Forum Forum dla firmKsięgowość

Przekroczenie terminu opłaty podatku VAT

Przekroczenie terminu opłaty podatku VAT

tmat / 85.222.7.* / 2008-01-12 19:51
Mam jakie są konsekwencje przekroczenia terminu opłaty podatku VAT, czyli uiszczenia podatku po 25 przy miesięcznym rozliczeniach ?
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Gnome72 / 217.153.206.* / 2008-04-24 20:17
Dziwne wydają mi się wcześniejsze komentarze. Trzeba rozdzielić 2 rzeczy - zapłacenie VAT po terminie i złożenie deklaracji VAT po terminie.

Jeżeli zapłacisz VAT z opóźnieniem - to najlepiej od razu zapłacić go z odsetkami (skorzystaj z kalkulatorów do wyliczenia zaległości podatkowych) - bo tego nigdy nie unikniesz (chyba że nazywasz się Stokłasa). Ale dzięki temu nic więcej nie powinnaś płacić - urząd wyśle Ci info że kwotę którą dostał rozksięgował na należność główną (czyli na kwotę VAT do zapłaty) i na odsetki. No, może jeszce policzą parę złotych za znaczek - ale nie powinni.

Jeżeli po terminie zapłacisz tylko VAT bez odsetek - to zrobią to samo ale będziesz miał(a) niedopłatę VAT (bo zdjęli te odsetki) - i wtedy moga CIę zacząć ścigać.

Wszystkie inne sankcje wydają mi sie bezprawne. W szczególności mandat. Owszem - mandat można dostać za opóźnione wysłanie deklaracji. Aby tego uniknąć, lepiej wysłać deklerację na czas nawet z błędami - i potem zrobić korektę. Wtedy nie zapłacisz żadnego mandatu.

Mandat za opóźnioną wpłatę - to byłoby karanie 2 razy za to samo (raz w postaci odsetek, drugi raz mandat). Nie wiem jak w Goleniowie ale w Warszawie to by się nie utrzymało.
Beata C. / 83.21.245.* / 2008-03-25 15:47
ZAPŁACIŁAM MANDAT GDYZ TRZY RAZY ZAPŁACIŁAM POD.VAT PO TERMINIE - US GOLENIÓW woj.zachodniopomorskie.
przemo777 / 83.21.96.* / 2008-01-14 10:44
W Szczecinie nie jest tak źle. W roku spóźniam się z płaceniem za VAT mniej więcej co 3 m-ce. I dostaję tylko upomnienie że podate nie jest zapłacony wraz z opłatą karną w wysokości 8,80 PLN. Płacę z ok. 30 dniowym opóźnienie wraz odsetkami. I tyle.Babeczki w I US zrozumiały że czasami podatnik jest też ważny :)))
visnia / 2008-01-14 09:22
odsetki i opłaty to pikuś. Jeszcze może dojść kara ( za jeden dzień dawno temu dostałem 650zł a mogło być 1500zł). :)))
przewodnick / 2008-01-13 18:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poborca skarbowy naliczy odsetki + pobierze dodatkowa oplate za "czynności". Może przyjść do firmy z zarządać zapłaty. Jeśli nie bedzie mu sie chcialo zablokuje taka wartosc na koncie firmowym.
GRAGA / 83.30.226.* / 2008-05-05 20:23
A CZY KTOS MI ODPOWIE ILE CZASU MA URZąD SKARBOWY NA ZWROT VAT-U POZłOżENIU PRZEZ PODATNIKA WNIOSKU?

Najnowsze wpisy