Przewóz osób

NowyTrans / 83.27.115.* / 2012-09-20 21:21
Witam!
1.Chcę założyć firmę zajmującą się przewozem osób na trasie dajmy na to Kraków-Praga
-dwóch kierowców-ale nie ja(jako początek)
-bus do przewozu max 18/21 osób
-bus kursował by na trasie cały czas tzn.zabiera osoby z KRK jedzie,bierze nowe osoby z Pragi wraca do KRK,bierze nowe osoby z KRK i jedzie itd itd..

2.Moje pytania brzmią:
-gdzie muszę się udać,żeby pozyskać kierowców
-gdzie/jak mogę dostać dotacje na busa
-gdzie/jak mogę dostać dotacje na firmie
-ile muszę mieć ,,wkładu własnego"
-jak z podatkami(od prowadzenia firmy,od sprzedanych biletów/przewiezionych osób,przekroczenia granicy,paliwa do busa,ubezpieczenia pracowników,składki ZUS,ubezpieczenia samochodu itd.)
-jaki jest koszt założenia takiej firmy

Głównie zależy mi na tych trzech ostatnich pytaniach.Proszę o przejrzyste tłumaczenie,jestem laikiem,nie prawnikiem.Jestem też nowicjuszem.W miarę możliwości oprzyjmy to o jakiś schemat/przykład np przy dochodach z biletów=100.000zł miesięcznie( bez podatków i składek oraz pensji dla kierowców).

Ślicznie dziękuje.
Wyświetlaj:
matry676 / 79.191.137.* / 2021-02-22 11:45
polecam firmę www.transvoyager.pl
single_lady / 93.175.124.* / 2012-09-21 18:28
Złożenie wniosku rejestracyjnego CEIDG-1 jest bezpłatne. Jeżeli będziesz podatnikiem VAT wówczas musisz ponieść opłatę rejestracyjną w wysokości 170 pln. Rejestracji do VAT dokonuje się na druku VAT-R. Więcej na temat zakładania działalności i kwestii podatków przeczytasz w artykułach:

Te artykuły powinny rozjaśnić Ci sytuację jeżeli chodzi o samą procedurę rejestracji działalności, podatek dochodowy. Natomiast jeżeli chodzi o dotację, w sytuacji gdy jesteś bezrobotny możesz ubiegać się od dotację z Urzędu Pracy. Życzę powodzenia.

Najnowsze wpisy