Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Program 500 plus. Komisja polityki społecznej odrzuciła poprawki opozycji

Program 500 plus. Komisja polityki społecznej odrzuciła poprawki opozycji

Wyświetlaj:
tossjp / 84.10.61.* / 2016-02-10 09:47
Zastanawiam się, po co PiSlamowi jakieś komisje, itp. Przecież robią co chcą, jak chcą i kiedy chcą (najczęściej pod osłoną nocy). PAD jest gotowy podpisać nawet katalog IKEI, jeżeli mu się go podsunie. TK zdołali sparaliżować. Są bezkarni... do czasu, aż "ciemny lud" przestanie być "ciemny" i przypomni sobie, że ulice mogą służyć do demonstrowania braku poparcia, zamiast wierności i lojalności sekcie kaczystów.
derr / 91.205.33.* / 2016-02-10 10:02
PO/PSL tez robilo co chcialo ani jedna porpawak , ani jedna ustawa napisana przez PIS nie byla rozpatrywana , a jak juz to w pierwszym czytaniu ta ustawe odrzucili , POwski posel do posla PISu jak wybory wygracie to bedziecie mogli rzadzic , a teraz niestey nie macie glosu , to nie hetuj bo rzygac sie chce
PolakZPolski / 37.47.15.* / 2016-02-10 09:46
Najpierw obiecywali że 500 na każde dziecko a teraz robią podziały na lepszych i gorszych. 800 dochodu??? Gdzie??? Chyba stojąc pod śmietnikiem. Nigdy więcej nie zagłosuje na PiSowskich kłamców.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-10 11:06

Nigdy więcej nie zagłosuje na PiSowskich kłamców.

Przecież nigdy nie głosowałeś.
berta997 / 37.47.7.* / 2016-02-10 09:42
Bardzo dobre zagranie prezesa. Zobaczycie że ustawa przejdzie i większość powie prezes cacy ale niestety prezydent nie podpisze ustawy. Celowe zagranie PiSu prezydent na następne wybory nie będzie już startował tylko sam prezes będzie pchał się na stołek o będzie miał poparcie bo przecież chciał dobrze i nie spodziewał się że go prezydent zdradzi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja78 / 83.3.173.* / 2016-02-10 09:23
Tadeusz Cymański (PiS) wskazywał, że górnego progu dochodowego nie będzie, bo taki jest wynik konsultacji społecznych. - Bardzo żałuję, bo mam inne zdanie, ale opinia społeczna ma głos rozstrzygający i wypada mi się z nim pogodzić - uznał.
Sorki jaka konsultacja społeczna mnie o zdanie nikt nie pytał. Do bogatych kasa jest a dla średnio zarabiających już nie, bardziej przydałoby się dać klasie średniej niż tym co i tak mają już napchane portfele. Nie ma górnego progu powinno nie być dolnego popaprane PRAWIO I SPRAWIEDLIWOSC
Justyna1615 / 145.237.2.* / 2016-02-10 08:37
znaczy debata nie miała sensu bo PiS i tak zrobi co chce nie licząc się z ludźmi i ich zdaniem ;)
M..B.12 / 148.81.20.* / 2016-02-10 09:50
I jeszcze na dodatek p. Tomasz Cymański z PIS uznał, że górnego progu dochodowego nie będzie, bo taki jest wynik konsultacji społecznych. - Bardzo żałuję, bo mam inne zdanie, ale opinia społeczna ma głos rozstrzygający i wypada mi się z nim pogodzić. Ja się pytam, czy p. Cymański w ogóle wie co ludzie mówią, piszą i uważają. Te słowa, to zwyczajne kłamstwo.
drumdrum / 95.49.34.* / 2016-02-10 09:03
podobnie jak PO w poprzedniej kadencji :-)
M.B.12 / 148.81.20.* / 2016-02-10 09:57
To teraz będziemy się licytować kto jest większym draniem? Powinniśmy my rodzice być razem, bo wszystkie dzieci są ważne!
derr / 91.205.33.* / 2016-02-10 08:48
tak zapomnial wól jak cieleciem był, kiedys polityk PO do polityka PISu , jak wygracie wybory (PIS) tak w tedy mozecie dyskutowac i rzadzić , dzis My rzadzimy (PO) tak wiec cicho, w tedy to było ok , kiedy PO/PSL sie liczylo z PISem przez 8 lat nigdy dzis idzie rekoszet i mnie to nie dziwi normalan kolej rzeczy jak ktos ma wiekszosc.
sfr / 109.200.81.* / 2016-02-10 08:57
Nie jest normalną koleją rzeczy, jeśli nie bierze się pod uwagę głosu społeczeństwa.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-10 11:07
mój jest brany, program jest bardzo dobry.
wanda 73 / 31.128.8.* / 2016-02-10 08:28
oszustwo ze strony PIS chamstwo nastepnych wyborów już niewygracie
derr / 91.205.33.* / 2016-02-10 08:43
jak PIS dalej tak bedzie pracowal i spelni przynajmnie 75% obietnic to ma nastepne wybory wygrane z tak wiekszoscia ze zmieni Konstytucje , jak jej do tego czasu nie zmieni.
derr / 91.205.33.* / 2016-02-10 08:27
a jak maila Komisja potraktowc poprawi szczegolnosci PO, bo Nowoczesna zmienia cal ustawe to nie jest sa poprawki, warcaja do PO mowia ze budzet nie wytrzyma dodtaku od drugiego dziecka , a teraz chca na kazde bo sa podobno pieniadze na to nie rozumiem tych ludzi.A le ma cos innego do napisania w Polsce rodziny biednej albo sie zabiera dziecko , albo taka rodzina oddaje dziecko do sierocinca, dzis w Polsce jest taki model rodzina zastepcza zawodowo , rodzic rodziny zastepczej zawodowo jak nie pracuje to panstwo mu daje pensje wysokosci dzis 2600zl , tak rodzina zastepcza zawodowa np na czworke dzieci wszytkich dodtakow co miesiac dostaje 7000zl !! Za to rodzina ktora biologicznie ma np z czworka dzieci po zmianach 500+ dostala by 1500zl , nie pisze o zasilku rodziny bo jest wedlug dochodu liczony i szkoda gadac co to za zasilek, to powiedzcie mi gdzie jest logika tego wszytkie , gdzie jest sprawiedliwosc , tak wiec ludzie przestancie pisac głupoty , ze to jest rozdawnictwo w jakim sensie co ci ludzie kase schowaj do skarpetki wywieza ja z Polski , NIE!! Beda ta kase wydawac w Polsce, i ona w jakims stopiu wrocic z podatkiem , na tym zyskaja sklepy od zywnosci pod elektornike , pensionaty zielone szkoly , ktos pisze ze teraz jeden z rodzicow czy nawet obojga co maj gromatke dzieci pojdzie na bezrobotne i nie bedzie juz pracować, to jest g...o a nie prawda ludzie jak by tak ludzie mysleli to wieku srednio 45lat by dopiero pracy szukali , a to juz jest za pozno , ich emerytura nie wiem czy jak kolwiek by byla wiem ze ludzie tak patologicznie nie mysla. Jestesmy w UE juz 10 lat co szary człowiek dostaje od Panstwa Polskiego , to powiem co zagrnica ludzie moga dostać , zwrot podatku, dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego zlaeznosci od zarobku, dodatek do mieszkania /domu, zasilek rodzinny, dodatek na dziecko zlaeznosci od dochodu, a w Polsce mozecie ewntualnie sie garba doropić. Wracaj do Nowoczesnej ostanio ogladąłem w urywkach bo suchac sie tego nie dalo wywiad Olejnik z Pertu , powiem tak Pertu to czlowiek ktory w Polsce mowiac krotko chce za wszelka cenne obalic rzad PISu, Olejnik zadal mu pytanie kiedy wychodzi na ulice , powiedzial ze to oglosi jak przyjdzie czas, zapytala w jakiej sprawie chce wyjsc na ulice tez to oglosi jak juz bedzie wychodzil na ulice ,zapytala czy to konkurecja KODu powiedzial ze nie bo KOD nie jest protestem polityczny, usmialem sie z tego Pertu KOD jest z nadania politycznego, a taka opozycje jak Ty reprezentujesz to wsyd na cala Europe , Twoim zadanie i zakodowanie w Twojej glowie jest jedna jak kiedys mailo zakodowane PO , rozwalac wszytko w Polsce w imie tego zeby tylko PIS rzadził jak najkrocej, powiem wiecej nie masz do tego prawa nie masz prawa obalania demokratycznie wybranego rzadu, nigdzie jak Nowoaczesna i PO tak opozycja sie nie zachowuje nie maj argumentow , nie maja nic tylko jedna nadzieja dla nich jest zeby robic rozpieroluche , ale Pertu po drugiej stronie tez sa ludzie i mozesz sie kiedys zdziwic jak duzo ich jest , i skonczysz politycznie bardzo bolesnie gorzej jak SLD .
li1062 / 83.4.222.* / 2016-02-10 09:46
Rodzina zastępcza połowę tych środków musi włożyć na konto osobiste dziecka i z tego rozlicza się przed sądem- sprawozdanie 2 razy w roku.
derr / 91.205.33.* / 2016-02-10 10:08
nie polowe poczytaj i sie dowiedz do kladnie , a nawet jak by myslec Twoim rozumowaniem to tak 3500zl zostanie nie przyjemne i nie sprawiedliwe
kati857 / 195.20.110.* / 2016-02-10 09:09
Nie zgadzam się z Tobą, mój pracownik już chce pracować bez umowy, żeby wziąć dodatkowe 500.
derr / 91.205.33.* / 2016-02-10 10:12
jak Twoj pracownik chce pracowac bez umowy to jest zerwanie umowy , i w swietle prawa mu sie nic nie nalezy , a Ty jako pracodawca nie mozesz przyjac pracowanika bez umowy , sami robicie patologie pracy a pozniej narzekacie, trzeba wybrac albo ktos pracuje z umowa albo nie pracuje w ogóle , ale coz takie praktyki w Polsce sa ogromna iloscia Kamysz z PSL sie chwali ze bezrobocie jest ponizej 10% , a to klamstwo bezrobocie jest takie dzieki ludzia co wyjechali i szrej strefie ktora prcuje na czarno. Juz sie zwalnia a ustawa nawet nie weszla hahahah
jdjdjd / 83.3.173.* / 2016-02-10 12:51
tez lecę do szefa żeby zaniżył mi zarobki na kwitku a reszta do ręki - do tego ma prowadzić ten program 500+ hm??? chyba tak bo w moim przypadku to się sprawdzi i się załapie
po-wiec / 89.174.79.* / 2016-02-10 08:13
PIS coś realnego robi dla Polaków, a nie tak jak / mam nadzieję na zawsze/ poprzednia mafia.
Tak trzymać i nic nie robić sobie z tych krzykaczy tracących władzę i wpływy NARÓD JEST Z PIS.
edziuu / 79.190.18.* / 2016-02-10 12:01
mohery i patologia jest za pis-iorami !patole się cieszą teraz wóde za gotówkę będą brać w sklepie,a dzieci jak chodziły głodne i brudne tak dalej będą.znam mnóstwo takich przykładów.połowa patologii zrezygnuje z pracy!!!
iska15082000 / 77.45.100.* / 2016-02-10 08:12
No i własnie jak to się ma do rodzin 2+2 jeżeli jedno dziecko studiuje i jest na utrzymaniu rodziców,a drugie ma 15 lat. . Rodzice wcale nie ponoszą kosztów na to pierwsze dziecko, państwo płaci za stancję na studiach, żywi je. No rodzic nie ponosi żadnych kosztów. Własnie w momencie dorastania największe ponosi się koszty na wykształcenie młodzieży, a ich sie dyskwalifikuje. Jaki sens ma ta ustawa. W życiu nie będzie więcej dzieci , będzie coraz więcekj patologii. Skoro poanstwo uważa, że rodzice powinni otrzymywać tylko do 18 roku zycia 500 zł to niech młodzieży uczacej się da pieniądze im indywidualnie, tak jak to jest w krajach zachodnich. Chcemy coś zroboić ale nie mamy pojęcia o tym. A bogaty przedsiebiorca ma dzieci w wieku szkolnym i dostanie kase , a co niech ma jeszcze więcej, biedny on taki. Tylko po co my to wszystko piszemy jak i tak nasze zdanie wszyscy mają w d.... !
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-10 10:50
Nie uprawiaj demagogii. Student to dorosły człowiek a nie dziecko. Ten program to nie fundusz stypendialny. Jeżeli dotychczas płaciłaś i żywiłaś studenta to przecież nic się nie zmieniło. A uczelnie mają programy stypendialne i granty. W każdym programie są, bo muszą być, jakieś kryteria. By ograniczyć się tylko do programów prorodzinnych
- Karta Dużej Rodziny - musi być minimum trójka dzieci
- ulga podatkowa 1100 na pierwsze dziecko i próg dochodowy, ale 2700 od czwartego dziecka
- MdM - kryterium ilości dzieci.
- zasiłek socjalny - kryterium dochodu.
Wszędzie kryteria.
Ja uważam, że program jest super mimo tego, że rodzina 2+4 dostanie trzy dotacje (próg). I to nie jest tak, że jedno jest gorsze i nie dostanie. Dostanie całą rodzina, tylko mniej. A próg 800 przekraczamy ledwo, ledwo i to dzięki odliczeniom od podatku - odliczam prawie 7 tys. rocznie
jaula / 83.3.173.* / 2016-02-10 11:36
powinien być górny próg dla bogatych a nie dla biednych
Tak piszesz bo się załapiesz. Ja mam dwójkę i co się nie załapie bo starszy kończy 18 a młodszy na 6 i co 1800 zł zarobie to ''kokosy'' i mi się nie należy.
18 latek powinien mieć naukę w głowie a nie dorabianie zresztą w małym mieście brak takiej możliwości.
JUREK379 / 83.27.172.* / 2016-02-10 07:54
bo prodemograficznie,powinno byc tak: 250zł,na pierwsze dziecko,750,pierwsze +drugie,1500 pierwsze drugie i trzecie itd.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy