Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes PiS chce odwrócić proces "zwijania państwa"

Prezes PiS chce odwrócić proces "zwijania państwa"

Wyświetlaj:
jaga_baba / 88.156.233.* / 2013-12-10 11:03
Bzdury, Kaczyński w ogóle nie ma zielonego pojęcia co trzeba byłoby zrobić aby rzeczywiście poprawić warunki życia w kraju. On, jak wielu jemu podobnych oszołomów wierzy, że absolutna, totalitarna kontrola państwa nad życiem obywateli przez będący ponad prawem aparat ucisku sprawi cud. Kaczyński to człowiek ukształtowany przez PRL, który nie rozumie zasad rynkowej gospodarki i nie potrafi zaakceptować demokracji. Jedyne czego się można po nim spodziewać, to szpiegowania i podsłuchiwania obywateli, masowych aresztowań, obozów pracy oraz mordowania ludzi, których uzna za wrogów czyli łez i krwi, utraty tej resztki dorobku, jaki niektórym jeszcze został. Tak zwany zamordyzm nigdy w historii nie przyniósł nic poza kompletną ruiną. Obywatele nie mogą być niewolnikami państwa, to państwo winno być własnością obywateli. Tego niestety ani Kaczyński ani jego partyjni dworzanie wcale nie rozumieją.
WMWM1939 / 89.25.184.* / 2013-12-09 22:39
To niech Kaczyński mieszka w Kętach, a nie w warszawce... też chcę równości, bo o niej mówię? bzdura, kolejne brednie, żeby zdobyć poparcie, a później szerzyć swoje totalitarne ambicje. Oszust i tyle.
Elektro Devil / 2013-12-09 18:00 / Tysiącznik na forum
PO to grupa ludzi myśląca tylko o napełnianiu kieszeni kasą polskich Podatników.

Kibicuje Gowinowi, aby udało mu się przeciągnąć do siebie ostatnich uczciwych oszukanych przez PO ludzi, którzy ze strachu przed wyimaginowanym zagrożeniem pisem popierają szkodliwe rządy tfu-ska.
Adam1960 / 83.4.163.* / 2013-12-09 16:38
... kolejny nic nie mówiący, ogólnikowy bełkot Jarosława!!!
sraluch / 31.174.219.* / 2013-12-09 13:50
Niech będzie Taliban, niech w szkołach uczą tylko religii i prac ręcznych, niech na każdym placu pomnik Lecha Wielkiego aby tylko pozbyć się pazernej, bezczelnej mafii Rudego.
taki tam / 213.227.93.* / 2013-12-09 13:28
Koncentracja przemysłu i lokalizacji inwestycji wokół kilku miast a szczególnie W-wy, wynika z bizantyjskiego pojmowania władzy, którą trzeba hołubić, nadskakiwać jej, schlebiać, zapraszać na rauty i polowania, wymieniać się zegarkami i dawać w łapę - bo wtedy się coś załatwi. No a to jest oczywiście wygodniejsze jak się jest blisko. A tym którym się to już udało zażarcie bronią zdobytych pozycji. I wątpię bardzo żeby PiS to zmienił - pod tym względem podobna mentalność do PO bo: "władza wie najlepiej".
wojd / 78.30.69.* / 2013-12-09 14:14
A może jednak warto dać im szansę? Ja np. wolałbym zostawić swój portfel na przechowanie u Kaczora.
debos / 95.49.97.* / 2013-12-09 14:38

A może jednak warto dać im szansę?

Mieli dwa lata. Pokazali co potrafią. Polska musi raczej zwracać ku normalnym ludziom a nie paranoikom. Tuskowi portfela byś nie dał bo by cię okradł? To pokazuje z kim mamy do czynienia. Jakie urojenia kryją się za uwielbieniem Jarosława.
GadAlf / 212.38.196.* / 2013-12-09 17:03
Debos, sądząc po ilości Twoich wpisów na forum, mało się u Was w ministerstwie pracuje, oj mało. Chyba, że wykonujesz pracę rzecznika tego, albo innego Ministra, w takiej sytuacji zwracam honor.
taki tam / 213.227.93.* / 2013-12-09 15:47
PO pokazuje od 7 lat wszystko co najgorsze: głupotę, arogancję, korupcję, nepotyzm. Gdyby wybór był tylko z PO i PiS wybrałbym PiS, ale na szczęście są jeszcze inne możliwości.
debos / 95.49.97.* / 2013-12-09 16:34
No właśnie pokazuje. Rządzą w okresie największego kryzysu w dziejach. Czyli w sytuacji niezwykle trudnej a wyniki jakie polska gospodarka osiągnęła są tak świetne jak w żadnym innym kraju w Europie. Jak się sypie manna z nieba to łatwo ale jeśli jest pod górkę to już łatwo nie jest. Trzeba albo nic nie rozomieć albo mieć złą wolę aby porównywać te dwa okresy. Ja tylko chcę przypomnieć zawieruchę, odwoływanie i powoływanie w kółko Leppera, te wszystkie niby afery, prowokacje, inscenizacje telewizyjne z zatrzymań, telewizja przejęta prze PIS i oddana w ręce prymitywnych politykierów z Gazety Polskiej to jest psychiatryk a nie normalny kraj. Paranoicy na marginesie. Tak powinno być. Tylko ten margines zbyt duży i dlatego kraj nasz jest tylko prawie normalny. Im mniejszy ten margines tym sygnał o tym że się cywilizujemy coraz wyraźniejszy. Polska dla normalnych a nie paranoików. Na takie sobie hasełko pozwoliłem.
Elektro Devil / 2013-12-09 17:56 / Tysiącznik na forum
manna z nieba a raczej z UE to sypała się rządowi PO i właśnie PO miała szczęście rządzić w najlepszym dla Polski okresie.

Mając 300 mld z UE + 500 mld pożyczonych to gospodarka powinna kręcić się jak w Chinach tam też był światowy kryzys.
wojd / 78.30.69.* / 2013-12-09 12:32
To jest bardzo słuszna koncepcja. Tymczasem, zjawisko zwijania państwa trwa w najlepsze. Samorządy, ze względu na wymóg udziału własnych środków w projekcie, prawdopodobnie niebawem nie będą w stanie korzystać ze środków unijnych, ponieważ są i tak obarczone ponad miarę (oświata, służba zdrowia) i zadłużone. Dochody gmin są zbyt małe do rosnących zadań - jednak ponad 70% z podatków wędruje do budżetu centralnego, który rozdziela je gminom w subwencjach wyrównawczych. Gdzie wiec idzie ta kasa? Na duże, słomiane inwestycje? A może na rozbuchaną administrację centralną, która stanowi żelazny i pewny elektorat obecnej władzy? W tych obszarach prawdopodobnie działa efekt synergii. Inwestycje i "sprawnie obsługująca je administracja" to główni beneficjenci europejskiej jałmużny. W całym sektorze publicznym jest zatrudnionych ok 3,5 mln osób, w tym ok 1 mln w administracji publicznej, MON i ubezpieczeniach społecznych. Co najmniej milion biernych ale wiernych wraz z ich rodzinami i koleżkami?! Każdy chce zarobić i mieć swoje 5 min. A ilu z nich przychodzi do roboty 1 raz w miesiącu (bo są i takie przypadki)? Jeśli tak ma wyglądać Państwo zarządzane przez fachowców z PO, to ja dziękuję za takie "państwo". I oni jeszcze mają czelność wycierać sobie gęby słowem "Polska", odmieniając je we wszystkich przypadkach. Rządy Platformy "Obywatelskiej" to jeden wielki skandal, no ale ich wiernym wyborcom wdrukowano przekaz, że wszystkiemu winny jest Kaczyński i PiS, tak na prawdę, jest ciągle przy władzy.
Elektro Devil / 2013-12-09 10:18 / Tysiącznik na forum
rządzili w najlepszym dla Polski okresie:
- mieli 300mld z UE
- 500 mld zadłużyli kraj
- kilkadziesiąt miliardów z prywatyzacji
- kilka miliardów zagrabili z rezerwy demograficznej

A więc mieli do wpakowania w gospodarkę ponad 800mld złotych. Po takim zastrzyku kasy Polska powinna rozwijać się jak Chiny a bezrobocie powinno spaść poniżej 5%.
taki tam / 213.227.93.* / 2013-12-09 13:18
dodałbym jeszcze: 150 mld zagrabionych z OFE
debos / 95.49.97.* / 2013-12-09 10:25
Piszmy prawdę. Najlepszy okres to lata 2004-2007 z akcentem na 2005-2007 kiedy koniunktura była taka jakiej w przeszłości nie notowano i co gorsze za naszego życia może nie doczekamy. Wtedy pieniądze z nieba się sypały. W Polsce tak się porobiło, że można posługiwać się kłamstwem bez jakiejkolwiek żenady. Przyzwoity człowiek nawet występując anonimowo na to sobie nie pozwoli.
debos / 95.49.97.* / 2013-12-09 09:59
Wyjątkowa hipokryzja. To przecież Kaczyński z paranoicznym zacietrzewieniem dąży do zwijania państwa. Nikt tak bardzo[...] który nie szanuje, podważa rację bytu demokratycznie wybranych władz, demokratycznych instytucji i organów państwa nie przyczynia się do zwijania państwa. Nikt tak nie szkodzi państwu jak ten co wzywa do rewolty przeciw państwu w imię absurdalnej walki o wolność i suwerenność, wolnego i suwerennego przecież kraju. Nikt tak nie niszczy państwa jak cwaniak który posługując się [...] Polakami odmawiania tym co inaczej myślą prawa do polskości i patriotyzmu. Aż trudno uwierzyć, że jedyne intencje jakie mu przyświecają to dorwanie się do żłobu. Czy to możliwe aby tylko to mogło lec u podłoża tego co robi kaczor i jego czereda? Ja w to nie wierzę.


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

eqeqerqe / 83.12.121.* / 2013-12-09 08:39
Też jestem za tym. Centralizacja w Polsce przekroczyła juz granice bezpieczeństwa. Wszystkie najważniejsze urzędy sa w Warszawie. Wystarczy jedna bomba atomowa lub chemiczna tam zdetonowana i zostajemy bez Żyrandola, sejmu, rządu, komendy głownej policji, strazy pożarnej, bez sztabu beneralnego, bez prokuratury, sady najwyzszego i administracyjnego itp. Oczywiście skoro powiedział to Kaczyński to zaraz pomysł bedzie "zjechany" przez roznych debosow. A wystarczyłoby zeby "biznesmen" debos wyjechał do Niemiec i zobaczyłby jak tam to jest rozwiazane. Tam mozna zdetonowac 5 bomb i struktury polityczne państwa nie zostana naruszone
debos / 95.49.97.* / 2013-12-09 10:16

Wystarczy jedna bomba atomowa lub chemiczna tam zdetonowana i zostajemy bez Żyrandola, sejmu, rządu, komendy głownej policji, strazy pożarnej, bez sztabu beneralnego, bez prokuratury, sady najwyzszego i administracyjnego itp

Nie sądzę aby po wybuchu bomby atomowej to czego najbardziej by mi brakowało to sejm, senat, komenda główna policji, prokuratury, sądu najwyższego i administracyjnego. Co więcej wielu z tych co zawiadują tymi instytucjami i jednostkami miało by szanse w jakichś bunkrach przeżyć. Ja jako mieszkaniec stolicy raczej miałbym szanse zerowe. Zdaje się, że wyobraźni ci brakuje. I zdrowego rozsądku.
I niepotrzebnie się na mnie powołujesz. Ja nie mam z tym nic wspólnego, że książek i podręczników które Ty powinieneś przeczytać i z nich się uczyć Ty nie przeczytałeś i z nich się nie uczyłeś. To dlatego urojenia Kaczyńskiego chętnie przyjmujesz za własne.
qereqqe / 83.12.121.* / 2013-12-09 13:22
nie jestes pępkiem swiata łosiu. Chodzi mi o funcjonowanie Polski jako całości
debos / 95.49.97.* / 2013-12-09 13:50

Chodzi mi o funcjonowanie Polski jako całości

Zostaw to mądrzejszym. Za wysoko chcesz fruwać. To są sprawy przekraczające możliwości pisowskiego elektoratu prawdziwych Polaków, jedynych patriotów.
Oszolom / 192.101.252.* / 2013-12-09 09:10

Tam mozna zdetonowac 5 bomb i struktury polityczne państwa nie zostana naruszone

Nie chodzi nawet o te bombardowanie, ale w Niemczech nie widac specjalnych róznic pomiedzy wioskami a duzymi miastami - wszedzie zyje sie podobnie i wygodnie. W Polsce zycie na wsi przypomina powoli zeslanie na Syberie, niestety ...

Najnowsze wpisy