Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Projektowanie stron www/grafika komputerowa koszty.

Projektowanie stron www/grafika komputerowa koszty.

skomentuj
thelead / 195.116.152.* / 2010-09-28 18:29
Witam...
Mam dwa pytania odnoście własnej działalności.

Pierwsze dotyczy działania firmy o profilu projektowanie stron www/ grafika komputerowa. Czy ktoś wie na jakie koszty własne jestem w tej branży narażony? Chodzi mi nie o koszty urzędowe, ale o te wynikające z działalności firmy. Chciałbym być możliwie precyzyjny więc podam przykład.... malarz pokojowy żeby wykonywać swoją pracę musi kupić farby i pędzel (w uproszczeniu) a projektant stron www?

Druga kwestia dotyczy możliwości dotacji na założenie firmy. Oczywiście w internecie znalazłem już wiele informacji na ten temat, ale moja sytuacja jest nieco inna. Chodzi o to że obecnie nie pracuje na pełen a zaledwie na 1/4 etatu. Czy to coś zmienia w kwestii pozyskiwania dotacji na założenie firmy?
Wyświetlaj:
Miłosz Poglik / 178.36.219.* / 2020-07-07 10:42
Moją stroną opiekuje się http://meseve.pl/dlaczego-strona-internetowa-jest-tak-wazna/ nie mam żadnych uwag,spełniają swoje zadanie.
Kojot Biznesu / 2010-10-06 08:38
Faktycznie okazuje się, że koszty takiej działalności mogą się okazać zaskakująco wysokie. Jednak nie wyższe niż te jakie trzeba ponieść zakładając tradycyjną firmę.

Dodam w tym miejscu, że oprogramowanie można kupić na aukcjach allegro za całkiem przyzwoite pieniądze. Jeśli ktoś zgodzi się wystawić ci rachunek to Twoje dotacje nie przepadną.

Pozdrawiam :)
mcwolf / 2010-10-06 07:37
I. Koszty.
1. Po pierwsze przede wszystkim koszty zakupu oprogramowania, szczególnie do grafiki są dość wysokie. Standard w branży, czyli Photoshop to koszt około 4300 PLN brutto. Ale sam photoshop to może być nieco za mało. Pakiet Adobe z aplikacjami takimi jak Ilustrator (grafika wektorowa), Flash (animacje na www) kosztuje już 7500 PLN brutto.
2. Zakup zdjęć/grafik do tworzenia layout'ów stron. Przeciętnie na stronę potrzeba kilka do kilkunastu zdjęć, zakupując grafiki na istockphoto to koszt na stronę może być od kilku do kilkudziesięciu dolarów.
skomentuj

Najnowsze wpisy