Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent zapowiedział, kiedy ogłosi termin wyborów

Prezydent zapowiedział, kiedy ogłosi termin wyborów

Wyświetlaj:
piotr126 / 77.253.147.* / 2011-07-19 21:28
prezydent ma ogłosić termin wyborów bez oglądania się na trybunał konstytucyjny przecież dostał wiele milionów na kancelarie i ekspertów więc co za problem ogłosić zgodnie z konstytucją wybory chyba że ci eksperci to durnie którzy darmo dostają nasze pieniądze w czasie kryzysu i okradania ludzi z rent, zasiłków nakładania wysokich podatków prezydent i premier otoczyli się pseudo fachowcami za duże pieniądze i kraj depcze w miejscu wszyscy czekają jaką kolejną bzdure ustali trybunał albo co ustali bruksela czas zakończyć rządy tych panów bo zbankrutujemy
sisley / 213.77.28.* / 2011-07-19 13:43
Prezydent ma pole do popisu w wielu innych istotnych dla kraju kwestiach.
Te kolejne zapowiedzi kiedy coś powie abo i nie powie to żenada. Jest utrzymywany z naszych podatków, zatem niech pracuje a nie uprawia propagandę wspierając miedzy wierszami PO. Od bilbordów jest PKW i nie widzę potrzeby aby kontrola Prezydenta była konieczna kiedy do tej pory nie było zastrzeżeń to PKW. Imputuje problem z PIS i PO, a contrario chwaląc PO.
tesa1959 / 2011-07-19 15:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uważasz, że spoty wyborcze przed kampania wyborczą to rzecz godna pochwały? Pewnie prezydent nie ma prawa w tym temacie zabierać głosu, skoro jest to sprawa PKW?
Dlaczego Polacy, to taki podejrzliwy naród i skory do posądzania?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 17:18

Uważasz, że spoty wyborcze przed kampania wyborczą to rzecz godna pochwały?

Gdzie Pani widziala jakies spoty wyborcze?
tesa1959 / 2011-07-19 17:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Z artykułu wynika, że SLD i PiS mają już spoty wyborcze. Spotów SLD nie widziałam, ale PiS-u tak, a na You Tube są już anty spoty PiS. W dodatku wiem, że w Poznaniu wisi wielki bilbord z Jarosławem Kaczyńskim obok reklamy "Pij mleko będziesz wielki": http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2181492262133&set=a.1487634636126.2063262.1391753501&type=1&theater
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 19:03
Czy w tych spotach jest choc jedno slowo o wyborach?
Jesli nie ma to na podstawie czego Pani wnioskuje ze sa to spoty wyborcze?
tesa1959 / 2011-07-19 19:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To sugestia na plakacie, że premierem jest Jarosław Kaczyński nie jest hasłem wyborczym? Skoro nie jest, to znaczy, że nie zauważyłam kiedy zmienił się premier. A te hasła ze spotów nie są hasłami wyborczymi, skoro na końcu pojawia się Kaczyński i otwiera drzwi? Proszę nie wciskać mi ciemnoty. Zresztą, dla mnie to wszyscy mogą wisieć na bilbordach i prezentować spoty. Mnie to nie rusza.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 19:18

To sugestia na plakacie, że premierem jest Jarosław Kaczyński nie jest
hasłem wyborczym?

Nie jest poniewaz J.Kaczynski ma juz dozywotnio tytul premiera poniewaz piastowal ten urzad.

Proszę nie wciskać mi ciemnoty.

W przeciwienstwie do Pani ja ciemnoty nie wciskam.
tesa1959 / 2011-07-19 19:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W takim razie, jaki jest cel tego plakatu? W dodatku niefortunnie umieszczonego?
em96 / 151.80.0.* / 2011-07-19 19:51
No i proszę jaka dociekliwa...
- Szkoda, że nie w stosunku do "towarzyszy"...
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 19:48

W takim razie, jaki jest cel tego plakatu?

Informacyjny.

W dodatku niefortunnie umieszczonego?

Skad u Pani ta pewnosc ze plakat z JK byl tam umieszczony po tym plakacie z mlekiem?
Ja nie mam natomiast zadnej watpliwosci ze umieszczenie plakatu "Zimny Lech" obok Wawelu po pochowaniu tam Lecha Kaczynskiego bylo swiadome.
tesa1959 / 2011-07-19 19:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Informacyjny.

A o czym w takim razie informuje, jeśli nie o dokonaniu wyboru na jesieni?
Skad u Pani ta pewnosc ze plakat z JK byl tam umieszczony po
tym plakacie z mlekiem?

A stąd proszę Pana, że właściciel tego profilu mieszka w Poznaniu, osobiście zrobił to zdjęcie komórką, a ja osobiście znam tego gościa. Plakat z mlekiem wisiał wcześniej.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 20:22

A o czym w takim razie informuje....

Jest to taka sama kampania informacyjna jaka stosowalo PO we wrzesniu 2007 roku.
Wtedy pan Komorowski nie mial z tym problemu a nawet jej bronil w imieniu PO.
Dzisiaj jako Prezydent/czlonek PO donosi do PKW na cos co sam robil prawie 4 lata temu.
To sie nazywa HIPOKRYZJA.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Plakaty-PO-kampania-informacyjna-czy-wyborcza,wid,9194337,wiadomosc.html?ticaid=1cb0c
tesa1959 / 2011-07-19 19:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W dodatku, tytuł premiera J. Kaczyński ma dożywotnio, jeśli chodzi o zwracanie się do niego. Natomiast jeśli chodzi o reklamy, to niestety jest on prezesem partii, bo to jest jego obecna fucha.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 20:25
Pani nam sie tu jawi jako obiektywna ale pretensje to Pani ma tylko do plakatow PiS-u i SLD a co Pani mysli o takich samych plakatach PO to juz nie wiemy.
tesa1959 / 2011-07-19 20:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
O plakatach PO typowo wyborczych nie słyszałam. Jedynie dzisiaj czytałam, że są jakieś "Polska w budowie". Nic poza tytułem nie wiem, więc się nie wypowiadam. Jeśli jednak w jakiś sposób nawiązują do przyszłych wyborów, to oczywiście też jestem przeciwna.
proszę mi nie wmawiać stronniczości, bo nie jest mi po drodze z żadną partią, ani z tych które są w parlamencie, ani z tych które się do tej pory nie załapały. Niejednokrotnie pisałam, że mam swojego kandydata i nic mnie n ie obchodzi do jakiej partii należy (do tej pory nie obchodziło, bo jeśli zacznie organizować u nas wiece na rzecz ustawy o aborcji, pożegnamy się i mojego głosu nie otrzyma.(.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 20:44

Niejednokrotnie pisałam

Wiemy, wiemy tylko nikt jeszcze tego o Pani nie napisal iwec to co Pani pisze jest niczym innym jak zwykla autoreklama.
tesa1959 / 2011-07-19 20:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie rozumiem? Czego nikt o mnie nie napisał?
I w związku z tym czego ta autoreklama miałaby dotyczyć?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 20:55

Nie rozumiem?

To wszystko wyjasnia ale mnie nie dziwi.
Dziwi mnie tylko co ten "?" robi na koncu tego " nie rozumiem".
tesa1959 / 2011-07-19 21:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Liczyłam na wyjaśnienie, ale widocznie Pan sam nie wie o co Panu chodzi. Ale to chyba taka zakamuflowana opcja. A znak zapytania postawiłam, aby zaznaczyć także zdziwienie Pańskim komentarzem.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 21:41

Liczyłam na wyjaśnienie...

Wyjasnienie czego?
Czy Pani nie rozumie tego ze aby inni uznali ze Pani ma jakies zalety/wady ktos inny niz Pani musi to napisac?
W przeciwnym wypadku wierszyk Jana Brzechwy trzeba by bylo zacytowac:

Jan Brzechwa - SAMOCHWAŁA

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"
tesa1959 / 2011-07-19 21:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A niby czym się chwalę? Tym, że głosuję na człowieka, który dotąd mnie nie zawiódł? To jest niby samochwalstwo? Jeśli zawiedzie, przestanę głosować. Pisałam wyraźnie, że mam to szczęście, że znam człowieka, na którego głosuję - to jest samochwalstwo.
Ile wysiłku Pan wkłada, aby mi dokopać!!! Czy taka jest Pańska filozofia życia? Dokopywanie czymkolwiek, jeśli nie da się na temat? Już kiedyś (nie tak dawno) zwrócił Panu uwagę, że moje wpisy świadczą o bardziej autentycznej postawie, niż Pańskie. To też do Pana nie dotarło? Wciąż zarzuca mi Pan, że niczego nie rozumiem, że jestem pępkiem świata itp. Czy ja kiedykolwiek odniosłam się do Pana w tak niekulturalny sposób, poza "per ty", które nie przeszkadzało Panu do niedawna. Nie miał Pan nic przeciwko temu i doskonale to pamiętam, że stwierdził Pan, że jestem zbyt stara, aby pan zwracał się do mnie "per ty", ale nie zasugerował, że przyjęta na forum zasada Panu nie pasuje. To jest zwyczajna bezczelność ciągłe zarzuty w stosunku do mnie, jaka to jestem głupia, a Pan pozajadał wszystkie rozumy.
Nie rozumiem?

To wszystko wyjasnia ale mnie nie dziwi.

Nie dziwi Pana, że nie rozumiem tak nie po polsku ułożonego zdania?
Wiemy, wiemy tylko nikt jeszcze tego o Pani nie napisal
iwec to co Pani pisze jest niczym innym jak zwykla
autoreklama.

Przedtem napisałam tylko "nie rozumiem", bo nie chciałam uchodzić za kogoś, kto tylko poucza.
DO REDAKTORÓW MONEY: Proszę skreślić w moim opisie "i pełna kultura", bo dłużej nie zamierzam być kulturalna w stosunku do @@@. Mam dość tego, aby jakiś smarkacz odnosił się do mnie jak do przedmiotu.
a z Panem, Panie @@@ kończę jakąkolwiek dyskusję. Nie odpowiem na ani jeden Pański komentarz dotyczący moich wpisów.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-20 11:39
No prosze, samochwala sie orazila ze nazwano ja po imieniu.
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-19 13:28

Wyraził też nadzieję, że PKW poradzi sobie z problemem falstartu w niektórych zachowaniach partii politycznych

A czy pan Prezydent obiecał wsparcie ABW? Może jakiś spontaniczny ruch obywatelski do zdzierania plakatów i okładania kablami tych co je wieszają? Na przykład Dominik Taras mógłby nim kierować. Panie Prezydencie proszę wziąć to pod uwagę
tesa1959 / 2011-07-19 15:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Cóż za ironiczny wpis:/
em96 / 81.81.147.* / 2011-07-19 19:04
Ironiczny...?
A gdzie tu ironia...?
Słyszałem, że od tych wyborów co 4 lata będziemy przesuwać datę (skoro godziny można...) o jeden dzień w czasie wyborów... Teraz w tył a później w przód...
Tym sposobem zabiegi PO dotyczące dwudniowych wyborów, będą zgodne z Konstytucją...
Już nie chodzi tyle o te dwa dni, co o noc pomiędzy...
tesa1959 / 2011-07-19 19:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Skoro nie ironia, to co? Realna propozycja?
em96 / 81.81.61.* / 2011-07-19 20:09
Realna, ironiczna, przemyślana kpina...
- POprezydęta z naiwnych wyborców...
francoreza / 2011-07-19 13:21 / portfel
jednomandatowe okręgi wyborcze = pozytyw
dwudniowe głosowanie = pozytyw
zakaz płatnych spotów radiowych i telewizyjnych = pozytyw
zakaz naklejania plakatów większych niż 2 m2 = pozytyw

O co się ten PIS czepia skoro to same zmiany na plus?!
tesa1959 / 2011-07-19 15:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

dwudniowe głosowanie = pozytyw

Tego nie uważam za pozytyw. Niepotrzebne koszty, bo kto ma głosować, to będzie głosował w jednym dniu, a uniknie się dodatkowych podejrzeń o fałszerstwa.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-07-19 14:06
Tuskowate myślenie: zakazy to coś pozytywnego. Np. plakat powyżej 2 m2. A niby dlaczego? Potem w gazecie będą chcieli cenzurować wypowiedzi - bo przekraczają np. 2 linijki tekstu. Albo zakaz płatnych spotów - a inne reklamy płatne wolno emitować, np. takie o maści na d Maryni? To nie oglądaj! Może lepiej zakazać bezpłatnych wypowiedzi tuskowatych urzędasów w serwisach informacyjnych?
Rossi / 91.189.73.* / 2011-07-19 13:26
Pomiot widzi same pozytywy
zamknąć wszystkim usta też pozytyw????
tesa1959 / 2011-07-19 15:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Pomiot

A któż to taki?
em96 / 81.81.147.* / 2011-07-19 19:08
http://www.sjp.pl/co/pomiot
tesa1959 / 2011-07-19 19:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tylko, że pomiot w słownikowym znaczeniu nie posiada ust, tylko pysk lub ryj :) i nie ma praw obywatelskich :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 19:39
albo Pani nie przeczytala informacji z tego linku albo go Pani nie zrozumiala.
Punkt 4 sie z Pania nie zgadza.

1. pomiot
1. dawniej: potomstwo zwierząt pochodzące z jednego miotu;
2. dawniej: poród u zwierząt wydających na świat kilka młodych naraz; 3. dawniej: odchody zwierzęce;
4. pogardliwie: czyjeś dzieci lub jacyś ludzie
tesa1959 / 2011-07-19 19:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przeczytałam, ale jako obraźliwe określenie, pominęłam go. Dobrze rozumiem tamten wpis, ale skomentowałam w ten sposób, a jaki skomentowałam, bo uważam to za obraźliwe i nie powinno mieć miejsca, a autor powinien się zreflektować. Ot, co.
em96 / 81.81.61.* / 2011-07-19 19:57
Zreflektować to autor się może, jak ma z Kulturą i Sztuką do czynienia...
- Ale ze sztuką...?
tesa1959 / 2011-07-19 20:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Taaak, "Daleko od szosy", niestety.
skoru / 79.190.207.* / 2011-07-19 13:18
Prezydent zapowiedział kiedy zapowie że powie kiedy będą wybory... CO ZA BICIE PIANY! Zajęli by się problemami makroekonomicznymi, redukcją zatrudnienia w administracji, ograniczeniem wydatków państwa, liberalizacją kodeksu pracy i OBNIŻENIEM PODATKÓW przy jednoczesnej stałej redukcji długu publicznego. Wymieniać dalej ile jest ważniejszych spraw niecierpiących zwłoki?!?!?!?!?!?!?!
barg / 91.193.208.* / 2011-07-19 13:42
Im szybciej ogłosi wybory, tym lepiej. Bo tym szybciej uda się wygonić bandę PO-PiS-SLD-PSL. Obecność tych partii w parlamencie gwarantuje nam ciągłość wojny polsko-polskiej. Te partie przestały być już zdolne do myślenia o dobrze obywateli - jedynym celem jest dla nich władza i stołki.
tesa1959 / 2011-07-19 15:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok, ale jaka widzisz alternatywę? Nie zmusisz elektoratów tych partii do głosowania na np. Mikkego.
barg / 91.193.208.* / 2011-07-19 19:47
Niestety, elektorat tych partii to głównie fanatycy. Czego zresztą przykład mamy poniżej. Te partie wciąż nawzajem się o coś oskarżają i zgody raczej nie będzie. A tam, gdzie nie ma zgody, jest krzywda dla obywateli, bo zamiast dbać o ich dobro politycy walczą między sobą o władzę i własne korzyści.

Ale jest wiele osób niezdecydowanych i to im trzeba powiedzieć, że rezygnacja z udziału w wyborach jest złym wyjściem. Lepiej zagłosować i pokazać bandzie PO-PiS-SLD-PSL że w razie czego naród potrafi się ich pozbyć z parlamentu. Nie jest potrzebny spektakularny wynik - wystarczy przekroczenie progu wyborczego przez jakąś nową partię. Moim zdaniem będzie to już sygnał w stronę obecnego parlamentu, że obywatele mają powoli dosyć przepychanek o władzę.

Nic się nie zmieni dopóki ludzie od lat wybierają ciągle te same osoby do parlamentu. Bo jeśli politycy w parlamencie ci sami, to w kraju też będzie tak samo jak do tej pory...
tesa1959 / 2011-07-19 19:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A w jaki sposób przekonać tych, którzy nie mają zamiaru iść na wybory? Bo tylko oni, głosując inaczej mogą coś w tej kwestii zdziałać.
em96 / 81.81.147.* / 2011-07-19 19:15
"..CO ZA BICIE PIANY! .."
Jeszcze nie rozumiesz starego zabiegu...? Ten sam był zastosowany w przypadku "Smoleńska".
Najpierw Cię przygotują, zrobią wodę z mózgu...
- Potem ogłoszą jak im pasuje...
tesa1959 / 2011-07-19 19:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Najpierw Cię przygotują, zrobią wodę z mózgu...

Zrobią mi wodę z mózgu? :) Jestem koziorożcem, upartym jak mało kto i nie jest łatwo przekonać mnie do czegoś, do czego nie mam przekonania.:) W dodatku, jeśli ktoś chce mnie na siłę przekonać, przynosi to odwrotny skutek.:)
Ale proszę, nie mieszaj tu Smoleńska. To zbyt poważna sprawa, tragedia narodowa i nie podoba mi się wykorzystywanie jej przy67 byle okazji.
em96 / 81.81.61.* / 2011-07-19 20:05
"...Jestem koziorożcem, upartym jak
mało kto i nie jest łatwo przekonać mnie do czegoś, do czego
nie mam przekonania.:)"

Wcale się nie sprzeciwiam...
I uparcie to przekonanie mija się z prawdą i faktami, nie mówiąc już o zdrowym rozsądku...
tesa1959 / 2011-07-19 20:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A niby dlaczego mam dać się przekonać, że zamiast mózgu mam wodę? :). Poza uporem potrafię używać swego rozumu i nie upieram się tylko i wyłącznie dla zasady, albo dlatego, że moje musi być na wierzchu, chociaż wiem, że nie mam racji. W takim wypadku przyznaję racje osobie, do której ona należy. Nigdy natomiast nie przyznam racji chamskim wpisom i tu mój upór na temat kultury wypowiedzi jest nie do pokonania.
tt22 / 94.75.107.* / 2011-07-19 12:38
czyli kiedy ????????

do 6 sierpnia ma ustawowy czas na ogłoszenie wyborów !!!
tesa1959 / 2011-07-19 15:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
czyli między 1 a 6 sierpnia :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-19 13:28
Jeszcze trwaja negocjacje z sedziami TK na temat jak ma byc wyrok w sprawie kodeksu wyborczego.
Jak rzad z tymi sedziami ustali wspolne zdanie to "niezalezny" prezydent bedzie mogl oglosic ze wybory beda dwudniowe, korespondencyjne i przez posrednikow.

Najnowsze wpisy