Forum Forum emerytalneInne

Prezydent gotowy na dialog o emeryturach

Prezydent gotowy na dialog o emeryturach

Money.pl / 2008-10-05 20:23
Komentarze do wiadomości: Prezydent gotowy na dialog o emeryturach.
Wyświetlaj:
k1954 / 83.29.52.* / 2008-10-05 23:04
Panie Prezydencie proszę niech Pana pracownicy wejdą na strone internetową petycje , tam podpisanych jest ponad 500 pracowników z prośbą ,aby Pan nie podpisywał tej ustawy, gdyż jest ona bardzo krzywdząca i niechlujnie przygotowana, piszą ludzie tacy jak ja co we wrześniu 2009 roku będe miała 40 lat pracy , wszystkie składkowe , ale i dopiero we wrześniu będę miała 55 lat życia , może Pani Fedak nie będzie w tym wieku wypracowana, ale ja już mam dość, nie o taką sprawiedliwość walczyliśmy
ENIA / 83.4.9.* / 2008-10-09 19:08
ZGADZAM SIE Z TOBĄ EMERYTURA POWINNA BYC OD LAT PRACY A NIE WIEKU
popierająca / 83.7.84.* / 2008-10-06 09:18
Zgadzam się. Pani Fedak nie będzie musiała bać się że 5 lat przed nabyciem prawa do emerytury zostanie zwolniona.
man13 / 2008-10-05 21:39 / Tysiącznik na forum
Mądrość naszego wodza jest niepojęta niczym złote myśli Mao i cierpienie JP II.
Emeryttka młoda / 85.222.39.* / 2008-10-06 20:13
Nasz kochany prezydent to mądrość nie skończona emerytury według starych zasad przedłuży nam jeszcze o rok
Pilsener / 2008-10-05 20:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto ze mną skonsultuje? A może ja się nie chce dzielić swoją emeryturą z konduktorem czy belfrem? Czy mnie ktoś pyta o zdanie? Jaki to dialog? Jakie "konsultacje społeczne"? Dlaczego ja mam nie mieć prawa do wcześniejszej emerytury tylko dlatego, że nie jestem w żadnym lobby? Dlaczego emerytury nie mogą być uzależnione od zgromadzonego kapitału? Dlaczego nie mogę iść na emeryturę kiedy chcę? I dlaczego o mojej emeryturze mają decydować urzędnicy i politrucy? Taka to wolność? Taka demokracja?
Lorunia / 91.94.193.* / 2008-10-08 11:30
Ogólna sytuacja ekonomiczna na świecie i Polsce nakaże na pewno prezydentowi aby nie wetować tej ustawy . Koszty tych emerytur są bardzo wysokie i trzeba z tym jak najszybciej coś zrobić . projekt w wydaniu rządowym jest tym , na co stać finansowo państwo polskie .Grupy zawodowe , którym będą się należały pomostówki dostaną je , ale i te będą w dalszych terminach wygaszane . Gdyby prezydent jednak zawetował ! to wtedy zrobi się zamieszanie w budżecie na przyszły rok i lata następne, a wszystko pójdzie na opozycję , bo braknie pieniędzy na szczytne cele i potrzeby bieżące .
malena / 93.145.165.* / 2008-10-10 14:06
co z mezczyznami ktorzy maja przepracowane 43 lata i 58 lat do osiagnbiecia wieku 65 lat beda miec przepracowane 50 lat to absurd w zadnym kraju tyle lat pracownik fizyczny nie pracuje. Oplacalem skladki wg starego systemu i z tego powinienem otrzymac emeryture przynajmniej po uk,60lat. Dlaczego nie ma emerytury po przepracowaniu 40 lat pracy bez wzgledu na wiek. Jestem ciekaw jaka odpowiedz otrzymia pracownicy ktorzy zlozyli petycje w tej sprawie.

Najnowsze wpisy