Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier zapowiada rekonstrukcję rządu. Kiedy?

Premier zapowiada rekonstrukcję rządu. Kiedy?

Wyświetlaj:
polskicham / 89.73.165.* / 2012-02-16 21:37
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
mmx / 2012-02-16 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tylko dymisja
"nieznani sprawcy" z Pałacu Namiestnikowskiego / 62.133.194.* / 2012-02-16 21:23
Nie żyje główny świadek afery. Mógł obciążyć Komorowskiego

W niedzielę zmarł płk Leszek Tobiasz, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej, bliski współpracownik byłego szefa Wojskowych Służb Informacyjnych Marka Dukaczewskiego, żołnierz byłych WSI.
1 marca płk Tobiasz miał po raz pierwszy zeznawać przed sądem w sprawie rzekomej korupcji przy weryfikacji żołnierzy WSI. Miała też być przeprowadzona jego konfrontacja z Bronisławem Komorowskim.
Na razie niejasne są okoliczności śmierci płk. Tobiasza – wstępnie jego pogrzeb zaplanowano na sobotę, ale dowiedzieliśmy się, że ten termin może ulec zmianie ze względu na ewentualne śledztwo prokuratury.
– Tak naprawdę niewiele wiemy, poza tym, że pan Leszek nie żyje. Podobno zmarł nagle w Radomiu. Jeszcze dwa tygodnie temu rozmawialiśmy. Był zdrowy, rozmawialiśmy jak sąsiad z sąsiadem o wnukach, o zimie. Nic nie słyszałam, żeby miał problemy ze zdrowiem – mówi nam mieszkająca obok sąsiadka.
Dom płk. Tobiasza jest położony na małym nowym osiedlu w podwarszawskim Kwirynowie, gdzie znają się wszyscy sąsiedzi.
Sołtys Dariusz Sobczak mówi jedynie, że płk Tobiasz podobno zmarł na zawał.
– Nie jestem upoważniony do udzielania informacji, ja nic nie wiem, proszę się zwrócić do rodziny – powiedział i szybko zakończył rozmowę.

Spotkanie Tobiasz – Komorowski

Afera marszałkowa zaczęła się jesienią 2007 r. od wizyty płk. Leszka Tobiasza w gabinecie ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Żołnierza WSI z parlamentarzystą PO skontaktowała posłanka Platformy Jadwiga Zakrzewska, która dziś zasłania się niepamięcią.
– Nie wiem, o czym pan mówi – powiedziała zdenerwowana w rozmowie z reporterem „Codziennej” i się rozłączyła.
Tymczasem marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zeznał w prokuraturze:
„(…) Nie było dla mnie zaskoczeniem pojawienie się mojego nazwiska w aneksie. Wcześniej prasa sugerowała, że moja osoba ma być objęta treścią tego raportu. Ja wyraziłem wstępnie zainteresowanie jego propozycją (chodzi o byłego żołnierza WSI Aleksandra L. – red.). Umówiliśmy się, że on odezwie się, gdy będzie na pewno miał możliwość dotarcia do tych dokumentów. Miał się wtedy do mnie odezwać poprzez telefon mojego biura. Jednak po kilku dniach pani Jadwiga Zakrzewska, poseł PO, przekazała mi, że chce się ze mną spotkać pułkownik z WSI, który jest jej sąsiadem. Spotkanie odbyło się w moim biurze poselskim. Rozmówcą okazał się nieznany mi wcześniej płk Leszek Tobiasz (…). Płk Tobiasz powiedział mi, że ma dowody na korupcyjną działalność Komisji Weryfikacyjnej (…). Tobiasz chciał mi okazać zdobyte dowody w postaci nagrań i na kolejne spotkanie, 3 grudnia 2007 r., przyniósł je (…)”.

Archiwum płk. Tobiasza

Pułkownik Tobiasz nagrywał wszystkie rozmowy z ważnymi osobami. W prokuraturze znalazły się tylko niektóre z tych nagrań, pozostałe trafiły do prywatnego archiwum pułkownika. Niewykluczone, że w zagrożeniu lub działając we własnym interesie, mógłby je upublicznić.
...
http://www.bibula.com/?p=51930
wujia / 89.151.18.* / 2012-02-16 21:53
faktycznie,dziwna ta smierc.cos w tym jest
normalka / 83.24.206.* / 2012-02-16 22:52
No tak. Technika idzie do przodu wszedzie.
kisie / 178.78.120.* / 2012-02-16 22:42
coś ostatnio (po 10.04.10)trup ścieli się za gęsto.
JanuszPOlikot / 2012-02-16 21:22 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Wujia / 89.151.18.* / 2012-02-16 21:59
Faktycznie!!!Twarz,inteligencja,pochodzenie DYZMA...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy