Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Brudziński: Protest celników zapłatą za kampanię PO

Brudziński: Protest celników zapłatą za kampanię PO

Wyświetlaj:
gema / 83.7.109.* / 2008-01-29 07:40
Szanowny Panie Brudziński,
moja poprzednia ironiczna wypowiedź miała na celu uświadomienie nam wszystkim, że politycy, to niestety często ,mówiąc oględnie , idealiści. Każdy chce dobrze dla kraju i obywateli . A jak to wygląda w praktyce ? Ciągle , od kilkunastu lat, protestują niezadowolone grupy społeczne lub zawodowe . Ten proces towarzyszy nam nieustannie.
Czy to wina jakiejś partii? Było już ich tyle różnych u władzy
przyjmowanych z naiwną nadzieją. To może jednak błąd systemu w którym te partie działają?
Życzę wszystkim politykom, by zaczęli działać twórczo, a nie jak inkwizycja, która ma na celu jedynie szukanie winnego.
Z poważaniem gema
pracodawca prywatny / 217.11.139.* / 2008-01-29 16:08
Kiedy wreszcie w tym kraju zacznie sie traktować zwolnienia lekarskie wystawiane dlatego,że niechce się iść do pracy jak przestępstwo. To jest przestępstwo popełniane w porozumieniu dwóch osób i obie powinny być ukarane.
walczyłam z tym procederem w mojej firmie i jest to skandal co wyprawiaja lekarze , odmawiano mi przeprowadzenia kontroli przez orzecznika , jak w końcu ja przeprowadzili to okazałosię ,ze było cofniete zwolnienie dopiero od dnia kontroli , a za wcześniejsze dni i tak zakład musiał zapłacic.Pracownicy drwia z pracodawców,którzy z tym walczą - dlaczego dlatego ,ze jest przyzwolenie społeczne na te oszustwa .Ale jeżeli nawey fukcjonariusz państwowy może sobie na to pozwolić to co dziwić sie zwykłym ludziom.
Każdy na wypowiedzeniu czy urzędnik , czy dyrektor , czy pracownik idzie do lekarza po L4 i dostaje , nie może tak być , co to za Państwo prawa.
spedytor / 217.11.139.* / 2008-01-29 15:55
Problem polega na tym,ze w tym kraju malo kto zna prawo i je stosuje.
celnikom nie wolno strajkować - tak zapisano w ustawie i wiedza o tym przyjmujac sie do pracy
wzieli urlop na żadanie albo L4 - i tu tez mozna z tym coś zrobić - w kodeksie pracy stoi,ze w wyjatkowej sytuacji pracodawca ma prawo odwolac z urlopu , nie zastosowanie się jest cięzkim wykroczeniem i grozi dyscyplinarnym zwolnieniem.
L-4 - wysyła sie komisję i komisyjne badanie - naciagniete- zwolnienie z pracy , gdyby w pierwszym dniu pracodwca
siegnął po swoje prawa byłoby po strajku.
ten strajk należy złamać i nic im nie dawać tylko wyciągnąć jak najdalej idące konsekwencje
celnicy dla mnie to specyficzny narodek nigdy nie pracowali uczciwie , zawsze przetrzymywali pod odprawa samochody , zapomnieliśmy o tych natkanych parkingach pod urzedami , kolejkach na 3 dni w Cieszynie czy świecku
be weszliśmy do UNI i nie ma odpraw towarów w ramach dostaw wewnątrzwspólnotowych.
Eksport na granicy odprawia się sporadycznie , cały eksport jest odprawiany w Urzedach wewnetrznych , na granicy zamykają dokumenty i odnotowuja wyjazd towaru z UNI i naprawdę praktykanci moga to zrobić , wdrożono system informatyczny i odprawę wprowadza się do systemu , a na granicy tylko odnotowuje,że samochód sie zgłosił i opuszcza Unię w tym systemie - system automatycznie powiadamia Urząd nadania że wyjechało . Wpompowano w te systemy miliony zlotych , żeby usprawnić kontrolę i pracę UC więc niech nie narzekaja.
Epatują wpływami do budżetu , a są wyłącznie inkasentem
, w wielu krajach UNI UC nie inkasuje VAT-u importowego tylko przedsiebiorcy rozliczają go deklaracją. Należy przyspieszyć prace nad zmiana ustaw , ale kiedy rząd ma to robić jak musi dyskutować cały czas z wiecznie niezadowolonymi budżetowcami. Nie ma przywileji ,,które by ich zadowoliły ani pieniedzy które by ich satysfakcjonowały , nie maja pojecia o wartości pieniądza iwysiłku ,który należy włożyć aby je zarobić. Najpierw muszą dostać podwyżki ci co wypracowują prawdziwe pieniadze , ale dla nich nie ma bo trzeba utrzymać setki urzędników , nauczycieli , lekarzy którzy już nie wiedzą co do nich należy , celników i niepracuuących.
Pamietam jak zgłaszałam do odprawy 50 szt, kalendarzy
,które miały być jako prezent dla klientów i celnik odprawiajacy zarzadał 14 dla siebie , bo tylu ich pracuje w UC -pomijając korupcyjne podejście - to świadczy to podejście do sprawy o pojeciu o pieniądzach z 50 szt daj mu 13 szt. za darmo bo on jest celnik i nie rozumiał oburzenia strony na tą sytuacje,
Zagonić towarzystwo do pracy i żadnych przywileji.
gema / 83.7.109.* / 2008-01-29 06:10
Szanowni Państwo,
tu potrzeba rozwiązań pragmatycznych, prostych i szybkich. W wielu firmach, choćby w pralni chemicznej, istnieje coś takiego jak usługa ekspresowa!
Niechby eksporter opłacił urzędowo za każdego TIR-a odprawę ekpresową za odprawę np. w ciągu1 godziny!
Niech sie przy tym na mnie nie obrażą eksporterzy !
Kasa państwowa jest pusta! I co tam komu zależy czy ja wyeksportuję czy stracę ! Przecież demokratyczne państwo ma zasiłki dla bezrobotnych! Mogę do nich dołączyć!
Na razie jeszcze jestem eksporterem i eksportuję na wschód , i ponoszę straty spowodowane bałaganem na granicy .
Natomiast utrata wiarygodności Polski jako rzetelnego partnera handlowego może kosztować nas wszystkich znacznie więcej!
Handel nie lubi próżni : jak nie dojadą towary z Polski , to je dostarczą eksporterzy z innych krajów, przez inne granice.
A potem już będzie za późno byśmy wrócili na utracony, ukraiński rynek.
No więc idźmy, polscy eksporterzy, po zasiłek dla bezrobotnych.Może nie zabraknie na wypłaty. A jakby co - to będziemy strajkować o podwyżki.
Z poważaniem gema
Kałmanawardze. / 83.9.123.* / 2008-01-29 06:28
Bzdury gadasz gema! czy zdajesz sobie sprawę z przepychanek na granicy w proponowanym przez ciebie sposobie? Jest jedyny sposób aby zmusić, w tym przypadku,
celników do pracy. Strajkujących wywalać na zbity pysk , a do pracy, choćby czasowo, przenieść tych z południowej i zachodniej granicy. Ty pewno jesteś członkiem PO idlatego dajesz takie "mądre " rady. Rusz trochę mózgiem, jeśli go masz.
gema / 83.7.109.* / 2008-01-29 07:56
Szanowny Panie Kałmanawardze,
NIE NALEŻĘ i nie popieram żadnej partii . Od kilkunastu lat prowadzę własną firmę i jetem eksporterem na wschód.
Żałuję, że tak dosłownie przyjął Pan moją wypowiedź i nie uchwycił w niej IRONII i SARKAZMU.
Moja firma ,mimo wszelkich nieudolnych czy wręcz szkodliwych , od wielu kadencji, działań władzy dotyczącej polityki wschodniej , prosperuje dobrze.
A co do celników i innych będących na cudzym garnuszku.
Na pewnonie wszyscy są rzetelnymi pracownikami, ale ja zatrudniam sporo ludzi i naprawdę wywalanie na zbity pysk nie jest dobrą metodą. Nowi pracownicy często też niewiele
umieją a może tez nie wszyscy nie chcieliby być łamistrajkami. A jeśli sobą kupczą to nie pójdą nz groszowe pensje.To naprawdę szeroki problem socjologiczny, może bardziej moralny .Pozdrawiam gema
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,............ / 83.28.158.* / 2008-01-29 01:50
Obecnie nie protestują tylko geje i lesbijki.
Mają teraz raj. Niedługo zaczną adoptować dzieci i otaczać
je matczyną i ojcowską miłością.
Pozostali wyjmują rękę z nocnika.
tata Stasia / 2008-01-28 23:39 / Bywalec forum
Jak na razie to płaci gospodarka. Bardzo dobrze, że ukraińcy będą skarżyli za straty polski rząd. Czas skończyć z tymi strajkami. Są inne metody na podwyżki.
Jasiek z Fasoli / 83.17.101.* / 2008-01-28 23:32
Patrząc na pan i słuchając pańskich "wypowiedzi" , mam wrażenie, żr żyjemy w innych Polskach. Moja jest przyjazna, pomocna, Ciepła, Dobra. Panska pełna buty, arogancji, prostactwa i nienawiści.
Żyja pan sobie w tej drugiej, ale nie dawaj się pokazywać w okienku tivi, bo niechęć do panskiej Polski rośnie z dnia na dzień.....
piinokio / 83.27.197.* / 2008-01-28 21:58
Pan Brudziński powinien zmienić nazwisko na Bredziński.
Kałmanawardze / 83.21.189.* / 2008-01-28 20:23
Bardzo trudno jest mi zrozumieć obłudę tego rządu, która dowodzi jego skrajnej bezsilności i tępoty. No, ale skąd ten rząd może być silnym jak ma u steru przygłupa, a nawet czasem myślę, że psychicznie chorego człowieka. Te jego rozbiegane, po otoczeniu ślepka, w trakcie jego słownych bełkotów dowodzą, że źle facet ma pod sufitem. Ta jego konferencja u celników, pożal się Boże. Ale do rzeczy:
Jak można tolerować kierowników oddziałów Izb Celnych, którzy bezmyślnie zgadzają się na wieloosobowe urlopy na żądanie? Taki urlop można podpisać, jednak należy zapewnić ciągłość pracy. Inna sprawa: zwolnienia lekarskie, przecież to przestępstwo w "majestacie prawa" ten ryży cymbał prosi: jeżeli któremuś z celników pozwala zdrowie to niech wróci do pracy. Ha,ha mamy premiera, który boi się własnego cienia i jeszcze bardziej przyśpieszonych wyborów, bo po nich będzie mógł znowu jedynie kominy malować. Przecież takie postępowanie, trzeba jasno powiedzieć to przestępstwo nie tylko celników,
ale i lekarzy, którzy dają zwolnienie lekarskie w innych celach niż leczenie. Taki malowany, na rudo, premier za usiłowanie nie dostrzegania przestępstw, co świadczy zdecydowanie o jego bezsilności, powinien jeszcze dziś podać się do dymisji, a ten cymbał tylko umie zwalać swoją nieudolność na innych i jeszcze jedno: stęka, że nikt mu nie pomaga, a kiedy on był w opozycji to pomagał? Sam sobie jest winien biegali razem z Haiką Waltzową do pielęgniarek i podjudzali - wszędzie i teraz ma wszystko na własne życzenie.
wojcher / 2008-01-28 20:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziwne, że nastroje lekarzy, pielęgniarek, celników, etc. zmieniły się przez ostatnie dwa miesiące kiedy to rządzi PO. Za PIS było wszystko cacy
alezwała! / 83.24.237.* / 2008-01-28 20:29
i to w zasadzie wykształciuchów, nie? Nie do pojęcia, jakiś cud, czy cóś?
Floyd / 2008-01-28 17:51 / Tysiącznik na forum
A, lekarze znów zarabiają na wypisywaniu lewych zwolnień lekarskich dla pseudo strajkujących. Chyba nawet już się z tym nie kryją., przecież to normalka.
borys4 / 83.10.148.* / 2008-01-28 19:12
A Bredziński znowu bredzi....
napłaczsięzbiera / 83.24.237.* / 2008-01-28 20:32
o "guziczku"?, o nie, to Miłościwie nam panujący, popada w infantylność.
wystarczypowtórzyć / 83.24.224.* / 2008-01-28 19:07
"W ustach pospolitego chama to prawie komplement"
korektor 70 / 87.205.63.* / 2008-01-28 16:52
no tak...jak ktoś mówi prawdę o PO to zaraz jest kasowany przez zarządzającego portalem...a tym razem podpisany jako Szaweł nazywa obelżywie posła RP i jest git. No Wielki Bracie może tak uczciwiej???
man13 / 2008-01-28 16:57 / Tysiącznik na forum
A czy o PiSiorach mozna uczciwiej?
obserwator / 2008-01-28 20:14 / Tysiącznik na forum
man13 > zupelnie rozum sie przegrzal, stad brak orientacji co jest dobre i zle, celnicy i kierowcy oceniaja ten rzad źle, wymusza co chca dostac, nie ciesze się z tego, dla najbiedniejszych zabraknie, zostana sie sami funkcjonariusze z przywilejami emerytalnymi i duż kasa, szkoda gadać.
man13 / 2008-01-28 21:16 / Tysiącznik na forum
Zaiste prawda i sprawiedliwosc jedno ma imie a najbiedniejsi powinni byc wyniesieni /w podtekscie: fachowcy z wysokim wyksztalceniem/. Pomioty szatana /w podtekscie: nieroby wszelkiej masci z pominieciem emerytow po 65 rokiem zycie/ w piekle powinni sie gotowac.
badyl L-2 / 91.94.146.* / 2008-01-28 17:29
A czy o PiSiorach można uczciwie?
Można, tylko tej uczciwości trzeba mieć trochę w sobie i na czarne, mówić , że to czarne, a na białe, że białe.A co spartaczył PiS, trzeba powiedzieć, że to sprawka PiS, a co nie załatwił na czas Schetyna, to zasługa PO, a nie cały czas"To zasługa PiSioirów, to zasługa POprańców,"
zasadaityle! / 83.24.224.* / 2008-01-28 17:01
z punktu widzenia Ubekistanu, w żadnym wypadku!
ziutek_lutek / 195.149.64.* / 2008-01-28 14:06
Albo za niechlujstwo i brak racjonalnych decyzji za rzadow PIS - oni nic nie zrobili - oczywiscie poza nowym peronem we wloszczowej :)
man13 / 2008-01-28 13:28 / Tysiącznik na forum
Rok budrzetu PiS /2008/ bedzie w calosci oparty na realizacji spolecznie nieakceptowalnego wspierania "Rydzykowych pomiotow". Nastepny budrzet pokazaac powinien prawdziwe oblicze preferencji rzadu PO.
Obserwator! / 89.76.186.* / 2008-01-28 16:52
Panie Forumowicz "man13" z 500 wypowiedziami. Jeśli wszystkie poprzednie były takie mądre jak ta ostatnia - to ja wysiadam. A tak przy okazji - budżet (nie budrzet) pisze się przez samo "Ż". Jeśli się wyspowiadasz to o. Rydzyk udzieli Ci bezpłatnie korepetycji z ortografii. Póki co kup sobie odpowiedni słowniczek. Pozdrawiam i życzę sukcesów w studiowaniu tej bardzo przydatnej książeczki, bo byków zrobiłeś dużo więcej.
lusterko / 80.55.154.* / 2008-01-28 14:14
man13.Z takim poziomem Rydzykowi nigdy nie podskoczysz,więc wracaj do szkoły a na początek napisz 100 razy - budżet,budżet......I nie wypowiadaj się,że coś jest społecznie nie akceptowane,bo w tym przypadku,to podobno 10 milionów ludzi,którym się narażasz.Nie masz prawa wypowiadać się w ich imieniu,ale jako 13-to latek musisz się jeszcze dużo uczyć.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-01-28 13:56
Hmmm, a dlaczego nie budżet 2087? Będzie się dłużej rządzić.
man13 / 2008-01-28 16:36 / Tysiącznik na forum
... a z prostej przyczyny realizacji budzetu PiS przez obecny rzad PO w 2008 roku.
wtorek / 79.188.238.* / 2008-01-28 12:57
Do donka

Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
Abraham Lincoln
janru / 2008-01-28 13:20 / Bywalec forum
Czy "ciągle "to jest miesiąc ,rok, 15 lat,czy wystarczy że rządzą nie NASI ?
KAP / 2008-01-28 16:55 / Tysiącznik na forum
gratuluje poziomu koledze - czyzby byl szlachetnym kandydatem na trolla?
Jarkt / 213.238.88.* / 2008-01-28 16:30
W ustach pospolitego chama to prawie komplement
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy