburmuszony i
zakompleksiaony bulgot niestety wpisuja sie trafnie w stosuki sasiedzkie rodem z 'Sami Swoi' . I wlasnie aprecjacja takiej mentalnosci rodem z Koziej Wolki to najgorsze co sie dzieje
bzdety / 83.24.251.* / 2007-01-25 16:56
niestety pomyłka. Nie z Koziej Wólki tylko rodowodowy inteligent. Ja wiem to peszy.
a320 / 80.48.97.* / 2007-01-25 16:10
jest obsesyjne wyszukiwanie spisków mających na celu obalenie.
Amordo Solario głosił ostatnio zamach stanu za pomocą gazety.
Ksero Kurduplo Dyrektore uważa zaś, że Donaldo obali władzę siłą głosu.

Bereto furmani (chłopy) rydzyko cykorum (bójcie się Boga)
pispis / 83.24.251.* / 2007-01-25 16:55
posikałem się z wrażenia

Najnowsze wpisy