Forum Forum inwestycyjneFundusze

Prosze o fachową ocene portfela

Prosze o fachową ocene portfela

Killbert / 2007-07-29 11:47
Witam serdecznie!
Od pewnego czasu przygotowuje sie do wejścia w fundusze. Poczytalem, poobserwowalem i jestem zdecydowany na poczatek wejsc z kwota 5000zl. Portfel rozłożyłem nastepująco:

Akcyjne: - PZU MISS - 500zł
- PKO/CS Akcji - 500zł
- Leeg Mason - 500zł
- BPH Akcji Eurpy Wschodz. - 100zł

Hybrydowe: - Uniaktywna Alokacja - 1250zł
- PZU zrównoważony - 1250zł

Reszta pieniedzy (ok. 5000zł) - lezy na koncie Polbanku z oprocentowaniem 5%.

Mam zamiar inwestowac na dystansie kilkuletnim (min. 3 lata). W miedzy czasie bede w odstepach kilkumiesiecznych doplacac w zachowanej proporcji po kilkaset zlotych do wszystkich funduszy. Zakupu mam zamiar dokonac przez ekonto mBanku.
Prosze o rady odnosnie prawidlowosci podzialu portfela oraz sugestii ewentualnych wymian na inne fundusze. Dziekuje z gory za wszelkie sugestie i porady.
Pozdrawiam!!!
Wyświetlaj:
cortez / 2007-07-31 18:11 / Bywalec forum
rozważny portfel. Ja bym jednak zamiast lokaty polecał fundy pieniężne. No i hybryda, to nie dla mnie, samemu taką hybrydkę można stworzyć, a po drugie ... już CI Tas wyjaśnił.
Pomysł z dopłacaniem bardzo dobry.
TaS / 2007-07-30 23:51 / Tysiącznik na forum
pomysł z tak dużą kwota na lokacie jest bardzo dobry :) wreszcie widze,ze ktos czyta moje posty :)

dobrze,ze misków wziąłeś umiarkowaną ilośc i chcesz dopłacać, a nie na raz walić :)
zagranice bym troche podzielił, wiem,ze w bphu kwota wejscia jest duza, wiec moze zamiast pko wzialbys dws zachodniej europy ( nie pamietam nazwy - znajdizesz w opisie funduszu) :)
nie jestem zwolennikiem funduszy zrownowaznonych - w dol leca jak akcyjne, a rosna przecietnie. dlatego pzu zamienilbym na seb4 (choc ostatnio mnie nie zadowala ;))
poprawisz stabilnosc :)



pytanie takie:
czy z tego polbanku chcesz tez czasem cos przekładać czy to juz tak na stałe zostanie?

ogolnie jestes na dobrej dordze Zią ;)
Killbert / 2007-07-31 07:48
Jesli chodzi o konto w Polbanku do mam zamiar tam tez dokladac jednak przy zachowaniu stalej proporcji 50 na 50 w stosunku do funduszy. Czyli dokladajac na konto oszczednosciowe dorzucam jednoczesnie w fundusze.
Jesli chodzi o konkretne fundy to przygladam sie tez AIG akcji i Arce Europy Środkowej i Wschodniej. Nie wiem czy wyrzucic np PKO akcji oraz BPH akcji Europy czy tez zmniejszyc koszt zakupu i wybrac wiecej funduszy. Twardo postanowilem ze na poczatek wejde z kwota 5000zl i 5000zl na koncie 5%. Co jakis czas bede doplacal zachowujac proporcje 50na50.
TaS zastanowie sie jeszcze na dTwoimi sugestiami odnoscie seb4 i DWS Europy. Poki co czekam na rozwoj wydarzen na gieldzie a w kosciach czuje ze najrozsadniejszy moment na wejscie w fundy bedzie gdzies kolo polowy wrzesnia gdy sytuacja powinna sie zdeka wyklarowac. Ale to tylko moja intuicja...;)
Dzieki i pozdrawiam!
TaS / 2007-07-31 23:57 / Tysiącznik na forum
pieniadza wrzucone w giełde jesienia zawsze przynosza na wiosne zysk...

ponoc :)

jesli nie konczymy wzrostow to wchodzenie we wrzesniu jest bezpieczniejsze niz teraz, wakacje jak to wakacje: bujamy sie troche :)

a widzialem dzis reklame PolBanku: WYPAS :) chyba sie nia pokieruje i zaloze lokatke ;)
nowicjusz1982 / 2007-07-29 12:01 / Dzieciak *€* forum
moj poglad na twoj portfelik jest taki
pzu miss 1000
pko cs akcji 500
leeg masson 1000
bph wscho europy 1000
uniaktywna alokacja 1500
moim zdaniem to jest dobry portfelik ale spogladajac na moj nick zdajesz sobie sprawe ze tez jestem swiezy :)) to moja opinia
Killbert / 2007-07-29 11:52
W fundusz BPH Akcji Europy Wschodzącej chce zainwestowac oczywiscie 1000zł a nie 100zł.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy