Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Protest celników niepokoi Rosję i Białoruś

Protest celników niepokoi Rosję i Białoruś

Wyświetlaj:
kulawy / 2008-01-27 21:14
"Czemu nie jestem chamem ze sztacheta w reku? Ktos by sie ze mna liczyl gdybym rzucil cegla!"- Z
filmu Dzień Świra. Celnicy chamami? Chyba w dużej części niestety TAK...
Celnik / 83.143.40.* / 2008-01-27 15:53
Bardzo dobrze. Sprawą powinna zainteresować się Komisja Europejska i powinni wywalić wszystkich winnych zaniedbań z Ministerstwa Finansów. Problemy były znane od lat ale nikt się tym nie przejmował, tylko stale myśleli jak pogorszyć celnikom- a to alokacje , a to włączenie do skarbówki a to dadanie przepisów w ustawie pozwalające na zwolnienie z pracy na podstawie tylko doniesienia bez udowodnienia winy, a to wstrzymanie podwyżek ( celnik przecież ma łapówki to się wyżywi) i, a to dodnie kapelanów na pensjach komisarzy po 6000 zł gdy młody celnik ma 1300 zł i tym podobne perełki. Miarka sie przebrała i teraz celnicy maja wszystkich w d..Były same metody ubecko-bolszewicko - faszystowskie. Nikt normalny by tego nie wytrzymał.
absurd / 85.255.181.* / 2008-01-27 18:06
przyszło mi na mysl .. po co kapelanom pensja 6000 zł .. wszak powinni zyc w ubóstwie

jak przystoi kapłanom .. ponadto sa w celibacie i nie maja rodzin na utrzymaniu .. i 1300 zł na miesiac to chyba wystarczajaca gratyfikacja .. chyba że posługa duchowa ma jakieś cenniki o których nie wiem .. w takim razie .. to co innego wtedy to kto wie może i te 6000 to tylko kropla w morzu potrzeb (konsumpcyjnych) kapelanów.

Budrzetówka tak ogólnie upodobała sobie ostatnio wywalczyc pensje które godnie pozwalały by zyc gdzies tak srednio w granicach 5000 i wiecej

porównuja sie do niewielkiej grupy zawodów produkcyjnych gdzie zarobki sa wieksze

zapominajac ze w wiekszej cześci zawodów produkcyjnych pensje sa mniejsze niz w budrzetówce

w końcu na skutek tych społecznych zawirowań moze sie złozyc tak ze w kraju zostanie tylko budrzetowa R-ka oraz pozostałe budrzetowe "pospólstwo" .. pozarym emeryci, rencisci, ci którzy zyja z pomocy społecznej, i ci którzy "z niczego zyją" .. wiekszośc produkcyjnych wyjedzie .. wzbogacac inne kraje .. czyli tam gdzie te wszysztkie relacje sa rozsadniej ułozone ..

i powstanie .. problem .. kto na pokrycie tych wszystkich słusznych i niesłusznych ządan zapracuje

kto do cholery zrobi ten pieprzony dochód?????
asdf111 / 212.76.37.* / 2008-01-27 17:10
Jezu, 1300, to nie jest godne życie. Na pewno jak ze wszystkim - spotykali się, negocjowali, władza obiecała a po spotkaniu doznawała amnezji zbiorowej. Poza tym myślę, że celników krew zalewa jak pojadą za granicę i popatrzą na majątki celników po tamtej stronie - cóź, co kraj to obyczaj.
Nauczyciel @ / 88.220.77.* / 2008-01-27 16:05
Gratuluję solidarności zawodowe! Tak trzymać chłopaki i dziewczyny! Walczyć o godne zarobki.
Każdy walczy o swoje.
kulawy / 2008-01-27 21:14
"Czemu nie jestem chamem ze sztacheta w reku? Ktos by sie ze mna liczyl gdybym rzucil cegla!"- Z
filmu Dzień Świra. Celnicy chamami? Chyba w dużej części TAK niestety
absurd / 85.255.181.* / 2008-01-27 17:50
a kto zapłaci?

moim zdaniem .. wina lezy bardziej po stronie urzedników z warszawki

z tym ze skoro celnicy chca byc traktowani jak słuzba mundurowa to z całym dobrodziejstwem inwentarza

czyli za strajk .. dyscyplinarne zwolnienie z pracy (oczywiscie wtedy kiedy celnicy wywalcza sobie wszyskie prawa i obowiazki słuzby mundurowej)

a tak nawiasem mówiąc .. toz to absurd specjalne przywileje emerytalne dla mundurowych .. czy innych grup zawodowych .

czy na tych uprzywilejowanych ma pracowac cała reszta niewolników?

jak ma sie to do konstytucyjnej równosci praw i obowiazków?

niech mi kto jeszcze powie ze .. to wszystko to nie jedna wielka farsa ???

Najnowsze wpisy