Prosba o rade

jarxon / 79.184.101.* / 2008-03-27 16:58
Witam Was

Bardzo prosze o rade. W zeszlym roku zainwestowalem pieniazki w fundusz Pioneer Akcji Polskich. Tak sie stalo, jak wszyscy wiemy ceny jednostek uczestnictwa spadly znacznie. Aktualnie jestem stratny sporo pieniedzy w porownaniu do zainwestowanych pieniedzy. Umowe podpisalem na rok.
Czy mam wycofywac pieniadze, czy czekac??
Prosze o fachowe porady.

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Wyświetlaj:
jertom / 2008-03-27 20:01 / portfel / Bywalec forum
wycofanie kasy to strata,chyba ,że wycofasz z pioniera a zainwestujesz w 2-3 inne fundusze akcji to też jest metoda a gdybyś ja połączył z dopłatą wolnych środków efekt będzie jeszcze lepszy i szybszy choć nie licz w tym roku na jakieś szybkie i gwałtowne wzrosty ale na powolne wspinanie się w górę
reasunując
wycofać tylko wtedy gdy chcesz inwestować w inne fundusze lub inny sposób
przemyśleć możliwość dopłaty o ile są jeszcze wolne środki
we wszystkich przypadkach bez względu co zrobisz cierpliwie czekać
jarxon / 79.184.106.* / 2008-03-27 20:37
Jesli wyciagne pieniadze z funduszu to starce, jesli te wyciagniete pieniadze zechce ulokowac na innych funduszach wowczas bede musial zapłacić nazwijmy to oplate manipulacyjna (za przystapienie do funduszu), wiec znowu strace kolejne sumy.

Na przestrzeni 7 m-cy ceny jednostek spady o 30% to jest zatrwazajace. Nic nie wskazuje by wzrost nastapil w rownie szybkim czasie. Jesli chodzi o czas to nie zalezy mi na nim bardzo, glowny motyw to odzyskanie straconych pieniadze.
Wychodzi na to, ze najbardziej odpowiednie bedzie uzbrojenie sie w stalowa zbroje cierpliowsci ;-))
jacekk_85 / 2008-03-27 20:43 / Bywalec forum
myślę że lepiej żebyś zostawił tą kasę w tym funduszu. Pioneer akcji polskich jest oparty na wig20. Wg mnie to najlepsza kategoria funduszy na ten czas. Jak masz jakieś wolne środki to idz do mkiosku. Od ręki założą Ci ekonto w mbanku i sfi. Tam nie ma opłat manipulacyjnych przy funduszach. Zakup za wolną kasę jednostki funduszu legg mason akcji. Też oparty na wig 20, ale w swojej klasie jest liderem
max303 / 2008-03-27 17:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
CZEKAĆ I DOKUPIĆ TERAZ!!!
pchelek / 2008-03-27 20:21 / Tysiącznik na forum
wycofac to strata - poki nie wycofasz to strat nie ma - akcje pojda w gore.
Na pocieszenie to w czerwcu 2006 spakki byly wieksze [ale tez szybciej fundy odbily]
Z tym ze czasy Pioneera sie skonczyly.
Ewentualnie wycofac i wejsc w inny fynd - zalezy jak wielka to strata - ile %.
Bo sa fundy ktore szybciej odbija.
Ja bym dokupil [przy wolnej kasie] alo tego nieszczesnego Pioneera [ale do polskich fundow mam uraz] albo jakis fund zagramaniczny - straty szybciej sie odrobia.
Max 303 [bodajze] ma jeszcze wiare w polskie fundy - ale on jest od fundow fachura i ekspert samorodek.
Chociaz jak komus mowie ze aktualnie inwestuje w fundy to sie dziwia.
Ale taki jestem. ja na teraz to wszystko jest tanie jak barszcz i chyba juz po "recesji".
szkoda ze mam tak malo wolnej kasy.
J.S. / 2008-03-27 21:40 / Bywalec forum

Na pocieszenie to w czerwcu 2006 spakki byly wieksze
hm... dyskutowal bym natepat kiedt byli wieksze spadki.
jarxon / 79.184.106.* / 2008-03-27 20:42
Drogi Pchelku, czym jest alo??
pchelek / 2008-03-28 09:52 / Tysiącznik na forum
"albo" paluch na klawirze mis sie omskł - wiecej tam takich ubytkow - sorki - wczoraj niektore polskie fundy daly ostrego czadu - az milo patrzec
max1224 / 2008-03-27 21:12 / Tysiącznik na forum
zjadł b z kontekstu wynika albo eh
max1224 / 2008-03-27 18:18 / Tysiącznik na forum
rozsądnie
jarxon / 79.184.106.* / 2008-03-27 19:50
Znaczy - rozsadnie jest dokupic kolejne jednostki uczestnictwa pomimo bardzo kiepskiego kursu??
max1224 / 2008-03-27 20:05 / Tysiącznik na forum
no i Ci kolega wyjaśnił choć jertom też dobrze kombinuje pod warunkiem że istnieje możliwość zrobienia tego bez dodatkowych opłat
II zmiana / 83.22.107.* / 2008-03-27 19:53
Dokładnie tak. Kiepski kurs - kupujesz, niebotyczny kurs - opylasz (czyt. konwertujesz). Tak to działa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy