Forum Forum prawneBankowe

przelew na złe konto ,przewalutowanie

przelew na złe konto ,przewalutowanie

bankier29 / 2009-08-10 22:27
robilem przelew z pko do citi banku ze swojego na swoje konto,omyłkowo podalem numer konta dolarowego i bank automatycznie mi te pieniadze przewalutował,napisalem pismo do citi banku z prosba o zaksiegowanie tych pieniedzy w zlotowkach bo te przewalutowanie naraza mnie na strate okolo 5000zl.czy prawo jakos mnie chroni wrazie jak by bank mi odmowil??
Wyświetlaj:
cor / 77.91.47.* / 2009-08-21 21:05
Faktem jest, że wszelkich operacji w zakresie przetwarzania przelewów dokonują automaty i człowiek nie ma na to wpływu. Ponadto zaksięgowanej transakcji po zamknięciu dnia rozliczeniowego czyli około godziny 22, nie można cofnąć ani korygować. Jedyne co bank może zrobić to kolejną transakcję, ale to naraża klienta na kolejne straty kursowe. Niektóre banki nie dają możliwości otrzymania przelewu nadanego np w euro na rachunek w dolarach, aby właśnie uchronić klienta przed omyłkowym przewalutowaniem. Wszystko kwestia systemu jaki stosuje bank.
dudek 2 / 77.112.251.* / 2009-08-14 21:16
mój kontrahent zrobił to samo, też do CITI banku, też prosiłem ( zgłosiłem ) o przeksięgowanie tych środków na złotówki, ale bank zdecydowanie odmówił, uzasadniając to brakiem możliwości : twierdzą że tego rodzaju przelewy dokonują automaty, bez możliwości manipulacji przez człowieka ( co jest chyba "bajką" ) a w rzeczywistości dokonują przewalutowań po bardzo korzystnych dla siebie kursach walutowych - i widzę że to jest specjalność citi

Najnowsze wpisy