Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent zawetuje ustawę o rekompensatach VAT?

Prezydent zawetuje ustawę o rekompensatach VAT?

Zdebal / .* / 2005-07-11 14:24
Wyświetlaj:
tompieck / .* / 2005-07-20 20:19
ja nic nie buduję ,mieszkam w M-5 ,wyjeżdżam ,zamykam mieszkanko na 4 zamki i mam wszystko i wszystkich polityków gdzieś.Ostatnio od kwietnia nie płace czynszu bo co mi zrobi wspólnota mieszkaniowa !
MICRA / .* / 2005-07-18 14:04
nasz kochany rząd oczywiście już się wybudował tak !! zatem należy dowalić obywatelom niech mieszkają na betonie ale zwrotu im nie oddamy.Ludzie pracują budują biorą kredyt i wszytko mają obliczone co do centa a tu nagle rząd zamiast 7 % vatu daje 22 % i ma wsystko gdzieś. Jak politycy potrzebują głosów do wyborów to wiedzą jak się zachować, ładnie mówią obiecują, są mili i nieba by uchylili, ale jak się już im zaufa patrzą w soją michę i zapominają o obiecankach. ODDAJCIUE NASZE PIENIĄDZE ZŁODZIEJE
AntyAmnezjusz / .* / 2005-07-17 21:56
Czy już wszyscy politycy już zapomnieli, że rzekome "ubytki" w budżecie to rekompensata za nieudolnie prowadzone negocjacje akcesyjne do Unii Europejskiej. Wówczas zapomniano w odpowiednim terminie złożyć propozcję zachowania preferencyjnej stawki VAT - 7% dlatego wprowadzona została stawka podstawowa 22% z obietnicą rekompensty tego wzrostu. Ciekawe, że ustawodawca nie liczy "ubytku" od firm deweloperskich, które sprzedają mieszkania ze stawką VAT - 7 %, a różnicę 15% dostają bez żadnych ograniczeń.
miŚ / .* / 2005-07-15 13:18
Nie czytałem wszystkich komentarzy więc mogę się powtórzyć: jeśli nasz cudniuśki Jaruś Nienieman na tyle szacuje "ubytki" budżetowe w jednym tylko roku, to znaczy, że takie są potrzeby mieszkaniowe i remontowe. Jeśli wiadomo, jakie one są i nie chcemy zwracać, to oznacza, że godzimy się na to, że ludzie nie mają domów (lewica!!!!!!!!) i na dekapitalizację majątku narodowego (po nas chocby potop?).Brawo Jarek!!! Jedyny chlop z jajami w tym rządzie, bo nic przed nami nie ukrywa. BraWO!
Do głebi poruszona / .* / 2005-07-13 11:58
Niech się nawet nie waży!!! Należę do tych Obywateli, którym zaczyna chodzić po głowie myśl: "jak się wreszcie ostatecznie zdenerwuję, to zacznę organizować odstrzał wszystkich durnych i niemoralnych polityków". Nic mnie wszak bardziej nie denerwuje, jak durne i bezczelnie (wobec milionów!) niemoralne zachowania oraz decyzje polityków. Ja właśnie kończę budowę małego domku, o którym marzyłam całe moje życie oddane pracy w budżtówce (wkrótce przechodzę na emeryturę). Nigdy mnie nie było stać na jego budowę, bo po drodze ciągle zmniejszano moje realne wynagrodzenie za pracę, więc zdesperowana, na krótko przed emereturą, zaciągnęłam kredyt hipoteczny, który miał mi pomóc wyjść z kamienicy czynszowej do małego, ale własnego domku. I co? Zanim uporałam się z wszelkimi formalnościami związanymi z budową, ziększono mi koszty tej inwestycji o 15% podatku VAT. Odczułam to jako cios w plecy, ponieważ umowę z bankiem miałam już podpisaną i roboty ziemne wykonane. Uparłam się również jak ten ostatni desperat i domek zbudowałam. Tyle tylko, że będę mieszkała na betonowej podłodze i bez wanny w łazience. Zabrakło środków, a nowych nie będzie w okresie spłaty kredytu. I co? Nie zwróci mi tych bardzo potrzebnych paru złotych a sam będzie stąpał po marmurach, latał za pieniądze milionów po świecie i kąpał się w łaźniach o jakich mi się nawet nie śniło??? Nie jestem odosobnionym przypadkiem obywatela, który już nie potrafi się opierać wręcz nienawiści do wymienionych przeze mnie polityków. A wszystko dlatego, że wciąż tylko każą mi płacić za swoją nieudolność, nieuprawnione pensje (bo zbijają fortuny za pogrążanie narodu w coraz większej nędzy), kłamstwa w żywe oczy i bezkarność. Jeśli nie zdecyduję się na odstrzał (w przypadku zawetowania ustawy), to resztę życia spędzę w terenie na organizowaniu ruchu obywateli, takiego ruchu, o jakim się nawet Wałęsie nie śniło! Będzie to dla mnie łatwiejsze niż mieszkanie na betonowej podłodze.
Zdebal / .* / 2005-07-14 09:07
Emigruj albo strzelaj innego wyjścia nie ma.
marzycielka / .* / 2005-07-13 08:14
prawda jest taka, że co by kto nie powiedziłą nasz "Kochany i Troskliwy Rząd" wykańcza nas stopniowo, ja prowadzę własną działalność gospodarczą i gdyby opłaty były mniejsze, to mogłabym poszerzyć zakres moich działań i zatrudnić więcej osób, a tak- poprostu mogłabym sobie odrazu "strzelić w łeb" albo ogłosić upadłość, a co do bezrobocia- praca jest tylko chętnych nie ma :]], pozdrawiam
Madziara / .* / 2005-07-12 09:20
Ludzie nie mówcie, że się nikt nie dorobi w Polsce bo ja właśnie firmę otworzyłam i mam taki zamiar, ciężką pracą się dorobić ale nie tylko garba ;-)Każdy jest w Polsce rozgoryczony, ale wiecie co, ile ludzi woli sobie po żebrać -dochodowe zajęcie, czysty zysk, ponarzekać, że nie ma pracy a jak ktoś chce pracować to będzie-moja mama jest po 50 i ulotki roznosi(jest też po ciężkim wypadku)-jakoś jej nie ciężko ale po prostu chce i jest jedną z najlepszych, potrafiła zmienić nastawienie z komunistycznego na demokratyczne więc nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego trochę nie wierzę w to bezrobocie, biedę i ubóstwo-raczej lenistwo. A alkoholizm w społeczeństwie to z biedy, bo nie mam, co do garnka włożyć czy może z przyzwyczajenia? To jak ma być dobrze jak taki poseł idzie i głosuje na kacu? Żyć trzeba, ważne tylko kto jakie wybory dokonuje.
rokka / .* / 2005-07-12 11:55
Powodzenia - ciężką pracą garba (i długów) na pewno się dorobisz. Tak już u nas jest, że jak coś zarobisz to większość musisz oddać "opiekunowi" i nie ważne, że dorobiłaś się na papierze. Płatności, płatności i płatności - tu jest cały problem - radzę sprzedawacylko za gotówkę, inaczej plajta i zaległości podatkowe murowane.
anty / .* / 2005-07-12 08:49
to ciekawe ze w necie poparcie maja wszelkie racjonalne inicjatywy i liberalni politycy i ekonomisci. Jednak wczoraj widzialem sadaz, gdzie komuchy z SLD nazbierali 8 % glosow. Jestem ciekaw. ktorzy to Polacy tak wybieraja ci, ktorzy domy juz wybudowali, czy ci z krawedzi smietnika. Niezaleznie jednak to nic dobrego nie wrozy-ludzie nie wyciagaja wnioskow, nie kojarza, albo naprawde kochaja komune (w koncu LPR, PD, PSL to tez socjalisci cala geba).
BP / .* / 2005-07-12 10:58
Brakuje ci jeszcze jednego prymusa komunizmu, byłego kierownika PGR’u pod Darłowem, który do dnia dzisiejszego nie może się pogodzić z nowym ustrojem, naszego kochanego Andrzeja Lepera i całej Samoobrony.
Anka / .* / 2005-07-12 08:28
Bardzo miło, że ktoś chce komuś zwrócić kasę, bardzo miło, tylko jeśli nie ma jej skąd wziąć oznacza to jedno - dołożą nam jakiś nowy podatek, tak bez rozgłosu, tu mała podwyżka, tam następna. Przykre.Afera goni aferę.Może w końcu szanowni Państwo Plitycy zabrali by się za gospodarkę, bezrobocie, za 7 mln ludzi którzy żyją na skraju ubóstwa?W końcu żeby dostać taki zwrot trzeba było zainwestować kasę w remont lub budowę. Ludzie, kogo na to stać? Następna ustawa dla najbogatszych. Brawo, napełnijcie im kieszenie naszym kosztem. Chętnie dorzucę parę złotych do skarbonki.
Aga / .* / 2005-07-14 14:48
Kogo na to stać???- kredytobiorców!! - okres spłaty 30 lat - moje dzieci będą spłacać, ale wyjścia nie ma..dobrze ze i tak ledwo dali kredyt...
ultra_w / .* / 2005-07-12 22:36
Po pierwsze nadajesz na wszystkich, a politycy piszesz dużą literą że ty wstydu nie masz, natomiast ja buduje dom i wcale nie czuję się lichwiażem, złodziejem i bandytą tylko -przepraszam ale musze tak napisać- z********** z żoną po 20 godzin na dobę bo trzeba z moich podatków utrzymać tych wszystkich objszczymurków i jnażekających na wszystko tak zwanych bezrobotnych, którzy potrafią tak jak ty pluć na wszystkich i jeszcze musi mi coś zostać aby sklecić jakąś chałupę a Vatu i tak nie dostane bo będą takie obwarowania, że nikt tego nie przeskoczy.
sceptyk / .* / 2005-07-12 11:45
Zanim coś napiszesz to się doucz i zastanów, bo wypisujesz bzdury! Tylko kompletny ignorant może twierdzić że to ustawa dla najbogatszych. Wubiegłym roku kupiliśmy z żoną nowe mieszkanie do białego montażu i spłacamy kredyt przez najbliższych dawdzieścia lat, tak się nabywa mieszkanie. Każdy grosz się liczy. Państwo rządzone przez czerwonych łupi obywateli co krok.
miro / .* / 2005-07-12 09:14
Dziękuję. Musiałem wyremontować sobie mieszkanie co kosztowało kilka tysięcy złotych za najpotrzebniejsze rzeczy. To dla Ciebie wielkie bogactwo? Ciężko na to pracowałem i oszczędzałem a część pieniędzy trzeba było oddać państwu żeby dofinansowało takich socjalistów jak Ty.
towarzysz debil / .* / 2005-07-12 06:26
Mając atkich ministrów i specjalistów od gospodarki należy liczyć się z bankructwem Polski i to b. szybkim. Facet z MF potrafi jedynie powiedzieć, że to będzie kosztowało budżet i trzeba będzie się zrzucić. Szybko go trzeba wyrucić i spokój. Najpierw jeden z srugim pozwolili na 22% VAT, następnie żaden z nich nie może wpaść na pomysł, że budownictwo to koło zamachowe gospodrki, a wybuudowanie 1 mieszkanie wymusza działanie wielu branż towarzyszących. Przyczynie się do wzrostu zatrudnienia itd. itd. Tego Nieniemen nie zrozumie, prenie jest to za trudne. Ale propozycję zrzutki ma w rękawie. To pewnie pozostało z podwórka, rzucamy się na flaszkę.
starzec / .* / 2005-07-11 23:27
W tym kraju już wkrótce będą czuć się w miarę bezpiecznie tylko ci, którzy nic nie mają. Biada tym, którzy czegoś się dorobili!
Maniek / .* / 2005-07-11 15:36
W tym Państwie najlepiej nic nie mieć , być bezdomnym i bezrobotnym, bo wtedy PAństwo nic nie zabierze. Ci którzy są przedsiębiorczy i zaradni życiowo zawsze dostają po kieszeni .
Tadeusz / .* / 2005-07-12 07:53
Ci którzy coś maja to mzna im jeszcze skubnąć, ale ci co nie mają, cora więcej zebraków przed sklepami, marketami, dworcami itd
jliber / .* / 2005-07-11 17:31
Tak jest, Polska to panstwo dla biednych, w koncu to glowne przeslanie lewicowych rzadow. Przedsiebiorczy ktorzy chca zarobic jakies pieniadze niech lepiej wyjada za granice, nie maja czego tutaj szukac. Rzad ciagle wymysla nowe sposoby jak utrudnic im zycie.
Zdebal / .* / 2005-07-11 14:24
Niech sobie wetuje. Ja już dom wybudowałem.A swoja drogą, jezeli nie będzie programu rządowego wspierającego budownictwo mieszkaniowe, to pieprzenie o wzroście gospodarczym jest bajeczką dla naiwnych.Budownictwo napędza całą gospodarkę. Nowe domy to nowe ich wyposażenie (pralki, lodówki, talerze , meble). Ludzie większość życia spędzają w obiektach (budynki) lub na obiektach budowlanych (drogi, chodniki itp). Na koniec pradnę nadmienić , że nowe budynki to tak że dodatkowe wpływy formie podatków od nieruchomości. Tak panowie posłowie i ministrowie (specjalnie z małej litery napisałem). Pozdrawiam wszystkich mieszkających kątem u rodziców, głowa do góry. Madrych polityków daj nam Panie.
TAHA / .* / 2005-07-12 07:06
Polityków jak polityków ale prawdziwych ekonomistów a nie palantów teoretyków takich jak np Belka co to jedynie potrafią sięgać do kieszeni obywatela i przepiepszać pieniądze budżetowe.Tak na mrginesie wzrost gospodarczy należy mierzyć spadkiem bezrobocia , zwiększonymi zakupami np. mieszkań itp a nie abstrakcyjnymi liczbami które nic nie mówią o tłoku przy śmietnikach

Najnowsze wpisy