Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o komercjalizacji PKP

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o komercjalizacji PKP

Wyświetlaj:
mirwojski / 178.36.190.* / 2010-12-29 04:36
No to zapytam - dworzec kolejowy to budynek czy funkcjonalnie - budynek razem z peronami, dojściami do nich a co za tym idzie gruntami pod nimi?Bo bez peronów sam budynek dworca jest tylko lokalem dla miasta. I tyle. Budynek będzie piękny że hej a na perony i dojścia nikt nie da pieniędzy bo jak zwykle ktoś zapomniał, zapomni, nie pamiętał, nie przewidział, nie rozumie.
myślcie / 83.22.104.* / 2010-12-21 13:51
Trzeba przygotować grunt
dla przyszłych " inwestorów " .
Kolej jest be ( patrz liczne artykuły )
i oddać za 1 zł ( ba , dopłacić jeszcze i całować po dupie , że wzięli ) .
Najpierw jednak trochę zabawy .
" Kupimy se pendolino "
A co ........ ?
ździcho / 62.244.129.* / 2010-12-21 10:22
Wkraczając w XXI wiek cały świat uważał, że kolej jest przyszłościowa, bo to tylko kwestia technologii, tylko w Polsce uznano, ze to przeżytek i coś na co napadają Indianie. Może wreszcie od tej pory coś się ruszy, może ktoś zrozumie że rozkręcanie szyn i sprzedawanie ich na złom nie jest JEDYNĄ korzyścią finansową wynikającą z istnienia kolei. Ja tam osobiście wolałbym kiedyś w przyszłości podróżować w miarę nowoczesną koleją niż express busami jadącymi w terenie zabudowanym 180 km/h podczas gołoledzi.
Botycki / 83.7.7.* / 2010-12-21 15:11

Ja tam osobiście wolałbym kiedyś w przyszłości podróżować w miarę nowoczesną
koleją

Obcą koleją na terytoruium własnego kraju? Masz choć odrobinkę ambicji?
maszynista / 83.31.224.* / 2010-12-21 07:09
Penie powstaną Polnische Koleje Państwowe. Bo Niemcy tylko czekają na prywatyzację kolei
ździcho / 62.244.129.* / 2010-12-21 10:15
To dobrze czy źle Twoim zdaniem?
pajchiw / 2010-12-21 07:18 / Tysiącznik na forum
Ja też bo PKP jest tak niesprawne jak nasz Rząd i opozycja. Sami nie potrafimy to może ktoś to za nas zrobi...
kaczorek ma motorek / 2010-12-20 21:59 / Tysiącznik na forum
O to się szykuje kolejny cyrk w zganianiu winy kto jest winny tego i tamtego,klient Kolei zgłupieje do reszty. To dobry pomysł w celu wygłupienia niezadowolonych klientów Kolei, coś na wzór współczesnego odśnieżania dróg. Pewnie fachowcy z PO na prędze o pomysł zwrócili się do drogowców. Cóż w takiej sytuacji należy chylić czoło przed pomysłowością gabinetu Tuska Maciusia I
qt / 87.205.137.* / 2010-12-20 22:16
Nie rozumiem twojego wpisu... możesz w jakiś jaśniejszy sposób wyrazić to co chcesz przekazać?
jasj26 / 80.239.242.* / 2010-12-20 19:26
Ja bym tej ustawy nie nazywał odrazu komercjalizacją.

Co do sprzedaży i dzierżawy dworców, to jestem za, lepsze to niż wielki moloch. Oby wykonanie przebiegało sprawnie. Mam nadzieje również że samorząd będzie mógł dalej coś z tym zrobić, np. przenosić w stronę pryywaciarzy.

Co do konieczności, uniezależnienia torów od przewośników, poprzez przenoesznie akcji do Skarby Państwa, to nie byłbym tak zadowolony.

H Szatkowski / 2010-12-20 18:55

Według nowelizacji minister infrastruktury przed wydaniem zgody na przekazanie dworca samorządowi będzie analizował, czy w skład nieruchomości nie wchodzą grunty pod liniami kolejowymi

Ale chyba nie ma problemu z podziałem nieruchomości jeśli okaże się że dworzec stoi na tej samej działce co cześć stacyjna ? Skoro sensem ograniczenia jest nieprzekazywanie gruntów, na których odbywa się część ruchowa działalności kolei.
samofor / 79.185.227.* / 2010-12-20 23:32
No problem... Znajdzie sie chetnych n kupno dworca PKP a pare zlotych lub kupna z 1o km. torow kolejowych a pozniej wydzierzawic dla PKP za porzadna kasa i zyc spokojnie...Albo zlikwidowac calkiem PKP i nie bedzie problemu z zarzadzaniem na ktorym trza sie znac ? A panowia zlomiarze z tym problemem poradzo................!.

Najnowsze wpisy