Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest w Cegielskim "największy od czerwca 1956"

Protest w Cegielskim "największy od czerwca 1956"

Wyświetlaj:
kubek1978 / 2009-10-24 12:04 / Bywalec forum
Słuchajcie .... Dziś była wypowiedź bodajże w TVN24 pewnego posła który stoi za tymi związkowcami . Nie interesuje mnie jego nazwisko ale zażenowała mnie jego wypowiedź i sposób w jaki to mówił. To kompletny kretyn i tempak . Ten koleś nie zna praw ekonomicznych .
Jeżeli jesteśmy biednym krajem to co mamy jeszcze ładować mnóstwo kasy w jakieś nierentowne zakłady ? Niestety jest taka sytuacja ,że nawet w niemczech dużo zakładów bankrutuje z braków zamówień ,a co dopiero Polska . Nie jestem fanem PO czy PiS ale sądzę ,że rząd Donka ma bardzo ciężki okres bo popadł na najgorsze czasy od 90 roku.
Chińczycy niestety zawładnęli europejskim rynkiem i to między innymi przez nich tak stoi gospodarka . Wiem to bo pracuje w branży w której chińskie wyroby wypały dużo wyrobów rodzimych producentów . W naszym zakładzie musieliśmy zredukować o połowę załogę .
Niestety taki kretyn jak ten poseł nie wiedzą o tym bo pewnie całe życie pasł krowy i jakimś cudem dostał sie na takie stanowisko.

To jedna sprawa ,a 2 to taka ,że te Państwowe zakładziki to się mają nijak do konkurencyjnych stoczni . Zwródźcie uwagę na stocznie np na Tajwanie czy w Chinach . Tam mają najnowocześniejsze maszyny do spawania itd. laserem ,plazmą i są konkurencyjni cenowo ,a my co mamy ? Chłopów co łażą z palnikami . Może trochę przesadziłem ale taka jest prawda .
Jestem małym przedsiębiorcom i wiem jak trudno zwłaszcza w kryzysie uczciwie zarobić kilka złociszy . Tak więc nie mam zamiaru z własnych podatków kłaść na jakichś bankrutów źle zarządzanych . Państwowe zawsze będzie źle zarządzane taka jest prawda . Znam parę takich firm i niestety tam jest marnotrastwo.
Donek tutaj nic nie pomorze my bo Polska to jest biedny kraj i tyle . Nie mamy złota nie mamy ropy ani gazu nic !!!! Więc skąd mamy mieć pieniądze na utrzymywanie tylu ludzi .
Co oni niby mają robić w tych zakładach obijać się za 900-1200 zł ?
Polska wtedy długo nie pociągnie z takim podejściem ,a UE nierentownych firm nie będzie sponsorować . Jest nas po prostu za dużo w Polsce ,a to wina tych pieprzonych komunistów i ZSRR . Konsekwencje II WŚ jeszcze wiele lat będziemy odczuwać ,bo najpierw zostaliśmy ograbieni przez Niemców i Rosjan , a potem alianci zdrajcy nas sprzedali ZSRR która od nas i nie tylko ciągła ile mogła . NAsz kraja i nasza gospodarka tak na prawdę istnieje od 90 roku czyli 20 lat ,a my chcielibyśmy dobrobyt ?
Niemcy zachodnie dostali pomoc od USA i umieli ją uszanować to teraz mają dobrze.
sc / 99.232.233.* / 2009-10-23 21:57
Ale Donek ma pecha. Nos mu wyrósł. Czy kłamal? O to jest pytanie. Może nie chciał lub nie mógł powiedzieć całej prawdy lub nawet pół prawdy. Ostatecznie definicja kłamstwa i prawdy jest bardzo elastyczna i zależy wyłącznie od odbiorcy. Dla mnie kłamstwem jest jeżeli ktoś nazywa kolor czarny białym lub słońce księżycem. A co na to Kaczyński? Na pewno wykorzysta sytuację odpowiednio na swoją korzyść. Gdyby Kaczyński lub ktokolwiek inny był na miejscu obecnego premiera to cała sytuacja rozegrałaby się identycznie. Też, cała wina spadłaby na niego lub na innego polityka pochodzącego z jakiejkolwiek partii, która sprawowałaby rządy. Musimy więc przyjąć za prawdziwe co najmniej jedno z dwóch zalożen a mianowicie, że na dzień dzisiejszy nie ma w Polsce polityka, który miałby na tyle siły aby sformułować sprawnie i konsekwentnie działający rząd lub my, Polacy, czyli masa ludzka, jesteśmy tak zmanieryzowani i dbającymi w gruncie rzeczy wyłącznie o własne interesy i przywileje, że nigdy nie pozwolimy jakiemukolwiek rządowi, poprzez bezpodstawny opurtunizm i stosowanie prawnych tryków, na sprawowanie polityki rządowej. Związkowcy z lat 80 zagarnęli zasłużony szacunek całego narodu, który trwał przez ładnych kilka lat i później zasłużenie go stracili gdy okazało się jak ogromne porobili błędy. Coraz więcej Polaków zaczęło nagle odkrywać, w czasie kiedy juz wszyscy zdążyli głęboko odetchnać po obowiązkowej przyjaźni polsko-rosyjskiej, jak o wiele wiecej zalet ma nowy ustrój kapitalistyczny od starego ustroju socjalistycznego, powszechnie podkreślanego przez dwa pokolenia jako najlepszego. Polska, jako kraj, jest ciągle w fazie przejściowej przechodzenia z jednego ustroju do drugiego. W wielu umysłach kwitnie niepewność, który z ustrojów jest lepszy. Dla byłych, nielicznych prominentów z PRL-u, którzy się nie załapali, a ogromnej rzeszy robotników, rolników, urzędników, polityków a także solidarnościowców, którzy nie byli przygotowani do prawdziwej, efektywnej pracy, nastały bardzo złe czasy. Nowy, ustrój kapitalistyczny zaczął wymagać respektowania twardych praw ekonomii, których nie sposób oszukać i tak jak w wypadku przestrzegania przykazań boskich, kiedy ktoś żyje zgodnie z nimi, idzie do nieba a gdy nie, to do piekła. W przypadku przykazań boskich dotyczy to wyłacznie jednostek, natomiast przestrzeganie praw ekonomii przez Polaków dotyczy nas wszystkich a zwlaszcza dobrobytu w naszej ojczyźnie. Bez przestrzegania podstawowych praw ekonomii nigdy nie będzie w Polsce dobrobytu. Przypominam, że mikroekonomia zakłada, że ludzie pracują w celu polepszenia swojego dobrobytu natomiast firma działa w kierunku osiągnięcia jak największego dochodu. W wypadku Cegielskiego, nie ma produkcji silników bo nie ma okrętów. Nie ma okrętów bo nie ma zamówień. Nie ma zamówień to nie ma pieniędzy. Tak zdrowa gospodarka powinna działać. Tylko masowa prywatyzacja może pomóc uzdrowić obecną sytuację. Prywatny właściciel, który lekceważy prawa ekonomiczne jest automatycznie wykluczony z gry a przestrzegający praw ekonomicznych gwarantuje dla siebie i swoich pracowników stały i dobry dochód. Obie strony są wtedy bardzo zadowolone.
Polska nie jest winna za to, że gdzieś na krańcach świata nastąpił postęp i wybudowano stocznie, które produkują statki o wiele lepsze i tańsze. Zwiazkowcy, opamiętajcie się. Idźcie najpierw na bezrobocie a później poszukajcie sobie inna pracę. Anarchia dobija Polskę.
jotte / 62.87.164.* / 2009-10-23 15:37
Bardzo dobry POrtret Donka z długim nosem,taki prawdziwy.
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:17
tych darmozjadów do eutanazji !!!!
FirezeuG / 2009-10-23 13:37 / Tysiącznik na forum
Kolejna eskapada w miasto, to się nazywa praca. Szkoda że moja firma nie robi takich wypadów. Oj działo by się, działo. Wszystkie knajpy byłyby nasze :)

Nie mogłem się powstrzymać więc tych którzy poczuli się urażeni przepraszam z góry.

Jeśli chodzi o główny temat to moje zdanie wygląda następująco.
Panowie związkowcy chyba nie chcą zobaczyć prostego mechanizmu. Jeśli utrzymane zostanie zatrudnienie to ostatecznie wszyscy pracownicy będą w gorszej sytuacji bo firma będzie mogła mniej wydać na siłę roboczą (jeśli zakładamy że muszą zmniejszyć koszty i da to efekt czyli firma nie padnie). Finalnie będzie tak że każdy mniej zarobi i mniej wyda. Przełoży się na spadek zysków firm usługowych lub całkowity brak przychodów. Idąc dalej tym tropem to zanotuje się w tym regionie spadek cen nieruchomości bo osoby które nie będą mogły spłacać kredytów będą licytowane przez komorników. Ilość turystów również poleci bo czemu przyjeżdżać do miejsca gdzie bieda aż piszczy i można dostać w głowę od osoby która jest zdesperowana w poszukiwaniu pieniądza. Tu można mnożyć przykłady.

Fakt jest faktem że firma pada. Szkoda pracowników ale jak ktoś niżej napisał to właśnie związkowcy powinni wiedzieć takie rzeczy wcześniej (kontrolować radę nadzorczą w imieniu pracowników). Skoro było inaczej to nie zajmowali się oni tym czym powinni a to kwalifikuje ich do odpowiedzialności przed sądem cywilnym, a nie protestowania. Nie można za każdym razem dopominać się o kasę od państwa bo takowa z nieba nie spada tylko wszyscy ją wpłacamy. Nie wiem jak inni ale ja nie mam bankomatu w szafie żeby każdemu dawać bo inaczej wyjdzie na ulice.

Zarząd firmy też nie jest bez winy. Przecież o problemach polskiej stoczni wiadomo już od dawna, a o kłopotach w całej branży (na świecie) to spece mówili przynajmniej od 2 lat. Właśnie wtedy trzeba było myśleć o dywersyfikacji zamówień i dostarczaniu swoich produktów do innych branż. W tym monencie już jest pozamiatane. W związku z tym trzeba się zastanowić czy firmie która nie potrafi kompletnie przewidzieć rynku warto dawać pieniądze. Przecież sytuacja może się powtórzyć a wówczas zanotujemy podwójną stratę.

Uważam że niestety ale firma musi sobie poradzić sama. Inaczej nie wyniesie żadnej nauki z tej sytuacji. Jeśli padnie to znaczy że nie było już ratunku bo sprawy zaszły za daleko. Jeśli przetrwa bez niczyjej pomocy to powstanie niczym feniks z popiołów i będzie miała się dobrze jeszcze przez wiele kolejnych lat.
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-10-23 21:03
Przyjacielu!! Ktoś w tym kraju obiecał stoczniom, że będą produkować statki. Tak było czy nie? Tym samym pozostawił Cegielskiemu nadzieje na dalszą produkcje - to są pierwsi winowajcy - temu nie zaprzeczysz, bo jeśli już dwa lata temu "POeksperci" powiedzieli by uczciwie, że zamiast stoczni to będą tam dyskoteki, to Cegielski może zacząłby robić chipsy (żartuję , ale mniej więcej o to chodzi). Natomiast zrobiono ludzi w ch..a. W bezczelny cyniczny sposób. Napiszę szczerze - gdyby mnie ktoś tak nakłamał oficjalnie to nie manifestowałbym ale poszedł i dał w mordę. W drugiej kolejności winny jest zarząd który bierze większą kasę za to aby dobrze zarządzać, a na końcu możesz związki bądź bogu ducha winnych pracowników. Takie jest moje postrzeganie i ja sie tym ludziom nie dziwię - oni walczą o utrzymanie . Swoje i swoich rodzin. A tymczasem okłamuje się ich jak za najgłębszej komuny i jeszcze bezczelnie kradnie ...
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:51

powstanie niczym feniks z popiołów

ale idiota :-)))
nie po to niszczymy ten idiotyczny kraj i naród !!!!
Hei l!!!
zywieczdroj / 150.254.137.* / 2009-10-23 16:59
myslalem, ze chociaz na takim portalu 'ekonomicznym' nie ma idiotow, ale jednak zycie znow zaskoczylo :) ale to w sumie dobrze bo przynajmniej to ty bedziesz tania sila robocza, zasuwajaca za 3 piwa i paczke fajek, heil!
FirezeuG / 2009-10-23 15:20 / Tysiącznik na forum
Powiem to jasno i prosto:

Swoją żałosną klepaninę w klawisze zostaw sobie na "pudelka" i inne tego typu portale,

Głupota, ton i jakość twoich wypowiedzi uwłaczają wszystkim którzy zamieszczają tu komentarze. Bez względu na poglądy jakie wyznają piszą bo chcą aby było lepiej. Ty zachowujesz się jak pięciolatek który krzyczy tylko po to żeby na niego spojrzeć. Więc stało się. Poświęciłem ci chwilę mojej uwagi i przyznam że mogłem ją spożytkować znacznie kreatywniej przykładowo licząc źdźbła trawy na trawniku.

Teraz możesz już wrócić do realnego życia i wymienić pampersa bo taka ilość myśli musiała zostawić po sobie ślad.

PS Określenia typu "idiota" zostaw dla osobnika którego widzisz w lustrze.
klofik / 94.254.149.* / 2009-10-23 14:31
FirezeuG. Cała tragedia, przecież nie tylko Cegielskiego, ale w ogóle całej kondycji Polski, NIE DOTYCZY TYLKO SPRAW EKONOMII, ALE PRZEDE WSZYSTKIM KONSEKWENTNIE REALIZOWANEJ POLITYKI UBEZWŁASNOWOLNIENIA POLSKI od 20-tu lat. Czysta ekonomia NIE ISTNIEJE. Przeczytaj b. dobry poniższy wpis „plan Oto Polska jakiej chcieliśmy”. I jeśli to co napisałeś powodowane było dobrą wolą, to spróbuj się nad tym zastanowić.
FirezeuG / 2009-10-23 14:45 / Tysiącznik na forum
Przyznam że chciałem postawić się na chwilę w położeniu pracownika takiej fabryki. Czy mi się udało nie wiem.

Wydaje mi się jednak że matemtyka (czyi część ekonomii) jest nieugięta i zawsze daje podobny wynik nie ważne kto liczy. Odnoszę wrażenie że pracownicy powinni mieć przedewszystkim żal do swoich przedstawicieli oraz samego zarządu firmy. Nie istotne jest jaka orientacja polityczna rządziła, rządzi lub będzie rzadzić. Rolą prezesa i zarządu jest planowanie ze sporym wyprzedzeniem i ciągłe liczenie pieniędzy w kasie. Kiedy coś się zaczyna chwiać to trzeba szybko zająć się sytuacją a nie zamiatać problemy pod dywan. Dlatego myślę żę pracownicy powinni przespacerować się do budynku administracji na terenie ich firmy i poprosić (a nie żądać bo ostatecznie to ich pracodawca a nie odwrotnie) o szczegółowe informacje o stanie firmy i ewentualnych planach.

Krzyki nic nie pomogą jeśli pomoc zostanie zmarnotrawiona, a straci jeszce więcej osób.
irma z. / 89.108.202.* / 2009-10-23 15:20
Bardzo ładnie: „Wydaje mi się jednak że matematyka (czyli część ekonomii) jest nieugięta i zawsze daje podobny wynik nie ważne kto liczy”. Otóż, to jest najważniejsze kto liczy, bo w zależności co chce wyliczyć powołuje się na określone doktryny ekonomiczne. A jest ich całkiem sporo ! Tak, czy inaczej Polacy nie liczą. Polacy realizują wytyczne, tych co właśnie liczą, aby im dobry wynik wyszedł !!! I to jest istotna część naszej tragedii, że tak wielu jest w Polsce ludzi, tylko słuchających tych „ekonomicznych” rozporządzeń. Przypadek ? Nie, to jest właśnie żelazna konsekwencja całego rozwoju wydarzeń w Polsce od 20 tu lat.
FirezeuG / 2009-10-23 15:29 / Tysiącznik na forum
Jeśli chodzi o matematykę to raczej chodziło mi o podstawowe prawidła (bo 2+2 zawsze równa się 4) i ich stosowanie w przedsiębiorstwach.
Jeśli chodzi o pozostałą część twojej wypowiedzi to ma to sens. Przyznasz chyba mi jednak rację że jesli tak jest to tym bardziej pracownicy powinni rozmawiać właśnie ze związkowcami i wytykać im błędy. Ponadto wynika z takiego rozumowania że nawet przekazanie 100 mln spowoduje tylko tyle że zakład przetrwa jakiś czas a potem padnie bo będzie źle zarządzany.
idzi zon / 188.33.40.* / 2009-10-23 17:49
No chyba, że "nasi" też zaczną liczyć. Czyli mieć w jakimś poważaniu także Polaków. Bo dziś jest totalna olewka siły roboczej polaczków.
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:25
to już nie jest sprawa rozumu, to już tylko kwestia wiary, w PO oczywiście :-)))
FirezeuG / 2009-10-23 14:47 / Tysiącznik na forum
jeśli odnosiłeś się do mojego postu, to powiem ci tylko że nie mieszałem do niego moich poglądów politycznych
Perun / 193.109.225.* / 2009-10-23 17:11
zgadzam się z FirezeuG w sprawie przyczyn upadku zakładów pracy w Polsce, ale byłbym tu bardziej radykalny. Moim zdaniem całe "zło" tkwi w zarządach tych zakładów. To przede wszystkim oni powinni dbać o dobrą kondycję firmy, a co za tym idzie pracowników. Przyzwyczajeni tradycjami sprzed 90 roku myślą, że wszystko zrobi za nich państwo, a oni sa tylko po to aby być. Podobną mentalność mają sami pracownicy których - nie obrażając nikogo- średnia wieku (jak na zamieszczonym wyżej obrazku) jest dość duża, a przez co przyzwyczajenia z lat młodzieńczych pozostają (znam takich którzy tęsknią za komuną bo było im wtedy dobrze i jako przedstawiciele tzw klasy robotniczej byli traktowani z szacunkiem, a państwo gwarantowało im wszystko- dobre pensje, premie, wyjazdy, samochody). Żyjąc tamtymi przyzwyczajeniami ciągle myślą że to Państwo im da- tylko z czego. Ergo, należy zmienić całą kadrę zarządzającą firmami-molochami, lub przynajmniej zagwarantować (zorganizować) tym osobom system szkoleń menadżerskich, aby mogli zacząć działać w obecnie panujących warunkach ekonomiczno gospodarczych. Nie ma już co obrzucać błotem lewych i prawych, tylko trzeba zacząć działać, bo jak tak dalej pójdzie to moje - wchodzące w dorosłe życie- pokolenie będzie utrzymywało całą ferajnę bezrobotnych lub wczesnych emerytów.
protti / 85.89.185.* / 2009-10-23 12:42
No cóż stało się .To straszne utrata pracy współczuję ale strajków i protestów nie popieram,żądanie jakich kolwiek pieniędzy od rządu ? z jakiej racji.W Łodzi za czasów Lecha W zniszczono zakłady gdzie pracowało po 8000tyś ludzi,wszystkich zwolniono nikt złotówki nie dostał a zakład zniszczono.Dlaczego górnikom czy stoczniowcom robi się takie prezenty po 60000zł czy to grupy uprzywilejowane.To niesprawiedliwe !!!!!!
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:32
Mamusiu

To niesprawiedliwe !!!!!!

A co ty kulwa sobie myślisz, komuna zdechła !!!
teraz jest świat szczurów !!!
jak ty nie zagryziesz innych, to oni ciebie zagryzą :-(((
WACUŚ elektryk / 83.29.247.* / 2009-10-23 11:11
Tusk gorszy od Gomułki - powtórki z Nocnej Zmiany nie będzie - Okragły Stól będzie w drzazagach. To niepojęte, że tak NIEWIELU wycyprzyło tak WIELU.
............................. / 78.47.225.* / 2009-10-23 12:46
Jak chcecie się pośmiać z lemingów-debili to zobaczcie sobie to:

http://malinyioskary.salon24.pl/133534,akademia-dezinformacji-spolecznej

następne 500 wycyprzonych lemingów jak kolega pisze...
Binarek / 2009-10-23 12:57 / Tysiącznik na forum
Do tej pory wszystkie badania elektoratów wskazywały jasno, że to poplecznicy PiS są na bakier z nauką.

"lemingów-debili "
Jak to ktoś napisał na forum - "Podczas gdy PO uprawia politykę miłości, PiS uprawia politykę nienawiści"
WACUS elektryk / 83.29.247.* / 2009-10-23 13:26
PEOFILU zmatolony, znasz tylko jedną melodię, a rozumek jak u Pitery, Niesiołowskiego, Palikota - to są gwiazdy miłości, chamstwa, prostactwa, szyderstwa i jazgotu od którego uszy wiedna - ELYTY, ELYTY, ELYTY
dareg / 87.207.65.* / 2009-10-23 10:54
z ostatniej chwili za PAP:
min. Grad znalazł powaznego inwestora w Burundi
inwestor zobowiązał się do uruchomienia w stoczniach i Cegielskim produkcji jednorękich bandytów na zlecenie spółek wskazanych przez rząd. Na początek inwestor uruchomi produkcję modeli o swojsko brzmiących nazwach : "Miro", "Grześ" i "Zbychu".
Przeszkolenie załogi przeprowadzi uznana spółka "Misiak, Sawicka i Partnerzy".
Adam Polak / 77.113.109.* / 2009-10-23 11:45
Zapomniałeś dodać że opieką prawną powstającej inwestycji zajmie się Lech K. :) Jak myslisz czemu PIS chce badać aferę od 2007 ?:) a nie od wcześniejszego okresu tj 2002 ? Zarówno SLD, PIS jak i PO są w to umoczeni
man13 / 2009-10-23 11:05 / Tysiącznik na forum
A co wolał byś produkcję krzyżyków na zlecenie Rydzyka czy opakowań do modlitewników dla episkopatu?
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:37
a ja bym wolał produkcję amfetaminy :-)))
i eksport na cały świat :-)))))
plan22 / 188.33.199.* / 2009-10-23 10:35
OTO POLSKA JAKIEJ CHCIELIŚMY
Polska na granicy kulturowego i gospodarczego niebytu, bliska czasom rozbiorów, niszczenie albo wyprzedaż resztek strategicznie ważnych dla Polski segmentów gospodarki, upadająca służba zdrowia, systemu emerytalno-rentowego i szkolnictwa, wzrost bezrobocia i zubożenia na granicy wegetacji b. dużej części społeczeństwa, rosnące wewnętrzne i zewnętrzne zadłużenie, a przy tym złodziejstwo, grabież, propagowanie cwaniactwa, korupcja, niszczenie tradycji narodowych, skrajnie kosztowny i niszczący gospodarkę kryzys narzuconych Polsce neoliberalnych dogmatów gospodarczych, wymuszane karykaturalne decyzje kolejnych rządów albo ich zupełny brak, kolejny b. poważny kryzys mechanizmów sprawowania władzy, zupełna utrata zaufania do życia politycznego, społecznego i gospodarczego, Polacy skutecznie na siebie podjudzeni, podzieleni, zatomizowani, wrogo do siebie nastawieni (właściwie, co prócz języka nas jednoczy ?), wszelkie autorytety zdeptane, a mogące takimi być skutecznie wykluczane z życia społecznego, itd., itd…. Może się okazać, że wreszcie tzw. rozwiązanie kwestii polskiej ze strony naszych wschodnich i zachodnich sąsiadów dokona się bez jednego wystrzału. TO JEST ZDRADA CAŁEJ KLASY POLITYCZNEJ OSTATNICH 20-tu LAT I NASZEJ POLAKÓW GŁUPOTY. W momencie wstępowania do UE, państwo polskie wyzbyło się możliwości rozdziału wypracowanych środków tam gdzie są one ewidentnie potrzebne na rzecz podejmowanych decyzji przez brukselską biurokrację, która jest wypadkową interesów najbogatszych państw, przede wszystkim Niemiec. Dlatego wpłacone przez nas do UE środki przeznaczane są np. na różne zideologizowane programy ekologiczne, edukacyjne, szkoleniowe, propagandowe i pseudo-gospodarcze, itd., itp., o b. wątpliwej dla nas przydatności, o ile nie są wręcz szkodliwe, a brakuje tych środków np. na służbę zdrowia, edukację i ratowanie istotnych dla Polski sektorów gospodarki. Albo trzeba bez sensu sprzedawać, prywatyzować albo niszczyć resztki strategicznie ważnych dla Polski części gospodarki. CZY TAK POSTĘPUJE np. RZĄD NIEMIECKI? Polska ma przestać istnieć nie tylko formalnie (podpisany tragiczny w skutkach dla Polski tzw. traktat lizboński), ale także (a może przede wszystkim) realnie. To się dzieje od 20-tu lat (kiedyś oficjele mówili nawet, że pierwszy milion trzeba ukraść !). Tylko teraz towarzystwo skacze sobie do gardeł, bo to są już resztki, a chętnych nie maleje. No i oczywiście jest to wszystko wymuszane tzw. standardami UE. Bo Polska nie miała być silna i zasobna. Byłoby to sprzeczne z np. aspiracjami, dążeniami i interesami niemieckimi. Czyli także pośrednio całej UE. Dlatego w całej naszej transformacji ustrojowo-gospodarczej od 20-tu lat, wsparcie polityczne, medialne i gospodarcze praktycznie z całej UE, otrzymywali i otrzymują ludzie (i ugrupowania polityczno-biznesowe), którzy gwarantowali doprowadzenie Polski do stanu jaki obecnie mamy. Tak miało być i tak się stało !!! MARZENIA I PRAGNIENIA POLAKÓW WRESZCIE ZACZYNAJĄ SIĘ SPEŁNIAĆ. MOŻEMY BYĆ DUMNI.
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:43
i bardzo dobrze :-)))
nareszcie zginie ten polski wrzód na dupie Europy :-)))
na zawsze !!!
Heil !!!!
mono xxl / 94.254.129.* / 2009-10-23 12:38
Jest ratunek. Po pierwsze: wysłać do diabła całą czerwoną UBoskrętną szlachtę we wszystkich pokoleniach rodzinnej, mentalnie i ekonomicznie, tradycji (polityka, biznes, media) obłowionej samo uwłaszczeniem po 1990 r. do chwili obecnej. Po drugie: skutecznie odebrać w całości zagarnięte w ten sposób majątki. Po trzecie: przywrócić sens słowu sprawiedliwość i na nim budować prawo (nie odwrotnie). Odwołać się do tradycji i kultury polskiej (a nie jakiejś nieokreślonej i antycywilizacyjnej „politycznej poprawności”) - czyli odwołać się do tego, co nas JEDNOCZY, a nie rozbija (jak obecnie). Jednym słowem dać Polakom SENS tworzenia dobra wspólnego. Po czwarte: przywrócić sens i znaczenie słowom; demokracja, wolność, praworządność, prawo, sprawiedliwość, itd, itp. JAK CZŁOWIEK WIDZI SENS SWOJEGO DZIAŁANIA, TO JEST W STANIE np. ODBUDOWAĆ WARSZAWĘ W KILKA LAT. Abstrakcyjny euroland przeczący zdrowemu rozsądkowi nie jest żadną propozycją takiego sensu. A ci, którzy go propagują, robią na tym po prostu kasę i tylko kasę, kosztem całego narodu. Nic więcej. I to jest właśnie ta obecna propagandowa UBoskrętna czerwona szlachta nawrócona na zachodnie koryto. Pozostali propagatorzy to tzw. pożyteczni idioci, którzy dali się na to nabrać, a nie mają z tego nic, prócz kolejnego kaca po kolejnych przetasowaniach kolejnych rządów, w ramach ciągle tej samej Uboskrętnej elity polityczno-biznesowej.
Ale Polacy są mało przewidywalni i ta natura słowiańska… Przekonał się o tym i car i stalin i pomniejszy pomiot za prl. Jestem pewny, że Polacy znowu przejrzą na oczy !
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:45
debilątko :-)))
niech tylko jakiś polski terrorysta podskoczy, to bratnia Bundeswera czuwa !!!
kremp123 / 188.33.39.* / 2009-10-23 11:37
Dokładnie tak jest. Od 20 tu lat. Po okrągłym stole, do dnia dzisiejszego z drobnymi wahnięciami całe życie polityczne, społeczne i biznesu w Polsce jako sterowane tajnymi służbami (czyli niejawnie) odsiało i wykluczyło (np. za pomocą mediów kształtujących tzw. opinię społeczną) wszystkich porządnych ludzi spoza układu, myślących kategoriami dobra wspólnego i chcących silnej i zasobnej Polski. A tak mamy kolejne pokolenie taniej, niewolniczej siły roboczej widzącej tylko koniec własnego nosa. Tragedią jest, że tak wielu Polaków daje się wodzić do dnia dzisiejszego za nos, nawet nie próbując zrozumieć swojej obecnej sytuacji i szukając jej przyczyn tam gdzie tego sobie zażyczą obecni właściciele resztek Polski.
cobithree / 2009-10-23 10:54
biedny sceptyk, przestresujesz sie przez całe życie i umrzesz pomarszczony. Tak długo jak pisałeś ten tekst trzeba było zrobić coś bardziej pożytecznego, np sie wysikac czy wypić kawke. Jak sobie pomyślę jak było 20 lat temu, a jak jest dziś to... za głowę się lapie z radości, że tamto się skończyło. wtedy dobrze miały tylko czerwone pająki, a dziś każdy może mieć dobrze i wcale kuźwa nie musi ukraść. A jeśli aspirujesz na miliony to zapewniam Cie, ze Twoje narzekania się nie skończą, chyba że porządnie nakradniesz złomu
jak fajnie być POpaprańcem / 77.253.127.* / 2009-10-23 14:49

dziś każdy może mieć dobrze

a co to znaczy "każdy" ?
inwalida, emeryt, trochę mniej sprawny intelektualnie i fizycznie ??
Pan Buk / 87.205.145.* / 2009-10-23 11:48
= co to są czerwone "czerwone pająki" , pamiętam ale "czarne wdowy" które i wtedy i dziś mają się dobrze, (a jakie jadowite), no mała korekta, wtedy kto pracował ten miał. "Prywatna inicjatywa" tyrała ale miała (volva, merce, kosmetyki czy chemię o ktorych OBECNIE polski obywatel nie ma zielonego pojęcia bo te wszystkie oma, ariele, etc.. nie warte są jednego IXI z PRL) . Dalej jest świat A (ach, ach) i świat B (BE,BE). A złodziejstwo, rozkradanie tego co "komuchy" wypracowały w żaden sposób nie przystaje do złodziejstwa tamtych czasów (2kg miedzi, worek wełny, etc..). Może ludzie byli uczciwsi, może trzymani za mordę jak byś chciał. Miarą idiotyzmu twoich wypowiedzi niech będzie jeden jedyny fakt , że po 1945 było nas 23 miliony 600 tysięcy a w 1989 - 38 milionów. Po 20 latach "niepodległości" (nazwał bym bym raczej kolonializmu) znów nas ubywa, wprawdzie w tempie wolniejszym niż mieli to w zwyczaju aplikowć nam niemieccy "przyjaciele", ale wszystko przed nami.
PS. w każdym systemie są jakieś okienka, wtedy był PeWeX, teraz mogę sobie zamówić towary w niemczech (tfu).
Punch / 87.205.145.* / 2009-10-23 11:19
Ścierwo bezmyślne czy hienna bufetowa lub inny padlinożerca?
Binarek / 2009-10-23 11:23 / Tysiącznik na forum
"Ścierwo bezmyślne czy hienna bufetowa lub inny
padlinożerca?"

To taki Wasz poziom zastraszony narodzie.
Najlepiej obrzucić błotem tego, który pracuje i szuka rozwiązań
Samemu się nic nie zrobiło w temacie poza obsadzeniem prezesów.
scep 444 / 94.254.154.* / 2009-10-23 11:14
Ty zupełnie nic nie rozumiesz, co się w Polsce dzieje. I to jest tragedia. Zaborcy od 200 lat starannie dbają, żebyśmy byli narodem otępionych a robotnych niewolników. Ci, którzy w niewolnictwo nie chcą dać się wpędzić uciekają z kraju, albo dają się przekupić. Dla całej reszty liczy się tylko w miarę pełna micha, browar w sobotę, święty spokój i raz na jakiś czas igrzyska w ośmieszaniu moheru. Zaborcy nauczyli się też, że ślepy terror kreuje opór i kłopoty. Ogłupienie zmasowaną propagandą jest znacznie skuteczniejsze, bo tłuszcza głęboko wierzy, że jest wolna w wolnym kraju. A starsi i mądrzejsi doją tę tłuszczę niemiłosiernie. Myśl człecze. Dasz radę !!!
odchodzący z firmy na własne życzenie / 62.21.23.* / 2009-10-23 09:55
Na ratowanie Cegielskiego jest już od roku za późno
man13 / 2009-10-23 09:39 / Tysiącznik na forum
To niby przeciw czemu demonstruje SOLIDARNOŚĆ?

Związkowcy chcą zaapelować do rządu Donalda Tuska o podjecie działań. Chodzi między innymi o zahamowanie zwolnień i zagwarantowanie środków na odprawy i zaległe wypłaty.
JX / 91.193.160.* / 2009-10-23 10:45
Man13 i Binarek:
Więcej aktywności! Żeby szef nie musiał wam przypomnieć wypowiedzi Wałęsy z "Nocnej zmiany":
„Ja jutro nie mogę ich wpuścić do biura”.

"Ale żeby złodziej lody kręcić mógł, czuwać musi tajniak, by nie przeszkodził wróg".
Osłona korupcyjna musi być jeszcze skuteczniejsza!
O tempora o mores / 87.205.145.* / 2009-10-23 10:30
Jak to przeciw komu, przeciw nowym zarządcom Generalnej Guberni o nazwie Polska . Przeciw tym
którzy po 89 niszczą polski przemysł (stocznie, huty, kopalnie) z zażartością hitlerowców, jak to mawia erika steinbach "nie musimy już przeciw Polakom wysyłać czołgów sami się zniszczą" tylko żże "sami" powinno być w cudzysłowie, bo mowa o elicie hien pracującej na potrzeby przemysłu niemieckiego.
tow. Wiesław / 87.118.101.* / 2009-10-23 09:17
......
Krytycznie trzeba, bo bez krytyki szerzyło by się bumelanctwo i szkodnictwo.

Ale krytyka, to nie znaczy krytykanctwo! Krytykować zasadniczo można ji trzeba, ale kjerownika sklepu spożywczego, kolegę w pracy, który się spóźnia i nie chce chodzić za zebranja, kśjedza, który monci dzieciom w głowie opowiadając bajki o panu Poncyljuszu Piłatu, prawda.

Ale co innego jak się uprawia krytykanctwo wobec rządu! To jest niegodziwość, to już jest nawet haniebne i służy jako pożywka dla wrogów Ludowy Ojczyzny.

No a już to, by uwłaczać całej Radzie Ministrów za to, że w sposób surowy ale i godny dała odpór reakcyjnym elementom w Milicji, syjonistom o wiadomym pochodzeniu klasowem i społecznem, to jest nieodpowiedzialność.

Trzeba sobij postawić pytanie: komu to służy?

Pytanie jest łatwe do odpowiedzenia dla prostego robotnika i chłopa, żołnierza i milicjanta. To służy wrogom Polski Ludowy!
......

http://hekatonchejres.salon24.pl/133229,komunikat-nowego-rzecznika-rzadu
Binarek / 2009-10-23 09:01 / Tysiącznik na forum
"Obniżenie kosztów działania spółki jest jednym z dwóch elementów programu ratowania firmy. Drugi to dywersyfikacja produkcji"

Teraz sobie przypomnieli o tym, że firmą się zarządza a nie gdy stocznie przeżywały kryzys i zadłużały się u dostawców to tego nie dostrzegli?!

W końcu gospodarka zaczyna być normalna.
Nierentowne firmy mogą upadać a związkowe molochy zaczynają myśleć o restrukturyzacji
grek_pl_zorba / 77.253.23.* / 2009-10-23 09:22
Niektóre wypowiedzi osób są nadal niereformowalne, a roszczą sobie prawo do urynkowiania firm które powstały za wspólne państwowe jeszcze pieniądze (czyli ze wspólnego garnuszka pochodzące). Za majątek tego typu i im podobnych firm każdy Polak (dorosły) otrzymał bon o wartości 200zł. Teraz natomiast przez zamykanie urynkawia się ten kapitał, najbardziej pokręcona prywatyzacja sektora państwowego. A wszystko po to żeby gawiedź nie tylko pracy nie miała, ale również żadnych środków z tej "prywatyzacji"
Binarek / 2009-10-23 09:42 / Tysiącznik na forum
"które powstały za wspólne państwowe"
Cegielski powstał w 1846 i od początku radził sobie w rynkowej sytuacji

"każdy Polak (dorosły) otrzymał bon o wartości 200zł"
Cegielski nie wszedł do Funduszy

"Teraz natomiast przez zamykanie"
Restrukturyzację

Trzy razy skłamałeś bolszewiku.
Tacy jak Ty wprowadzali u nas komunizm, walczyli z wolnym rynkiem i swobodą gospodarczą a teraz znów ubierają się w piórka obrońców uciśnionych.
Punch / 87.205.145.* / 2009-10-23 10:39
Pan jest chory panie Bin.. coś tam, pan dostrzega bolszewię wszędzie tam gdzie ludzie bronią się przed destrukcją za obcy kapitalik, wiadomo wszedzie są upadki np. BASF (też moloch), nie upada, no wie pan, cóż natręctwo tam na zachód od Oest Landu, upadają tylko kur....y. Tu politycy, też ......y.
Binarek / 2009-10-23 11:29 / Tysiącznik na forum
Podałem trzy przykłady kłamstwa.
Trudno odnieść się do przykładów, lepiej jak bolszewik oskarżyć o chorobę psychiczną.
Metody przejeliście z CZK

OPEL nie dostał zgody na przejęcie przez MAGNA na podstawie przyjętej ugody rokowań.
Nie zgodziła sie komisarz Kroess

Jeżeli chcesz przejąć majątek to zapracuj na własny kapitalik i wtedy będziesz mógł przejmować co chcesz.
Punch / 87.205.145.* / 2009-10-23 12:06
Metody z CzK (J. ich pies) niestety pasują do takich Bin.... (coś tam), piewców na etacie obecnych i byłych destruktorów. Zagubiono pojęcia : "rozwój kraju" , "dumę z osiągnięć Polskiego Przemysłu" , wzrost populacji, dobrobyt etc.....( jak pomnę nic nie wywołąlo na kutrze niemieckim większego szacunku niż przejście polskich "Tatr" przez kanał Kiloński - o godzinę wcześniej dwa cholowniki powiadomiały o konieczności cumowania w niszach bo idzie gigant - i to był gigant polski zajmujący cały kanał). Ale to wszystko trzeba było zniszczyć no bo jak Polacy mają się wynieść np. z Pomorza - no cóż zniszczyć im stocznie, rybołóstwo (czemu nie duńczykom), to się sami wyniosą,a kto wejdzie w puste miejsce?
Oczywiście zacznie się bełkot o KGB, o komuchach, o obsesjach i inne pieprzenie tylko fakty pozostaną faktami.
Binarek / 2009-10-23 12:25 / Tysiącznik na forum
Dalej żadnych konkretów :(

"dumę z osiągnięć Polskiego Przemysłu"
Tak, oglądałem to w kronikach a potem stało się przed pustymi sklepami, bo może "coś rzucą"

Holowniki pisze się przez samo h patrioto

W zdrowej gospodarce nierentowne przedsiębiorstwa muszą upadać. Inaczej dzieje się tak jak w US gdzie banki wydmuszki doją państwo.

Czy Ty jednak znasz prawidła ekonomii?
Nikt nie będzie się z nami liczył, gdy Polską nie bedzie potęga gospodarczą tylko etatystycznym potworkiem "3drogi"
xxons / 188.33.58.* / 2009-10-23 10:05
Teraz czekamy na upadek nierentownego Opla.

Najnowsze wpisy