Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prezydent: Odtajnić teczki dziennikarzy

Prezydent: Odtajnić teczki dziennikarzy

Money.pl / 2006-09-30 20:33
Komentarze do wiadomości: Prezydent: Odtajnić teczki dziennikarzy.
Wyświetlaj:
obserwator / 83.20.252.* / 2006-10-01 13:55
uwypuklę dodatkowe elementy które mnie zaskoczyły, żeby nie powtarzać znakomitej oceny zdarzeń zaprezentowanej przez AO :
widziałem technika który ustawiał i włączał urządzenia rejestrujące obraz i dźwięk. Redaktorow " PATA i PATASZONA " nie było w pobliżu sypialni - pokoju poselskiego anielicy poskiego sejmu. Może dlatego, że jeden jest za gruby drugi zbyt tchórzliwy. Wiceszef Samoobrony zlecił to dzieło redaktorom TVN, tak pisały publikatory, ciekawy jestem czy to była ich prywatna inicjatywa, czy też całej redakcji łącznie z samoobroną czy samoobrona ograła TVN. oraz , czy dostali pieniądze za funkcje listonosza lub za pelnienienie na ten czas funkcji detektywa bez koncesji, bo prawdą jest , że odebrali taśmy od białej damy, z jej sypialni, do ktorej zaprosila sama z wlasnej woli, chcąc ugrać dla siebie stanowisko i dla znajomych. Czy to nie jest naganne postępowanie. Chluby i chwały redaktorom TVN nie przyniesie, tym bardzej , że kiedyś o mało co nie dostali w " papę" , nie wzięli za prawdę działaczy samoobrony skarżących sie na szefa samoobrony >> wstyd panowie dziennikarze, jak to władza dziennikarska ...marność nad marnościami... to piąta kolumna.
AO / 212.76.33.* / 2006-10-01 00:42
Nie mam powodu, aby uważać, że PiS to najlepsze, co może Polskę spotkać. Chętnie bym ich wymienił, ale na pewno nie na PO, Samoobronę, SLD, PSL czy inne nasze partyjki. Już prędzej na kogoś z importu czy może z historii. Ale to, w jaki sposób cała ta sprawa została zmanipulowana przez TVN, przy zdaje się współudziale liderów PO, jest dla mnie obrzydliwe. Oglądałem program TVN od początku, tj. i sam program, jak i też późniejsze komentarze, rozmowy prowadzone przez „blond” redaktor, łącznie ze słynną konferencją prasową czterech muszkieterów (Tusk, Rokita, Niesiołowski, Schetyna), plus oczywiście komunikaty tekstowe cały czas ukazujące się na dole ekranu „Lipiński proponował Beger stołek w zamian za poparcie” czy „Lipiński proponował spłatę weksli z pieniędzy publicznych”. Moim zdaniem powinna się tym zająć rada ds. etyki mediów. Na czym polegała manipulacja? No właśnie na tym, że TVN twierdziła, że to „Lipiński proponował...” podczas gdy z treści rozmowy wynikało, że to Beger żądała, a Lipiński przyjmował do wiadomości jej żądania celem przekazania Jarosławowi (jako szefowi partii), a w jednym przypadku (weksle) Lipiński „głośno myślał”, na takiej samej zasadzie, jak każdy na wieść o problemie drugiej osoby myśli jak mu pomóc, podobnie jak w sprawach karnych Begerowej. To powyższe dotyczy zmanipulowania samej treści nagranych rozmów, gdzie TVN dokonała własnej interpretacji tej rozmowy i starała się przekazać to jako faktyczny przebieg rozmowy. Druga manipulacja była wmontowana już w sam zamysł nagrania tych rozmów. Gdyby nagranie miało miejsce przypadkowo, Pani Beger nie miała świadomości tego faktu ,to niewątpliwie rozmowa miałaby inny przebieg. Natomiast Pani Beger tę rozmowę „zaaranżowała” w taki sposób, aby osiągnąć zamierzony cel, a ten cel to skompromitowanie pp. Lipińskiego i Mojzesowicza czyli PiS. Bo czy inaczej p. Beger byłaby aż tak głupia i bezczelna, aby „wyjechać” w trakcie rozmowy z pomysłem sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa? Ja cenię Panią Renatę, ale to już Pani, która sprząta co tydzień moją kawalerkę ma więcej predyspozycji, aby być Wiceministrem rolnictwa. Widać było wyraźnie, że Lipińskiego aż zamurowało i dziwię się jego wyjątkowej delikatności, że nie powiedział Pani Beger od razu „chyba się Pani w głowie przewróciło” (wtedy pewnie nie byłoby problemu), tylko zasugerował jej, że są inne stanowiska, a nawet dużo innych, a nie koniecznie sekretarz stanu (bo co miał jej powiedzieć, gdyż zażądała „natychmiast”!). Jeżeli ktoś nagrywa rozmowę w celu osiągnięcia określonego celu, to chyba jest oczywiste, że tak kieruje to rozmową, aby ten cel osiągnąć. Gdybym to ja nagrywał Panią Renatę, to mogę zapewnić, że na podstawie tej rozmowy można by Panią Renatę oskarżyć o np. podżeganie do zabójstwa męża, czy też np. mógłbym stworzyć wrażenie, że właśnie wstaliśmy z łóżka albo się za chwilę do niego położymy (bliscy znajomi by i tak nie uwierzyli, ale oni mnie dobrze znają). Zawsze można zadać pytania, na które nigdy nie będzie dobrej odpowiedzi np. „Czy przestał Pan już bić swoją żonę?” (Pytany jest w szczególnie trudnej sytuacji, jeśli się jeszcze doda „Proszę odpowiedzieć szybko - tak lub nie”). Wszystkie tzw. brudne wątki tej rozmowy (tj. stołek dla Renaty, stołki dla rodziny, weksle i sprawy karne) były podniesione przez Panią Renatę celem wmanewrowania Lipińskiego w tę rozmowę, bo cokolwiek by powiedział, to zawsze byłoby źle. To drugi rodzaj manipulacji. Natomiast trzeci rodzaj manipulacji to wszystko, co się działo po emisji programu. Trzeba przyznać, że owa „blond” redaktor bardzo szybko przejęła od red. Moniki Olejnik (tj. nowej koleżanki w TVN) umiejętność wkładania w usta ich rozmówców swoich własnych wypowiedzi. Muszę przyznać, że owa „blond piękność” była w tym zdecydowania bardziej pociągająca niż mocno już posunięta w lata Monika Olejnik. Talent dziewczyna ma, to trzeba jej przyznać. I to jest niestety jedyna przyjemna strona tej sprawy.
yes / 83.21.248.* / 2006-10-01 18:53
Bełkot w rodzaju spiskiwej teorii dziejów.Szkoda czasu na takie wypociny.
tatko / 2006-10-02 00:49 / Tysiącznik na forum
Bo tu jest maksimum słów minimum treści. Dlatego---w niszczarkę...
EcoHuman / 83.23.229.* / 2006-10-01 18:38
Z Twojego postu wynika, że nie jesteś wielbicielem PiS-u, ale mimo to realnie oceniasz obecną sytuację dotyczącą tej Prowokacji/Manipulacji. Moje zdanie jest podobne (piszę o tym w poprzednich artykułach), lecz Ty całość opisałeś z detalami i przez to nawet wyraziściej - Gratulacje!
Pozdrawiam :-)
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-10-01 11:20
myślę, że dokładnie to przeanalizowałeś. Ale nie jest źle że to nagrano bo taka wiedza społeczeństwu jest potrzebna. Premier jednak powinien szybko na to zareagować i nie bronić na siłę kolegów. Po pierwsze Lipiński już w pierwszym zdaniu powiedzieł , że prezes nie zgadza się na propozycje i na tym powinien zakończyć rozmowę. A jeśli chciał wyciągnąć informacje od Begerowej kim są ci posłowie, którzy są zainteresowani odejściem z Samoobrony to powinni spotkać się tylko u siebie lub na terenie neutralnym. PiS podłożył się jednak troche i dał ograć jak dzieci bo żadnych rozmów nie powinni prowadzić u osoby zainteresowanej. I za brak profesjonalizmu i głupotę pan Lipiński powinien zostać zdymisjonowany i to szybko. Myślę, że to bardzo zmieniło by odbiór społeczny tej sprawy i nie dało pożywki TVN do manipulacji.
jerzy2 / 213.238.75.* / 2006-10-01 18:34
Popieram zarówno Lipiński jak i Mojzesowicz powinni zostać ukryci j przez co najmniej 3 lat nie powinniśmy ich oglądać.Przynajmniej nie po tej stronie muru.Za głupotę oraz rokowania z fałszerzem podpisów nie negocjuje się w ogóle.Dobrze,że J.Kaczyński to zrozumiał ,mam wielką nadzieję,że więcej tego błędu nie popełni.
AO / 212.76.33.* / 2006-10-01 12:35
Kwestia, że PiS w całej tej sprawie zachował się bardzo nieudolnie nie budzi wątpliwości. Nie wiem, czy obaj Panowie byli pod wpływem alkoholu czy też nie, ale już sam przebieg rozmowy i żądania p. Beger winny wzbudzić w nich podejrzenia i powinni ją pod jakimkolwiek pretekstem zakończyć. Ale inna sprawa, że zamiast opowiadać głupoty o służbach stojących za nagraniem, czy zmontowaniu tych taśm mogli chociaż odpierać zarzuty oczywiste, właśnie że to nie Lipiński proponował, tylko Beger żądała. Zgadzam się, że ofiary muszą być, akurat szkoda, że Lipiński (gdyby to był Przemysław 'Edgar" to akurat bym się ucieszył). Natomiast zastanawia mnie, czy np. Marcinkiewicz nie zdecyduje się na ujawnienie propozycji, które mu składano przed kongresem PO oraz podczas słynnego spotkania w Sopocie, które doprowadziło do jego dymisji. To byłaby bomba. Ale chyba największa bomba tyka w czym innym. Może jednak nie uprzedzajmy faktów...
abu / 212.160.13.* / 2006-10-01 08:00
do całego Twojego wywodu powiem jedno zdanie komentarza.
Jesli PiS z lipinskim mialby czyste sumienie i nie chcialby nikomu przedstawiac "dwuznacznych" propozycji, to mogloby go prowokowac cale PO, SLD, WSI, sluzby tajne i nietajne oraz Marsjanie, a PiS mialoby to najnormalniej w dupie....

To tyle komentarza i Twojego dorabiania spiskowej teorii dziejow do rzeczy oczywistej, ktora kazdy widzial.
1. Nie jestem komuchem, mam zaledwie 32l
2. Nie jestem z ukladu^^:D
3. Nie naleze do PO
to tak na marginesie, celem rozwiania posadzen o przynaleznosci...
AO / 212.76.33.* / 2006-10-01 12:38
Pani Moniko, przepraszam, jeśli poczuła się Pani dotknięta
pchelek / 2006-09-30 20:57 / Tysiącznik na forum
historii - ze tez nasi właaaaaaaaaaadcy nie widzą że to co robia to ich tylko ośmiesza i pogrąża w błocie
obserwator / 83.20.252.* / 2006-10-01 12:43
pchelek >> nie przystoi bzdury pisać, zaliczasz sie do marginesu wyborczego, nic z ciebie nie będzie dobrego, beznadziejny przypadek.
Ludwik D. / 80.48.149.* / 2006-09-30 20:33
Proponuje ujawnić teczki braci kaczyńskich
tatko / 2006-10-01 00:20 / Tysiącznik na forum
Lojalki są przecież sfałszowane...

Najnowsze wpisy