Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Projektowanie stron www/grafika komputerowa koszty.

Projektowanie stron www/grafika komputerowa koszty.

thelead / 195.116.152.* / 2010-09-28 18:29
Witam...
Mam dwa pytania odnoście własnej działalności.

Pierwsze dotyczy działania firmy o profilu projektowanie stron www/ grafika komputerowa. Czy ktoś wie na jakie koszty własne jestem w tej branży narażony? Chodzi mi nie o koszty urzędowe, ale o te wynikające z działalności firmy. Chciałbym być możliwie precyzyjny więc podam przykład.... malarz pokojowy żeby wykonywać swoją pracę musi kupić farby i pędzel (w uproszczeniu) a projektant stron www?

Druga kwestia dotyczy możliwości dotacji na założenie firmy. Oczywiście w internecie znalazłem już wiele informacji na ten temat, ale moja sytuacja jest nieco inna. Chodzi o to że obecnie nie pracuje na pełen a zaledwie na 1/4 etatu. Czy to coś zmienia w kwestii pozyskiwania dotacji na założenie firmy?
Wyświetlaj:
Miłosz Poglik / 178.36.219.* / 2020-07-07 10:42
Moją stroną opiekuje się http://meseve.pl/dlaczego-strona-internetowa-jest-tak-wazna/ nie mam żadnych uwag,spełniają swoje zadanie.
Kojot Biznesu / 2010-10-06 08:38
Faktycznie okazuje się, że koszty takiej działalności mogą się okazać zaskakująco wysokie. Jednak nie wyższe niż te jakie trzeba ponieść zakładając tradycyjną firmę.

Dodam w tym miejscu, że oprogramowanie można kupić na aukcjach allegro za całkiem przyzwoite pieniądze. Jeśli ktoś zgodzi się wystawić ci rachunek to Twoje dotacje nie przepadną.

Pozdrawiam :)
mcwolf / 2010-10-06 07:37
I. Koszty.
1. Po pierwsze przede wszystkim koszty zakupu oprogramowania, szczególnie do grafiki są dość wysokie. Standard w branży, czyli Photoshop to koszt około 4300 PLN brutto. Ale sam photoshop to może być nieco za mało. Pakiet Adobe z aplikacjami takimi jak Ilustrator (grafika wektorowa), Flash (animacje na www) kosztuje już 7500 PLN brutto.
2. Zakup zdjęć/grafik do tworzenia layout'ów stron. Przeciętnie na stronę potrzeba kilka do kilkunastu zdjęć, zakupując grafiki na istockphoto to koszt na stronę może być od kilku do kilkudziesięciu dolarów.

Najnowsze wpisy