Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Prośba o opinię w sprawie produktów inwestycyjnych.

Prośba o opinię w sprawie produktów inwestycyjnych.

Ciułacz / 2010-06-22 23:56
Dostałem na prywatną pocztę taki oto list z prośba.
Może się przyłączycie do wyrażenia opinii.
Cytuję:
Witam,
Jeśli nie miałby Pan nic przeciwko, chciałabym zasięgnąć opini, porady Pana w zakresie wyboru produktu inwestycyjnego.
Niektórzy doradcy, z którymi dotychczas miałam do czynienia mieli wyłącznie "parcie" na konkretny produkt tu i teraz.
Jestem zainteresowana programem systematycznego oszczędzania środków dla dzieciaka - maluszek. Horyzont czasowy - docelowo 15-20lat, przy czym trochę obawiam się jednarozowego produktu z takim długim terminem. Na chwilę obecną mogę początkowo zainwestować 6tys. (max10) + składki m-czne 200-300 (tyle na pewno, czasem więcej). Zastanawiam się czy podzielić to na lokatę i fundusz, czy wyłącznie fundusz, a nadwyżki w lokatę. Jeśli fundusz, to jaki? (rozumiem, że horyzont minimalny to 10 lat, żeby nie stracić na ewentualnych opł. likwid i mieć szansę realnego zysku). Proponowano mi przede wszystkim następujące warianty:
- pareto (nie przystapiłam jednak) + skandia (min. 7lat, później można nie wpłacać składek, ale produkt trwa 15lat)
- aegon lub axa wpł. po 200 czy 250 + subkonto na nadwyżki wpł. min. 1000. W jednym funduszu wpłaty po równo min. 250 lub wielokrotność - musi być wpłacone 180składek, przy czym wpłacając wielokrotność skracam okres obowiązkowy (10lat) w drugim składki jmin. 200 lub wielokrotność ale obowiązkowo przez 10 lat. Wpłacanie wielokrotności nie skraca okresu obow. składek. W obu przypadkach możliwe subkonto z dostępem do środków w każdej chwili.
Co Pan myśli? Może ma Pan zupełnie inną wizję?
Dziękuję za czas i będę wdzięczna za opinię.
Koniec cytatu.
Ps.
Dopiero co przyszedłem z pracy, ale po kolacji od siebie coś skrobnę.
Wyświetlaj:
odpalimydzisai / 109.243.37.* / 2010-09-16 12:34
Sprawdź też tutaj:

http://dobra-lokata.blogspot.com
xxxxxxl / 178.36.183.* / 2010-06-24 20:41
Ciułacz wiesz jak jest
jak nie masz licencji na okradanie o przepraszam za przejęzyczenie doradztwo inwestycyjne
mogą Cie posadzić za robienie konkurencji
i odbieranie chleba
Ciułacz / 2010-06-24 22:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
xxxxxxl witaj !
Masz racje, myślałem o tym czy tu mi jakiś agent Tomek nie udaje nieporadnej blondynki i prosi o pomoc. :-)
To tym co niewiedzą to powiadam że nie szukam tu przyszłych klientów i nie pobieram żadnych opłat od moich przemyśleń co sobie mamroczę pod nosem.
Traktuje to jako wymianę opinii, a zysku z tego nie mam to


okradanie

nie wchodzi w grę
Pozdrawiam
xxxxxl / 217.113.228.* / 2010-06-25 13:23
ja o tym wiem
ale "sąd" może wiedziec swoje i nie interesowac się tym co ty o tym myslisz i jakie miałes intencje

tak piszę żartobliwie
ale wystarczy poczytac kary nałozone przez KNF na "płotki"
bo "rekiny" jakoś swobodnie pływają
albo sprawdzic jakie nazwiska z KNF przwijają się w spółkach
Ciułacz / 2010-06-23 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do postu powyżej będę pisał może na raty.
Wspominasz o :
Jestem zainteresowana programem systematycznego oszczędzania środków dla dzieciaka -
maluszek

Przypomina mi się nasza polisa posagowa w PZU założona jak się pierwsza córka urodziła w 1978 roku. Powiadamy sobie jak posag to posag i moja małżonka wybrała taka opcje że składki miesięczne były około 50% jej pensji miesięcznej , w tedy była skromną urzędniczką w banku. Po 8 latach oszczędzania jak wyjeżdżała na stałe z kraju to aby otrzymać paszport musiała wszystkiego sie wyzbyć łącznie ze sprzedaniem mieszkania własnościowego i anulowaniem polisy posagowej.Jak policzyli karę za anulacje oraz skutki inflacji to tych pieniędzy wystarczyło na śniadanie dla całej rodziny w średniej restauracji.
Podobno takie czasy już się nie wrócą ale mam awers to tego typu ubezpieczeń.
Z tych wszystkich co Pani wymieniła to mi najbliższa lokata, ale to tyle co inflacja.
Ja bym się zastanowił nad kupieniem działki budowlanej, w miejscu gdzie, już są budowy z dobrym dojazdem, w większym mieście i gdzie sie jeszcze podatek płaci znikomy bo teoretycznie być jako rolna.Ja na przykład płacę podatek 8zł rocznie, działka sobie leży spokojnie nic tam się nie zepsuje ani nic nie ukradną.
Jak by była możliwość to brać na raty i kupić w granicach 100tys zł.
Jak Ci się znudzi to po 10 latach sprzedaż.
Pobudzam do dyskusji.
Ciułacz / 2010-06-23 03:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C.d. do głównego wątku.
Fundusze
Ciułacz / 2010-06-23 04:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powyżej kliknęło mi się na dodaj.
C.d. do głównego wątku.
Pytasz :
Zastanawiam się czy
podzielić to na lokatę i fundusz, czy wyłącznie fundusz, a nadwyżki w lokatę. Jeśli fundusz,
to jaki?

Z tymi fundami to nie wiadomo czy będą istnieć w tak długim przedziele czasu.

- pareto (nie przystapiłam jednak) + skandia (min. 7lat, później można nie wpłacać składek,
ale produkt trwa 15lat)


aegon lub axa

To są w zasadzie ubezpieczenia gdzie cześć kapitału jest ubezpieczeniem a część jak fundusz.
Jak już jesteś gdzieś ubezpieczona to może wystarczy ?
Ja jak bym był tz doradcą, to bym Ci wciskał swoje produkty, ale nim nie jestem.
Widzisz ja to jestem typowym ciułaczem co nie każdemu to odpowiada być, jak się przyglądnę mojemu profilowi inwestora, to widzę że mam 82% w nieruchomościach w Kanadzie , 8% w nieruchomościach w PL, 3% na GPW, 1% na parkiecie Kanadyjsko-Amerykańskim, 6% na lokatach emerytalnych w Kanadzie ,ale niestety słabo oprocentowane średnio 4,5%.
Ja już mam z górki (rocznik 1956) dzieci już wykształcone i ustawione, to z takim bagażem mam inne spojrzenie na inwestycje.
Po tym co napisałem to zapewne będziesz mieć jeszcze więcej rozterek.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-06-23 04:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powyżej jeszcze zapomniałem Ci napisać że kiedyś w latach 70-tych miałem książeczkę mieszkaniową i w sumie to kupiliśmy mieszkanie własnościowe, co na tym całkiem źle nie wyszliśmy.
Ciułacz / 2010-06-24 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podbijam temat, bo forumowiczka co do mnie napisała zapewne wolała by uzyskać więcej rad.
Oceniam forumowiczkę że jest: ostrożna, zdeterminowana,mająca stałe dobre dochody, mająca cel długo terminowy,nie widać zainteresowania do GPW,czyli mała skłonność do ryzyka,już posiada pewny kapitał początkowy czyli potrafi zarządzać swoimi pieniędzmi.
Wobec powyższego ja będąc w takiej sytuacji tobym rozważał :
1 . zakup działki w miejscu rozwojowym,z dobrym dojazdem, co nie wymaga doinwestowania , z niskimi podatkami, oraz gdzie nie wymagają rozpoczęcia i ukończenia budowy w określonym czasie.Finansował na raty jak by się to opłacało.
2 .Lokaty średnio terminowe
3 . Lokata 50%,fundusz 50%
4 . Lokata , fundusz , akcje
5 . Obligacje ale te słabo znam
Wszystkie wyżej wymienione maja swoje wady.
Jak nie wiem co mam zrobić to zacząć od lokat
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-06-24 14:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla naszej forumowiczki to bym dodał że takie oszczędzanie to dobrze jest prowadzić w ramach IKE ( Indywidualne Konto Emerytalne ), warto by zapytać czy można założyć dla dziecka.Ja osobiście mam założone takie konto w DM Bank Zachodni, ale wolałbym w BOŚ, a że nie jestem na miejscu to nie będę się bawił w transfery.
Warto zaznaczyć że takie konto (IKE) może być założone w zwykłym banku w Biurze Maklerskim danego banku.Ja wole w BM bo daje większe możliwości.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy