Forum Forum podatkoweVAT

Prezydent przegrał - będzie zwrot VAT-u

Prezydent przegrał - będzie zwrot VAT-u

ble / .* / 2005-08-30 15:19
Komentarze do wiadomości: Prezydent przegrał - będzie zwrot VAT-u.
Wyświetlaj:
Pero / .* / 2005-08-30 20:47
pomyślcie jeszcze o czymś innym, czy pan Alek K. coś budował ostatnimi czasy? chyba nie, więc jemu się nie opłaca zwrot podatku. I paru innych już się wybudowało przed wejściem do Unii, im także się nie opłaca zwrot tych podatków, a mogli o tym pomyśleć, i to dużo, dużo wcześniej, już w momencie w którym ogłosili podwyżkę podatku z 7 na 22; a druga strona medalu, w Niemczech mają strasznie wyskoie podatki, ich Vat wynosi "aż" 15%, ja znam tylko jedno państwo UE w którym Vat jest wyższy niż u nas - Dania - 25%, ale tam ponoć podatek dochodowy jest dużo niższy 10-15%; naprawdę powaidam wam, jak państwo nie zacznie się utrzymywać z niższych, ale płaconych w pełni podatków, wówczas doczekamy się roku 28 :( (dla przypomnienia, był to początek kryzysu gospodarczego po I wojnie). Bo co z tego, że parę osób płaci 40 % - bo musieliby oni mi pokazać, że na skutek tego zarabiają oni mniej niż ja - a zarabiam ok. 370 zł - i nic tego nie zwiększy :(
GRIU / .* / 2005-08-30 20:22
AHA -I CHETNIE ODDAM PANU GRONICKIEMU BUTY DO CZYSZCZENIA-OBY TYLKO NIE SPIEPRZYŁ..........
griu / .* / 2005-08-30 20:20
jakies tam dyplomy mam ,ale nic z tego burdelu nie rozumiem!!!!!!!!!!!
MK / .* / 2005-08-30 19:55
Istotnie wspaniały pomysł z tą akcyzą na paliwa. Paliwo jest tak ''tanie'', że koniecznie należałoby podnieść jego cenę. Zazwyczaj ci którzy się budują robią to poza miastem i dojeżdżają pojazdami na paliwo swoimi lub komunikacją miejską czy państwową.
kart / .* / 2005-08-30 17:05
Ciekawe, czy w MinFin ustalając tak precyzyjne prognozy budżetowe (przypomnę, że wydatki z tego tytułu oszacowano w nadzwyczaj „ciasnym” przedziale od 4,5 mld do nawet 18 mld zł), zastanawiano się w ogóle na jaką kwotę musieliby łącznie nazbierać podatnicy (same osoby fizyczne, czyli detaliści) faktury w okresie od 01.05.2004r. do 31.12.2005r., aby móc domagać się w przyszłym roku zwrotu takich kwot. Z moich wyliczeń wynika, że dla łącznego zwrotu na poziomie minimum ministerialnych szacunków (4,5mld zł) potrzeba by łącznie faktur na co najmniej 36,6 mld (miliarda) zł! Niezmiernie interesująca wydaje się zatem w tym kontekście informacja, czy obrót (tylko z udziałem osób fizycznych) wszystkich sklepów i hurtowni budowlanych w Polsce sięgnął choćby połowy tej, minimalnej przecież, kwoty. Aha! Nie uwzględniłem tu limitów zwrotu (przy remoncie max. ok. 10tys. zł, przy budowie z pozwoleniem budowlanym max. ok. 24tys. zł), no i… - pewnego jak w banku szwajcarskim - faktu skrupulatnej kontroli przez urzędy skarbowe spełnienia wszystkich warunków zwrotu.. Przy założeniu wydatków budżetowych w wysokości 18mld zł, kwota wszystkich faktur musiałaby wynieść, bagatela! ponad 146 miliardów złotych. I to musiałyby sfinansować same osoby fizyczne, bez firm i instytucji!!! Swoją drogą, ciekawe, czy takie kwoty oficjalnie zarejestrowanego obrotu w handlu art. budowlanymi nie miałyby przypadkiem wpływu na powstanie przynajmniej ułamka dodatkowego procenta wzrostu PKB, a przez to na wzrost wpływów do budżetu. W MinFin ograniczono się w tej kwestii jedynie do dość płytkiej gadki o przedwyborczej demagogii i populizmie posłów oraz branży budowlanej. Cóż… Spodziewałem się po Panu Gronickim trochę głębszej analizy. Przepraszam za tak przydługą wypowiedź, ale na żadnym forum nie widziałem, by wspomniano o tych aspektach tej "afery". Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów.
as / .* / 2005-08-30 15:49
denerwuje mnie termin "rozdawnictwo" przeciez ci, ktorzy staraja sie o zwrot VAT juz go zaplacili, wiec to nie jest rozdawnictwo tylko zwrot pieniedzy, ktore ekstra wplynely do budzetu po 1 maja 2004
MK / .* / 2005-08-30 18:59
Jakie rozdawnictwo, komu rozdaje się pieniądze, czy nie tym którz dali je kupując materiały i płacąc tak wysoki VAT.
Darek / .* / 2005-08-30 15:24
Wszyscy płaczą, że budżet nie wytrzyma zrotu VAT od materiałów budowlanych. Przed 1 maja 2004 jakoś wytrzymywałbez tych dodatkowych 15% to i teraz chyba wytrzyma.
mg / .* / 2005-08-31 14:46
ale zdaje się, ze teraz (od pamietnego 1 maja) wiążą nas umowy z Unią i jesteśmy zobowiązani nie zadłużać sie bez opamietania!
ble / .* / 2005-08-30 15:19
Cóż, Ci co nie mają pieniędzy aby sie budować dopłacą tym co mają. Niech zyje sprawiedliwosc społeczna. A skutków ekonomicznych zadnych jesli zwraca sie wstecz....
dd / .* / 2005-08-30 15:28
Pieprzenie, jeżeli wydam 100 000 zł na materiały budowlane i doliczą mi 22% VAT a następnie zwrócą 15% to kto dokłada? To są pieniądze ludzi którzy się budują lub remontują!!!
mg / .* / 2005-08-31 14:43
mam nadzieję, ze jesteś jeszcze w podstawówce, bo z dodawaniem i odejmowaniem to u Ciebie krucho!
ble / .* / 2005-08-31 10:37
Tylko ze teraz wszyscy zapłacą z własnych kieszeni tym którym sie ten zwrot nalezy, czyli osobom bogatszym. Wytłumacz to 60-letniemu dziadkowi na emeryturze jezdzacemu zdezelowanym maluchem ze musi do litra benzyny dopłacic 25 groszy zebys dostał zwrot do swojego budowanego domu.Nie kwestionuje sensu istnienia nizszego VATu ale samego zwrotu za wsteczne rachunki. A dojda jeszcze dodatkowe koszty administracyjne, przekręty ze zwrotami itp.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy