Prosze pomózcie!

załamana5 / 2008-10-21 10:52
Dokładnie rok temu założylam fundusz inwestycyjny i stracilam sporo pieniedzy.W banku poradzili mi zeby na razie przezucic to co zostało na obligacje ale nie wiem na jakie?nie chce znowu stacic!A moze powinnam sie całkowicie wycofac zeby nie starcic wszystkiego!Czy moze przelozyc na jakies acje tylko znów pytanie jakie?Niech mi ktos doradzi.Pierwszy raz zainwestowałam w cos i odrazu sie sparzyłam ja mam chyba pecha:(
Pilsener / 2008-10-21 14:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie pech, a brak wiedzy:
1. Nigdy nie inwestuje się w jeden fundusz, lecz w kilka - i to różnych - dywersyfikacja to podstawa
2. Jak się nie wie w co, to się nie inwestuje w akcje - trzeba mieć plan itp.

Teraz to co można zrobić? Ani dokupić, ani nic - proponuję zbudować portfel od postaw w oparciu o to, co mamy - w akcje nie więcej jak 40%, reszta lokaty + ewentualnie hybrydy. I liznąć trochę abc funduszy, giełdy itp. Uzbroić się w wiedzę i zarządzać portfelem wg uznania i w ramach planu - plan inwestycyjny to podstawa. Jak nie chce nam się analizowaćsytuacji na giełdach/rynkach, pisać planu, śledzić wyników itp. to darujmy sobie inwestowanie w ryzykowne instrumenty.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy